29.5.2020 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

POLITIKA: Plánuje ČSSD po volbách ožebračení střední třídy!?

Tonoucí se stébla chytá, napadlo mě, když jsem se dozvěděl o plánu ČSSD zavést silně progresivní zdanění. Sociální demokraté jsou při absenci pozitivních témat a ve snaze získat co nejvíce voličů schopní klesnout tak hluboko...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 69, poslední: 9.3. 2017 18:15, přehled diskusí

M. Vondráček 8.3.2017 8:44

Až po volbách ??

Nevšiml jste si , že společně s KDU ČSL tak činí již nyní ??

Š. Hašek 8.3.2017 8:38

Pokud to myslíte vážně,

odevzdejte stranickou knížku KDU-ČSL.

P. Rudolf 8.3.2017 8:28

Progresivní zdanění

je věc, o které se dnes v naši civilizaci už nediskutuje. Zvažují se pouze čísla a způsoby. Jeden takový naznačil třeba níže pan Šejna.

Ovšem tenhle návrh ČSSD má, oproti tomu pana Šejny, jednu nespornou výhodu - těm číslům každý volič porozumí a tak je jistý volební efekt pro socany zaručen. Takový malý problém je tam ale v tom, že do voleb to Sobotka už nestihne a i kdyby se dostal do příští vlády, tak to s jistotou nebude on, kdo o tom rozhodne. Ale slibem nezarmoutíš.

Š. Hašek 8.3.2017 8:39

Re: Progresivní zdanění

- ve Vaší civilizaci -

Nic netrvá věčně, soudruhu Rudolfe.

M. Šejna 8.3.2017 8:54

pane Hašku

progresivní zdanění zavedl do té "jeho civilizace" jistý Václav Klaus v roce 1992. Nevšiml jsem si, že by to byl soudruh. Narozdil od "soudruha Rudolfa" jste vy, "nesoudruhu Hašku", žil asi v jiné civilizaci, když si na to nepamatujete. Tehdy byla nejvyšší sazba progresivní daně z příjmu 45%. A s tímto zdaněním jsme nadšeně a horlivě budovali kapitalismus a volný trh bez přívlastků.

To socani jsou proti civilizátorovi Klausovi úplní břídilové, když navrhují nejvyšší sazbu "pouhých" 32%.

Š. Hašek 8.3.2017 9:05

Re: pane Hašku

Pane Šejno, Václav Klaus nemohl nic zavést, Václav Klaus "vládl" v době přeměny husákismu a tedy nemohl opustit plně/rachle/ze dne na den "móresy socialismu".

Domnívám se, že dnešní debata se ale již vede v době "stáleného chodu"/o našich marxistech a neustálého vymýšlení si socialistů "jak odrbat naše nevoliče". Rozuměj toho, kdo "se činí, aby se mu zelenalo". Říkával můj otec, za Masaryka se vyučil prodavačem. Tehdy i neburžousti nevolali po progresivní/nerovné, procentní dani ze mzdy!!!!!!!

Zkráceno.

P. Lenc 8.3.2017 10:00

Re: pane Hašku

Nojo pane Hašku, na pana Šejnu je jméno Klaus jako rudý hadr v býčí areně a kalkuluje s tím, že všichni lidé mají špatnou paměť.Nakonec, je přece tak socialistické všechny průšvihy socialistů hodit na někoho jiného, třeba dvacet let nazpět.A nebo chtít "diskutovat" o tom Klausovi a vysvětlovat v této "diskuzi" panu Šejnovi, který přitom všechno ví, všechno zná a všude byl co ten Klaus řekl nebo neřekl.Pan Šejna to údajně "neví" A pokud to opravdu neví, tak jeho diskuzní příspěvky jsou jen levičácké výkřiky do tmy..Nakonec, sen socialistů a komunistů po "rovnosti" tu již byla.Všichni si byli "rovní" jenom pár procent bylo jaksi "rovnějších".Socialismus páně Šejny, to je společnost chudoby pro devadesát procent společnosti a deset procent ("vůdčí kádry") se měly poněkud lépe.A důsledky socialismu si neseme dodnes.

P. Rudolf 8.3.2017 10:35

Pan Šejna

zcela bezpečně neví vše, nezná vše a těžko byl všude. Ale v porovnání s vámi dvěma, velmi skromně řečeno, toho ví, zná a viděl evidentně asi tak milionkrát víc.

P. Lenc 8.3.2017 10:54

Re: Pan Šejna

Ano, řekl soudruh P.Rudolf.

R. Langer 8.3.2017 15:19

Re: Pan Šejna

Jak vy si tu pěkně notujete, soudruzi... :-D

M. Šejna 8.3.2017 11:08

pane Lenci

jako obvykle jste málo chápavý, což mě u vás už vůbec nepřekvapuje. Na Klause alergický nejsem ani náhodou a dokonce bych byl velice rád, kdyby Klaus kandidoval v příštích prezidentských volbách. Já bych ho volil určitě.

O Klausovi jsem se zmínil proto, protože on tu zavedl progresivní zdanění příjmů, což vám tržním komsomolcům jaksi uniká a obviňujete z toho socany. Tak Vám to, vy tržně volní sklerotici, připomínám.

Š. Hašek 8.3.2017 11:15

Re: pane Lenci

"Excelentní" zdanění zavedli komunisté. Klaus nemohl přes noc zrušit. Zkráceno.

Pozor na výrazy "méně chápavý" a "tržní komsomolec". Ale hodnotím, že Václav Klaus Vámi není "upálen dočista".

M. Šejna 8.3.2017 11:30

pane Hašku

Klause jsem já nikdy neupaloval. Pouze mám výhrady k jeho tvrzení, že globální oteplování není způsobeno člověkem.

Jeho politickou karieru ale uznávám a jako prezident byl výborný. A protože už si odbyl ústavní pauzu, podle které nesmí být prezidentem dvě období po sobě, tak nyní znovu může kadidovat. A já bych ho volil.

V. Povolný 8.3.2017 13:29

Re: pane Hašku

Já si taky nemyslím, že oteplovámí klimatu je způsobeno člověkem. Tedy, přesněji řečeno, pokládám to za tvrzení stejně nepodložené, jako tvrzení, že lidská činnost klima nijak neovlivňuje. Pro obě tvrzení neexistují žádné důkazy, stejně jako se nedá dokázat, že se situace dá zvrátit změnou lidského chování. To jsou všechno mantry levičácké politické ideologie.

P. Lenc 8.3.2017 13:58

Re: pane Lenci

Jó pane Hašku, ještě chybí onanista, spratek a kádrovák.Ale co není může být.

M. Vondráček 8.3.2017 8:42

Rudolfova civilizace :-)

To žijete v divné civilizaci ...

M. Šejna 8.3.2017 8:56

pane Vondráčku

pochlubte se, ve které civilizaci jste žil v letech 1992 až 2007. Tehdy jsme totiž v Česku měli tu údajně divnou civilizaci také. Ale Vy jste tehdy asi žil někde úplně jinde.

Š. Hašek 8.3.2017 9:10

Re: pane Vondráčku

Zapomněl jste dodat, že to byl čas změn/přechodu. Nebyl diktátor, který by vše zavedl "od pondělka". Klaus vážil "co a jak, jak rychle, .........". Tedy i daně. Dneska Sobotka už neví co by ...... .

Myslel jsem, že tady nebudeme míchat jabka s česnekem!

Nakonec možno i souhlasit s několika (zde) názory, že "ODS byla a je sociální demokracií doprava". Zkráceno. S tím nemám žádný problém.

Co jsou potom ale dnešní socani??????

M. Šejna 8.3.2017 11:00

pane Hašku

kdybyste četl pozorněji moje názory, věděl byste, že návrh socanů na opětovné zavedení progresivní daně formou daňových pásem odmítám. Nikoli ale z Vašeho tržně komsomolského důvodu, ale proto, že zastávám názor, že by se daňový systém měl měnit co nejméně.

Pokud jde o progresivitu zdanění, tak nejspíš tušíte (aspoň doufám) že ho máme v Česku i dnes, přestože existuje tzv. rovná daň. Tu progresi způsobují odpočitatelné položky na osobu. Takže v civilizaci progresivního zdanění žijeme pořád, jen si to Vy, pane Hašku, nejspte schopen uvědomit.

Š. Hašek 8.3.2017 19:22

Re: pane Hašku

V civilizaci progresivního zdanění nežijeme pořád. Civilizace zdanění "podle hlavy" byly podstatně stabilnější. Výjimky možné.

Pouze cca od roku 1917/1980 se socialisté snaží, aby "bylo dost peněz" na "každého" (voliče jejich). Jak kde.

A nevím, k čemu jest to (dlouhodobě) dobré. Na volby dobré, určitě.

V. Václav 8.3.2017 7:59

progresivita tady dávno je a kdo to nevidí není normální

jestliže z 10000 je daň 1500(ve skutečnosti díky slevě na poplatníka žádná), tak ze 100000 je to 15000. To se snad malá progrese?

V. Kotas 8.3.2017 8:01

Re: progresivita tady dávno je a kdo to nevidí není normální

Podívej se po světě, jak vypadá progresívní zdanění.

P. Götze 8.3.2017 8:54

A jak vypada

J. Jurax 8.3.2017 22:16

Re:

No, progresivně, že ... a socani chtějí být progresivní aspoň před volbami ...

R. Chodovsky 8.3.2017 9:36

Re: progresivita tady dávno je a kdo to nevidí není normální

Přesně tak, Kotasi, podívej se po světě, jak vypadá...

J. Jurax 8.3.2017 22:21

Re: progresivita tady dávno je a kdo to nevidí není normální

Poučím Vás - progresivní zdanění je, že čím vyšší zdanitelný příjem, tím vyšší procento se z něj odvede. Realizuje se to buď daňovými pásmy nebo - jako u nás - odpočtem na poplatníka. Rovná daň u nás je mýtus - a kdysi volební slogan, jako každý volební slogan libě znějící, avšak po volbách neplatící.

T. Hraj 8.3.2017 10:03

Re: progresivita tady dávno je a kdo to nevidí není normální

Souhlas, pane Václave. Absolutní progresivita samozřejmě funguje již dnes. A je to tak správné.

Měli bychom tedy v současné debatě správně hovořit o relativní progresivitě zdanění (tj. procentuální nárůst daní s nárůstem zisku). A ta je dle mého nespravedlivá nebo jak se take říká "sociálně spravedlivá".

V. Kotas 8.3.2017 7:57

Ví vůbec ČSSD/její současní papaláši, co a kdo je to

střední třída ? To by se musela podívat do své předválečné historie, aby to pochopila. Plánovat může ledacos, nejdříve se musí dostat do parlamentu a potom čekat, zda si ji někdo vezme do koalice.

V. Kotas 8.3.2017 8:00

Re: Ví vůbec ČSSD/její současní papaláši, co a kdo je to

Ano, progresívní zdanění jsme přežili. Stěží však přežíváme rozhazovačnost všech vlád nesprávným směrem.

M. Šejna 8.3.2017 8:22

pane Kotasi

Socani moc dobře vědí, co je to střední třida. Jestli to někdo nechápe, tak je to pan europoslanec Zdechovský.