13.5.2021 | Svátek má Servác


Diskuse k článku

POLITIKA: Paní komisařka

Výběr tzv. eurokomisře, tj. vrcholného bruselského úředníka, který je z každé členské země pouze jeden a který má za úkol prosazovat politiku EU ve svěřené oblasti, mi dopřál řadu okamžiků, občas i zábavných, většinou však nutících k zamyšlení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Frejlach 19.9.2014 16:14

Z kriminálu do Rvropské komise

Proč paní Jourová nedostala v Evropské komisi regionální rozvoj, který očekávala? Domnívám se, že to bylo i proto, že naše republika má velice špatnou pověst v hospodaření s evropskými prostředky. Zčásti se o to přičinily i policejní a justiční orgány, které mnohonásobně zveličily, provděpodobně v souladu s politickým zadáním, ůlohu a přečiny doktora Ratha při čerpání evropských dotací. Samozřejmě, pokud jeho přečiny vůbec existovaly, o tom vznikla řada pochybností..Zrovna tak i v minulosti zastavené trestní stíhání paní Jourové, které asi rovněž bylo výsledkem boje politických stran. Byla nařčena z přijetí úplatku ve výši dvou milionů korun a z účasti v kauzách Budišov a Podještědí, tedy z využívání evropských dotací, některé projekty byly silně nadhodnoceny. V kriminálu Jourová v roce 2006 strávila 33 dnů, usvědčující důkazy pro tyto její skutky z pozice náměstkyně MMR se však nenalezly. Myslím si, že i taková osobní reference o Jourové, byť se jedná o nepotvrzený skutek a možná i nařčení, přispěla k tomu, aby Jourová regionální rozvoj v EK nedostala. Chtěli tam od nás v každém případě ženu, ale Babiš vybral právě tu ženu, na níž v evropských kruzích přece jen zůstal stín kauzy, pro kterou se ocitla ve vazbě.

J. Plzák 19.9.2014 11:11

Re: Zajímalo by mne,

Proč by se vyplácely?

Měli halt smůlu.

J. Plzák 19.9.2014 11:08

Rozdávání postů nulám je opodstatněné.

Mocní se tak vyhnou hádkám.

Proto byli vybráni van Rompuy, bezvýznamný politik z bezvýznamné Belgie, bývalý maoista, trockista, nebo co vůbec Barroso ze zapadlého Portugalska, na kytaru brnkající Viviane Reding z ministátu Luxemburg a teď její "Landsman" Junker. Ten je dokonce notorický lhář.

"Když o něco jde, kývnou na sebe Merkel a Holande, výjdou ven a když se vrátí, přednesou řešení". Tak to chodí v Bruselu.

Jestli budem mít generálního tajemníka spojených národů, nebo NATO, či čehokoliv jiného, nám stejně na prestiži nepřidá. Prestiž je totiž pochybná záleřitost.

To jenom neznalci, kteří nikde nebyli, si myslí, že to může České republice něco přinést. Leda vydání.

I. Skolin 19.9.2014 10:59

Zajímalo by mne,

kdo bude ty všechny "doživotní renty" vyplácet, až se EU rozpadne. :-)

M. Zdobinský 19.9.2014 9:24

K pláči je něco jiného.

Budoucí eurokomisař je vybírán a vlastně se neví co bude dělat. Prostě samí brouci Pytlíci - práce všeho druhu.Umí všechno. Stejně jako za minulého režimu, kde mohl být člen ÚV KSČ prakticky v jakékoli funkci na kterou ho strana "poslala". Bylo to vlastně jedno.

Dovedete si představit,že hledáte v nějaké firmě práci ,oni vám řeknou ano - podepište smlouvu,ale nevíte jestli tam budete dělat soustružníka,ekonomického ředitele nebo uklízet WC.

Je to doživotní žlab a co za to budu dělat je vlastně jedno. Budou dál regulovat vysavače ,žárovky,zakřivení okurek, počet bab ve vedení firem a podobné cipoviny. A to vlastně opravdu může dělat kdokoliv...

P. Lenc 19.9.2014 8:05

Re: Mohla tím samozřejmě

Pravda, "pouhý" plat europoslance se s tím opravdu nedá srovnat.

J. Schwarz 19.9.2014 7:59

Mohla tím samozřejmě

seknout, ale to by přišla o plat eurokomisařky a stotisícový doživotní důchod...

J. Vintr 19.9.2014 0:08

Je to jednoduché

Místo eurokomisaře je pohádkové doživotní koryto. Proto se ti kteří o tom rozhodují shodnou jen na tom, komu většina z nich nejméně závidí ...