18.5.2021 | Svátek má Nataša


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Valenta 14.4.2021 14:56

Ten start bych trochu upravil neb budu brzy také pobírat rentu (důchodce je nestrašnější výraz, který kdy čeština porodila). " Socky, nefachčenka, prokremelští naivové, komouši a senioři pocházející z těchto třech navzájem se dosti překrývajících podmnožin ..........

L. Severa 14.4.2021 14:16

Pět týdnů dovolené, třináctý a čtrnáctý plat,... - na to je naprosto příznivá doba. Ještě tak dvoje volby a bude to šest týdnů. Že s tím ti komunisti nepřišli tehdy když mně bylo kolem těch 20 roků a oni nám povolili jen dva týdny.

J. Jurax 14.4.2021 18:20

Co dva, do tuším dvaceti jenom jeden ...

V. Kain 14.4.2021 13:39

Pětitýdení dovolená? To se Babišovi líbit nebude.On sice rozdává účelově velice rád,ale pokud to není z jeho.Tady by se ale ta o týden delší dovolení týkala i jeho několika desítek tisíc zaměstnanců.A jelikož Babiš je známý egoista,tak by se kroutil jako had.

P. Milan 14.4.2021 10:54

"Nechci tím tvrdit, že boj za práva nejrůznějších mikro menšin a proti toxické falické maskulinitě bílého muže není ve své podstatě noblesní, jen si troufám tvrdit, že se u nás obrací na zcela marginální voličskou skupinu, která na případný volební výsledek ČSSD vůbec nebude mít vliv."

To z nás macecha národů korupční nebude mít radost, ta se v tom přímo rochní.

V. Klepetko 14.4.2021 10:12

Martine!

Představa, jak samoroslý Kelt - obdivovatel "noblesních" bojovníků proti toxické falické maskulinitě bílého muže, ujařmený ve svých divokých vizích pod jhem despotického národního státu sedí doma a mudruje nad filozofickými aspekty dekonstrukce ČSSD je svým způsobem fascinující! :-) Zdravím a přeji dobrou náladu zde na Psu na ostrůvku svobody...

Netřeba ale všelikého toho mudrování! ČSSD se právě zbavila hodně divných brouků, a Hamáček teď vlastně nemusí dělat vůbec nic, a jeho volič se k němu vrátí zpět z minimálně pěti dalších pátrají. A kvůli pětitydenni dovolené to nebude, na to vem jed!

A abych nezapomněl - i Trikolóra má dobré šance, pokud bude kandidovat samostatně s podporou Soukromníků, Svobodných a Přísahy! To by těch 5% snad dalo... A ve sněmovně by mohla být sympatická, ale tvrdá opozice...

V. Klepetko 14.4.2021 10:17

"pěti dalších partají"

M. Mařák 14.4.2021 10:31

Ahoj, momentálně jsem hlavně ponořen v tvůrčím hudebním procesu a již druhý týden makám na další skladbě většího celku Soumrak Bohů (I.Něco tu váze, II.- (IIa) Intro - (IIb) Ragnarok, III.Zrození nového světa (IIIa) stará bretaňská lidová v rychlejší verzi - (IIIb) punk-metal-funk. Předělávám, co mám už nahrané, hledám lepší nápady, přemýšlím nad aranžemi, ještě ani nemám hotové všechny texty a tak.

Prostě se bavím doma v kuchyni, když už je ta diktatura národního státu. Sice mě to již od ledna stálo docela slušný balík peněz za nejrůznější nástroje, mašiny a jiná další udělátka, ale baví mne to.

No , ale občas mně to přece jen nedá a něco musím napsat. Trikolóra s Přísahou, říkáš, tak to aby si babišoidi a jiná vládní parta pomalu chystala tepláky, nebo co, když tak čtu, co ten Šlachta hlásá a má v úmyslu... To by byla docela sranda, snad ho kvůli té možné destrukci i budu volit, ať je nějaký ten adrenalin.

:-)

M. Mařák 14.4.2021 10:33

chystali

M. Mařák 14.4.2021 11:06

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/slachta-uz-ma-tema-kampane-chce-prosetrit-covidove-zakazky-150211

V. Klepetko 14.4.2021 11:48

Tak to je moc dobrá zábava, moc se těším na hudební zážitek!

A s tou Přísahu - ano, to by pro Tebe mohla být skvělá volba! :-) Šlachta by byl dobrým vůdcem i šéfem kultu nebo třeba Vrchním Druidem a současně Vyšetřujícím Soudcem - dnes i v roce 1933 v Německu nebo někde u Aztéků, jasně ho vidím, jak vyrve delikventům srdce z hrudi u srazí je z vrcholu pyramidy... To musí být pro tebe nesmírně atraktivní! :-)

Nebo není?

M. Mařák 14.4.2021 12:09

STBáky a komunisty nevolím, ani ty bývalé, co se týče bývalých policajtů, tak zrovna tenhle Šlachta hoří podobným revolučním plamenem jak tahleta Lipovská a tak, to také není osobnost, kterou bych volil. A to raději ani nemluvím o tom kabelkovém puči na Nečasovu vládu, jak pak najednou jako by zázrakem vynořil se Babiš a tak.

Abych řekl pravdu, zatím nevidím nikoho, kdo by mne zaujal. Chtěl jsem to dát nakonec lidovcům, ale ti jsou v koalici, takže se asi na to letos vykašlu.

V. Klepetko 14.4.2021 12:48

Času do voleb dost...

Ale máš pravdu, ta nabídka bude letos velmi problematická, takže volební účast může být nečekaně nízká...

Hezký zbytek dne!

M. Mařák 14.4.2021 14:13

Dík, nápodobně.

Š. Hašek 14.4.2021 10:05

1. Pětitýdenní dovolená (proč ne sedmi - deseti týdenní?) mj. opakovaně způsobuje kulhání za zeměmi Asie, které tuhle výkrmnu nezavádějí. Nemyslím odpočinek, myslím placený odpočinek!

2. Hezky se tady mele o důcházejících, kteří volí/volili ČSSD, no a co? Mají snad volit Rakušana nebo Peksu? Mimochodem - znám dost penzistů (i já sám), kteří by o ČSSD neopřeli ani kolo. Již třicet let.

3. Nejen pod vedením ČSSD to směřuje k takovému ošklivému státně stádnímu rozdělování štěstí, vězeňské (elektronické) kontrole, ...... . Nebude to ovšem komunismus, bude to "hodnotová" rovnospolečnost. Ale rozdělovači(přidělovači hodnot budou samozřejmě zas "nakupovat v Tuzexu".

Můj názor.

F. Navrátil 14.4.2021 10:01

S autorem by se dalo souhlasit až na tvrzení, že tradiční jádro voličů sociální demokracie tvořili spolu s důchodci socky a nefachčeka. Tradiční voliči byli vždy lidé práce a zejména jejich tvrdé odborové jádro. Socky a nefachčenka k volbám nechodí. Proto také neustálé zvyšování sociálních dávek a spolupráce s parazitickými neziskovkami se nijak neprojevuje na volebních preferencích. Sociální demokracie ve skutečnosti přešla k městským liberálům. Nejsmutnější je, že sociální demokracie opustila i obranu zájmů pracujících rodin s dětmi.

J. Nevrkla 14.4.2021 9:12

Teď musím s panem Marakem souhlasit. Posun ke korporativismu, tedy fašismu, je evidentní. Pro mě tragicky vývoj, který má být řádně analyzován a kritizován. Korporace už mají větší vliv na politiku a život lidí než zvolení politici.

M. Mařák 14.4.2021 10:03

Jenom bych ještě podotkl, že bych byl rád, kdyby se nezaměňoval korporativismus s korporatokracií, tedy snaha o ochranu národní ekonomiky před nadnárodním kapitálem a nadnárodními korporacemi dohodou na státní úrovni mezi zaměstnavateli, odbory-zaměstnanci a politiky na straně jedné (u nás třeba tripartita) a srůstání nadnárodní korporace se státem na straně druhé (ANO).

S. Ševeček 14.4.2021 7:53

Pětitýdenní dovolená je určena zaměstnancům Systému - v USA deep state. půl milionu duší.

To jsou oni voliči, kteří existují. o elitech ve vládních a cizích službách nemluvě.

Dobře, Hamáček !

/kdo ji zaplatí živnostníkům ?

J. Urban 14.4.2021 6:29

Jj. Hezky jste to popsal, autore. CSSD si samozrejme za svuj pad muze sama, orientovala se na lumpenproletariat (a duchodce) a tomu skutecne vic, mnohem vic, vyhovuje firerske ANO. Otazka je, co bude po ANO, jestli volici prilezou zpet k CSSD nebo jestli se tu objevi novy ucelovy subjekt nejakeho dalsiho grassla.

L. Novák 14.4.2021 5:15

5 týdenní dovolená je u velkých firem naprosto běžná a automaticky ji má každý zaměstnanec. A jestli jsou ti oranžoví komunisti v Praze tak mimo, že tohle neví, asi by bylo nejlepší je nechat ve volbách propadnout. Kdo soudný by vyhlašoval ve volebním programu něco, co už je zcela samozřejmé a dostupné? A jestli jsou firmy, které nemají na pátý týden dovolené pro své zaměstnance peníze, tak je nesmyslné nařízení v zákoně nejspíš nebude motivovat k přijímání zaměstnanců do pracovního poměru... (O nezájmu zaměstnanců pracovat v takové firmě ani nemá smysl psát.) :-P

R. Langer 14.4.2021 5:45

Asi tak.

M. Mařák 14.4.2021 6:21

Není to legislativně upraveno a všichni zaměstnanci ji nemají, řeší se to benefity a tzv. sick days. Další podle mne vhodný levicový počin ČSSD je snaha o zvýšení minimální mzdy.

R. Chodovsky 14.4.2021 7:17

Jaká je představa, že bude mít tento vhodný levicový počin dopad? Komu má pomoci? Jaká je ideální výše tohoto vhodného levicového počinu?

Myslíte, že to někdo z levicových myslitelů ví, Vy to víte?

M. Mařák 14.4.2021 8:08

Prakticky asi žádný, nebo malý, za současnou minimální mzdu by nešla pracovat ani uklizečka. Jde podle mne hlavně o volební a ideologické sdělení voličům, normální stranický volební boj.

Má pomoci zaměstnancům, to je snad jasné.

O ideální výši se jistě diskutuje mimo jiné třeba na tripartitě, která existuje na tyto věci.

L. Novák 14.4.2021 7:54

;-D Jo, už chybí jenom to, aby ČSSD vyhlásila, že každý má nárok na "průměrný plat"... :-P

J. Pankovic 14.4.2021 13:09

Neni to trochu malo ? Proč rovnou nezaručit vśem "nadprûmerny pŕijem"??;-)

J. Basler 14.4.2021 3:32

Domnívám se, ře ČSSD už asi rozválcuje kdokoliv a může si za to sama...

J. Pankovic 14.4.2021 13:10

ČSSD uź rozvàlcoval Bohouśek Sobotka :-)

J. Jurax 14.4.2021 18:24

Ale před ním se vydatně snažili soudruzi Špidla, Gross i Paroubek.