28.10.2021 | Den vzniku samostatného československého státu


Diskuse k článku

POLITIKA: Příležitost, která se nemusí opakovat…

Ani mimořádně úspěšná euroatlantická integrace České republiky koncem 90. let nezbavila naši zemi totálně schizofrenního postoje vůči Rusku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Bowman 8.6.2021 19:05

Dovolím si upozornit, že velmi vstřícný přístup k Rusku a Číně měli všichni západní spojenci. Krotili to jen Baltové, Poláci a my.

Otočka nastala až když Putin zakázal propagaci homosexuality tj. začal se otevřeně vzpouzet progresivistické doktríně.

Kritický postoj k Číně začal až za Trumpa a Evropa a WallStreet se vzpouzí.

Zeman apod. dojí vstřícnost oněch režimů ke všech loajálních zápaďáků. Jeho kamarádi si asi vyslouží ochranu svých investic tam. On dostane poplácáno po zádech, červený koberec a možná nějaký kompro materiál zůstane v sejfu v Kremlu.

Co si Tvrdík neuvědomuje, že prodal duši ďáblu, který k němu nebude pociťovat žádnou loajalitu. První synáček Čínského aparátčíka-podnikatele ho oholí jak malou ovci. O té ostudě doma ani nemluvě.

P. Milan 8.6.2021 21:52

Otočka nastala, když Putin začal porušovat smlouvy a napadat sousedy. Do té doby všichni doufali, že se Rusko časem civilizuje.

D. Bowman 8.6.2021 22:06

Ani Gruzie západ nepřesvědčila Západ, že je třeba jim přestat lézt do zadnice. Američany trochu, Evropu vůbec.

Zlom přišel až s tím Pride Parade zákazem. Alespoň to bylo jediné co negativně zaujalo čtenáře tisku na západě. Nějaká Gruzie nebo disidenti je nepohnuli k akci.

Levice obecně vyřvávala o Fukuyamově vizi konce dějin a NATO prezentovala jako anachronismus studené války a provokaci Ruska zatvrdlými studeno válečníky.

Tuto rétoriku přebralo Rusko a její národně socialističtí (levicoví) spojenci.

Jen konzervativní pravice a bývalé sovětské satelity varovali před Putinem už když začal zavírat opozici a veřejně zatýkat MI6 agenty.

D. Bowman 8.6.2021 22:06

Ani Gruzie západ nepřesvědčila Západ, že je třeba jim přestat lézt do zadnice. Američany trochu, Evropu vůbec.

Zlom přišel až s tím Pride Parade zákazem. Alespoň to bylo jediné co negativně zaujalo čtenáře tisku na západě. Nějaká Gruzie nebo disidenti je nepohnuli k akci.

Levice obecně vyřvávala o Fukuyamově vizi konce dějin a NATO prezentovala jako anachronismus studené války a provokaci Ruska zatvrdlými studeno válečníky.

Tuto rétoriku přebralo Rusko a její národně socialističtí (levicoví) spojenci.

Jen konzervativní pravice a bývalé sovětské satelity varovali před Putinem už když začal zavírat opozici a veřejně zatýkat MI6 agenty.

L. David 8.6.2021 13:59

Paďourek je spíše ideologicky zaslepený Paďour.

Původce výbuchů munice ve Vrběticích doposud nikdo věrohodně neodhalil, ale Paďour spolu se všemi přitakávači Hamáčkovi a dalším pomatencům ví, že to byli Rusové!?!?!

P. Hatina 8.6.2021 10:46

Ono je to jako v té židovské anekdotě, "Talmud je přeci vhodné studovat vždycky".

Jinak řečeno, nic nebránilo tomu, aby se počet ruských diplomatů u nás snižoval už dříve, prakticky už od roku 1990. Skutečně se nemuselo čekat, ani na Vrbětice, ani na to, až s tím hrdinně příjdou Babiš s Hamáčkem a tím si vylepší reputaci.

Tak možná první otázka před volbama, na takzvané demokratické strany, proč se to sakra neudělalo už dávno, za jejich vlád. Ale třeba by i k tomu mohli říct něco bývalí agenti tajných služeb, proč se tak nestalo

D. Bowman 8.6.2021 19:11

Koule. Předchozí vlády je neměly. Ne že by je ty dva měly ale už nebylo zbytí. Zemanova klika chtěla tendr na Dukovany Rosatomu a klidně by kvůli tomu nechal padnout vládu (za pomoci KSČM), jmenoval svoji a dokončil tendr.

To by Babiše a Hamáčka mohlo stát svobodu. Navíc třeba ještě cítí nějakou zodpovědnost za zemi které vládnou. Nebo je na k tomu rozhodnutí dotlačila nějaká ZS....naše nebo Bidenova.

P. Hatina 8.6.2021 19:18

Proč zrovna až ty poslední za Zemana prezidenta? Taky jsme tu měli vlády za prezidenta Klause a předtím Havla. Ani tehdy to nešlo?

D. Bowman 8.6.2021 20:11

Šlo ale nechtělo se. Politici neradi dělají vlny, pokud nemusejí. Nemusí to dopadnout dobře a oni pak budou za loosery a taky takovéhle akce vyžadují oběti - méně víkendů s rodinou a komplikace.

Babiš s Hamáčkem museli něco udělat. A když došlo k roztržce, tak udělali to, na co se ostatní léta nezmohli.

Taky je ideální politické klima. Biden a spousta levice včetně tisku je silně anti-Putinovská apod.

J. Ptáček 8.6.2021 10:35

Zajímavý článek leccos objasňuje. Proč? Především proto, že jej píše někdo kdo věci rozumí a ne profesionální tlučhuba. Zmínka o ministryni Benešové sem pasuje. Připomněl jsem si její nesmrtelný výrok (nepřesně): "někdo někomu něco slíbil". Takže do případu vnesl světlo nejen profesionální autor, ale i ministryně sporného IQ.

J. David 8.6.2021 9:55

25.5.1917 to řachlo v Bolevci u Plzně. Moskali v tom pazoury neměli, tam byli honvédi (ochranka), asi 250 nebožtíků. 25.5.1984 to zase řachlo v Semtíně, okolo poledního. Pecka taková, že se mi na talíři "zdrcla" omáčka (4-5 nebožtíků). Holt, kdo pracuje s výbušninami a třaskavinami, musí si být vědom rizika termodynamiky v nevhodném čase (prudké uvolnění energie).

F. Navrátil 8.6.2021 9:34

Česká republika se sama (opravdu sama Koudelko?) odřezává od přímých ekonomických kontaktů s Ruskem a Čínou. Jiné státy jsou mnohem obezřetnější. Například Německo si hýčká obchodní vztahy s Ruskem, mohutně investuje do tamního zemědělství a potravinářského průmyslu, např. výstavba mamutího závodu na zemědělské stroje Maas v kubáňském Krasnodaru, a společně uskutečňuje několik velkých projektů jako např. Nordstream 2. Česká republika se na obchodu s Ruskem podílí už pouze jako subdodavatel německých firem. Německé firmy shrábnou zisk, na subdodavatele zbývá žebrácká mzda a vděk za drobky spadlé ze stolu. Pokud si česká politika přeje, aby stát zaujímal pozici laciné montovny, pak to funguje dobře.

I. Pávek 8.6.2021 9:40

R^

P. Hák 8.6.2021 9:43

Zda politika nevím, ale část českých elit se neláskou k českému národu ani moc netají.

P. Jirkovský 8.6.2021 9:51

"Například Německo si hýčká obchodní vztahy s Ruskem, mohutně investuje do tamního zemědělství a potravinářského průmyslu"

Vylezete už z toho schématu socialistickýho hospodářství, Německo to nedělá, to dělají jen soukromí investoři.

F. Navrátil 8.6.2021 9:53

Haló, probuďte se! Dělají to soukromí investoři s podporou své vlády, která se za jejich zájmy bije jako lev. Za čí zájmy bojují čeští politici, to opravdu netuším, ale zájmy českých firem to rozhodně nejsou.

P. Jirkovský 8.6.2021 9:56

Kdybyste nebyl zaslepenej svejma podivnejma ideologickejma schématama, tak byste věděl, že lev málokdy co uloví a pokud se o něco bije, tak o svý postavení, ne o něco jinýho. Německá vláda se rozhodně za nic nebije, to je slovník a úvahy Rudýho práva.

R. Langer 8.6.2021 12:56

Jasně, a ten plynovod se tam jenom tak vyskytl, a nikdo ho vlastně vůbec nepodporoval, bruselouši. ;-D ;-D ;-D

F. Navrátil 8.6.2021 15:56

Všechno navazuje. Vládní a diplomatická podpora výroby a obchodu, zisky firem, prosperita, vyšší státní příjmy, společenské klima, politická stabilita, peníze pro školství, vědu a výzkum, atd. Pořád nic?

V. Navrátil 8.6.2021 20:07

Přesné

F. De Winter 8.6.2021 9:21

Sebevědomá zahraniční politika vypadá úplně jinak.

Vylhaná kauza Vrbětice pouze dokazuje, že naše BIS je filiálkou amerických tajných služeb. :-P

I. Pávek 8.6.2021 9:40

R^ Přesně tak.

J. Hovorka 8.6.2021 11:24

To vase jmeno je vylhane F.De ;-D;-D F.De. trubka vy zase vedete filialku ruskych sluzebRvRvRv

R. Langer 8.6.2021 12:58

Jo jo, Homolka, zrovna ty nás poučuj o vylhaných pseudonymech. ;-D

J. Ganaur 8.6.2021 13:10

Vy jinde píšete, že prezident a politici obecně musejí umět dokonale lhát, aby byli pro vás přijatelní.Takže nejspíš vrána k vráně sedá!A kdo lže ten krade.Jste tedy prolhaný zloděl, lump a darebák!:-P:-P:-P

J. Ganaur 8.6.2021 13:13

Jedním slovem komouš!:-P

J. Ganaur 8.6.2021 13:12

On je tady za Lepšolid, nikdo další "von" tu není!;-D;-D;-D

R. Vacek 8.6.2021 8:39

Někteří politici, kteří lezou do zadku jedné velmoci, se to snaží vykompenzovat tím, že budou plivat na ty zbylé. A jestli tomu chce někdo říkat sebevědomá politika, tak jak je libo.

I. Pávek 8.6.2021 9:41

R^

J. Nevrkla 8.6.2021 8:13

On ještě nějaký naiva té jediné vyšetřovací verzi Vrbetic věří? Vždyť ji neprokázali vůbec ničím, protože vůbec nic nemají. Jinak by triumfálně něco ukázali. Nevzpominam, že by náš stát něco tolik poškodilo, jako tato ubohá smyšlenka.