30.11.2023 | Svátek má Ondřej


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Bok 18.5.2010 18:54

+Je urcite moc

pekne, ze nas na nas dluh {ktery zaplatime my a jen my, nikolive on] upozornuje clovek, ktery z teto castky, ,  ma na svedomi rovnou tretin, tedy 40 tisicu jako ministr financi. Stihl to za pouhe tri roky. O jeho funkci predsedy rozpoctoveho vyboru pomlcim. Urcite se hodne snazil, ale neslo to nejak. Tusim celych 8 let. No jo, asi resil bydleni se svarou. Este ze mu stacil prevest byt den pred tim, nez mu ho zastrelili..

Fakt je to dobry priklad? Zkuste to znovu, treba najdete nekoho jineho jako vzor pro mladez.

F. Vízek 18.5.2010 16:27

Zopakuji, co na celé věci vadí mně...

Je to zvláštní, když pan Kalousek - politik, který za vlád  ČSSD byl předsedou ROZPOČTOVÉHO výboru a ve vládě ODS ministrem FINANCÍ  - posílá plošně poštovní poukázky všem občanům republiky s tím, že oni mají dluhy zaplatit...

Poslat to občanům někdo politikou netknutý, pak je taková akce  možná vtipná.  Ale takto to vnímám jako  NEBETYČNOU DRZOST.  Zloděj křičí: chyťte zloděje!

Nemělo se vymáhat aktivně a usilovně a  ADRESNĚ -  od takových Krejčířů, Pitrů, Kožených, Železných, Stehlíků ..., také od  autorů zákonů, které umožnily  nepředstavitelné daňové úniky v řádu stamiliard (nejen topné oleje, líh...)?  Tyto lidi budeme hýčkat, dílem obdivovat a dílem i volit?

Inu ABSURDISTÁN:  hrrr na maminky a jejich mateřskou, hrrr na  dávky v hmotné nouzi,  hrrr na přídavky na děti, hrrr na pacienty a důchodce...  

M. Košťál 18.5.2010 10:27

souhlasím s autorem

v tom, že vzhledem k omezené nabídce můžeme být ještě rádi, že je tu aspoň nějakej kalousek. jinak samozřejmě: neutěšenost nabídky je přímo úměrná kvalitě "základu" z něhož se nabídka rekrutuje. jinými slovy, hledáme-li slušné, pocitvé, inteligentní lidi s jasnou představou o tom, jak a kam je třeba vést naši zemi, nezbývá nám než hledat mezi sebou - leda bychom se opět chtěli stát něčí gubernií a poslouchat vládce odjinud. bohužel je čím dál zřejmější, že to hledání nepřináší výsledky postě proto, že kde nic není, ani smrt nebere. voliči nadávají voleným, že jsou neschopní, líní, nepoctiví a vůbec nehodni toho, aby zastávali významný úřad, aniž by si uvědomili, že volení vzešli z jejich (tedy z našeho) středu a v těchto vlastnostech se se od nich (nás) samých nijak pronikavě neliší.

V. Kolman 18.5.2010 10:19

JEŠTĚ DNEŠNÍ GENERACE SE DOŽIJE KOMUNISMU...

dal na vědomí ústně i písemně někdy kolem roku 1965 první tajemník KSČ a president republiky čeksloveslenské, soudruh Antonín Novotný.

       I tehdy se našli prosťáčkové, kteří mu ten "slib" sežrali i s navijákem :-))

Takoví prosťáčkové jsou nesmrtelní a vždy znovu a znovu uěří všem "krásným a lákavým" slibům, místo toho, aby porovnali, jak se ta která strana CHOVALA v minulém období a podle toho usuzovala, jak se bude chovat v budoucnu.

F. Vízek 18.5.2010 16:37

Evoluce jistější než revoluce...

Kapitalismus prodělal jakýsi vývoj. Jakkoli nemá "lidskou tvář" - stejně jako ji neměl socialismus -, leccos se v dějinném vývoji postupně dostávalo do normálu, leccos se odsoudilo, napravilo, zavrhlo, leccos podařilo a vylepšilo...  Trvalo to více než 150 let - a stálo to nemálo potu i krve - než se "vylouplo"  všechno, co nyní máme za samozřejmé: osmihodinová pracovní doba, zákaz dětské práce, důstojné pracovní prostředí, slušné zacházení s podřízenými, nárok na dovolenou, zdravotní, sociální a důchodové pojištění...atd. 

Nic z toho nebylo lidem dáno darem...  Jakási síla musela být, nic nešlo napoprvé, tlak bylo potřeba vyvíjet...  Za to všechno se muselo bojovat.  Byly to odbory a byly to sociálně cítící strany, které se do čela zápasů o důstojné pracovní a společenské vztahy postavily.

  Čili souhlas s Vámi:  Ohlédněme se zpátky a porovnjeme, jak se která ze stran v minulosti chovala.  Jak to ale porovnat, když jedna má  přes 130 let a druhá 18, jako je tomu v ČR?   

V. Bok 18.5.2010 18:56

Re: JEŠTĚ DNEŠNÍ GENERACE SE DOŽIJE KOMUNISMU...

Ale ne, to byl Nikita Chruscov. Novotny byl celkem strizlivy komous.

J. Urban 18.5.2010 8:16

Složenka je recese

ovšem dluh 121 tisíc na osobu žádná recese není. Kdo toto nepochopil, neměl by snad mít ani volební právo. Ovšem Kalouskovi (kterého nemusím a volit ho nebudu) se povedl majstrštyk, na který ostatní partaje, distribuující své upocené, nic neříkající a nikým nečtené letáky, čumí jak puci - no kde by se tu vzala diskuse o tom, co oranžády, modráčci či zelenáčci slibují, až je zvolíte? Kalous vlastně nic neslibuje - a mluví a ví o něm a o TOP09 každý!

J. Blažek 18.5.2010 3:48

Podivné reformní kroky

Autor vydává za reformní kroky poplatky ve zdravotnictví a rovnou daň za reformní kroky.

Nechápu, co je reformního například na poplatku nemocného člověka za každou položku na receptu.

No a tzv. rovná daň? To je naopak protireformní krok, který snižuje příjmy rozpočtu a tím zvyšuje zadluženost republiky. Vždyť ve všech vyspělých státech světa je progresivní zdanění.

V. Kusý 18.5.2010 7:31

Re: Podivné reformní kroky

Je to jednoduché! Třeba si ten člověk, než onemocní, nebo si způsobí úraz, víc rozmyslí své chování.A rovná daň? Vy jste skutečně přesvědčen, že patnáct procent ze sto tisíc je stejná částka jako ze dvaceti tisíc? Tak si tu rovnou daň vysvětlují jen závistivci. A pokud mají někde vyšší daně, tak tam taky vše jinak funguje!

R. Sladka 18.5.2010 8:04

Re: Podivné reformní kroky

No, pane, nechci se hádat, ale skutečně ve většině ekonomicky vyspělých zemí je daň progresívně stoupavá. Jestliže mají naši přední finanční odborníci za to, že je lepší daň rovná, budiž. O její spravedlnosti je možno vést dlouhé diskuse. - Ale vysvětlete mi potom, co je spravedlivého na jejím zákonem stanoveném stropu?

Budujeme stát, ve kterém bude dobře jen bohatým?

A nechoďte do diskuse s tím, že ti více vydělávající jsou vlastně ti, co tady drží ekonomiku. Není tomu tak. Žádný manažer žádného sebevětšího koncernu neodvede ani pro svou firmu, ani pro stát, práci za stamilionů ročně. 

A pak: jsem ráda, že chronicky nemocní lidé, kterých především se citelně dotkla "reforma" (ona totiž žádná neproběhla, jen se zavedly poplatky, které logicky měly být vyústěním skutečné zdravotní reformy), si příště rozmyslí, aby byli nemocní. - Děkuji, i já věřím v reinkarnaci.

J. Chládek 18.5.2010 14:52

Re: Podivné reformní kroky I

Ještě bych dodal k Vašemu příspěvku se kterým zcela souhlasím,že jakékoliv řeči o reformách v tak kocourkovském legislativním prostředí, jako je v ČR jsou zločinem, který by měl být trestán tělesnými tresty.Především se musí ucpat díry, kterými tečou veřejné prostředky na všech úrovních, od lokální sféry až po top politiku, do soukromých kapes. Např. celé hospodaření města Prahy je nutno zcela zprůhlednit, když ani zastupitelé nejsou schopni zkontrolovat za co byly městské prostředky vynakládány(rozpočet je údajně konstruován po kapitolách, ale jednotlivé položky v nich nelze dohledat, takže se neví za co byly vynaloženy. Jen ve stručnosti: 1.hospodaření obcí  a měst  na netu průhledné - z čeho zdroje, kolik a na co výdaje a kolik - každému přístupné, 2.to samé s ministerstvy, státními a polostátními podniky. 3. zákon o veřejných zakázkách : kdo se zúčastnil, jaká byla kritéria kdo byl první a kdo vyhrál.Po realizaci zakázky-jaké vícepráce za kolik a proč-z toho zodpovědnost.3. odstranit míchání výkonu státní správy a samosprávy - viz Karlův most kde by měl magistrátský úředník dávat pokutu vlastníkovi čili sobě. 4. nový a drakonickými tresty opatřený zákon o střetu zájmů a přiznávání majetku politiků a dle určitého klíče i všech úředníků ve státní službě - kariérní řád pro státní úředníky. Samostatně k zdravotnictví- nikdo nevysvětlil jak chce ufinancovat zdr. systém, do kterého jde nyní údajně málo peněz, když bude mít tento ještě generovat zisk pro někoho, je známo, že soukromé zdr. pojišťovny v USA mají náklady 30 - 40% a státoprávní poj., která se stará o důchodce, děti atd. pouze 3-4%. Kecy o tom ,že Julínek to neuměl "zkomunikovat"(už ten češtin!) jsou nesmysl - zlodějna se dá  "zkomunikovat" asi těžko. Zcela bezprecedentní je případ prodeje středočeských nemocnic Bendlem, kdy nemocnice tuším v Příbrami byla prodána i s budovou polikliniky a vilou bývalého majitele za 7,5 milionu Kč.

V. Kain 18.5.2010 8:27

Re: Podivné reformní kroky

Nemohu pochopit lidi jako je p.Blažek,kteří mají problémy s něčím tak jednoduchým jako je progresivní daň.Může to nich cpát horem dolem a nepochopí,že 15% ze 100 je mnohem víc než 15% z dvaceti. Oni si to asi představují tak,že ten kdo vydělává 100 byl měl mít daň 80% a ten kdo vydělává 20 jen 10%,potom by to podle komunistů bylo spravedlivé.

J. Urban 18.5.2010 8:24

ale kdepak

ta rovná daň díky odpočitatelným položkám není rovná ani zdaleka, v důsledku čehož ten co vydělá třeba 5 mega ročně oproti tomu, co vydělá půl mega neplatí 10x vyšší daň, ale třeba 30x - račte navštívit kteroukoliv účetní, vysvětlí vám to, máte-li IQ aspoň 85.

J. Hejna 18.5.2010 8:30

Re: Podivné reformní kroky

Jen mě tak napadlo: je progresivní zdanění i v Řecku, Portugalsku, ...?

O. Vašek 18.5.2010 9:12

Re: Podivné reformní kroky

A není asociální nechávat lidem vůbec nějaké peníze? Každá koruna, která jim zůstane, ochuzuje rozpočet a my důchodci bychom za ní mohli mít i o půl haléře víc na přídělech.