11.7.2020 | Svátek má Olga


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Čermák 16.6.2020 19:00

Pan autor, podle mě antiBabišovec zkritizoval Babišova ministra Plagu, že dal ředitelům možnost vlastní volby, tedy Plaga ven. Kdyby to Ministr neudělal a na tvrdo nařizoval, pan autor spolu s dalšími kverulanty by radostně křičel, že Tak to Nejde, Plaga ven.....

F. Žůrek 16.6.2020 18:17

Naše školství pořád ještě trpí následkem prožitého komunismu, který zdevastoval českou společnost a také školství. Vzdělání značně upadlo, neboť soudruzi někdy dostávali tituly téměř zadarmo. (Na vysokých školách se vyžadovalo zásadně členství v KSČ.)

Po 21. srpnu 1968 devastace školství pokračovala, a řekl bych, že ve značné míře. (Jinak se myslelo a jinak jednalo, pokrytectví a přetvářka vládla.) Společnost včetně naší politické scény upadala!!! Je tomu tak, přátelé. Je to přece vidět!

Současní učitelé vyrostli ve velké míře za komunismu. Že prezident Miloš Zeman se třeba zdáhá jmenovat některé "taky profesory", tak se tomu vůbec nedivím. Má pravdu. Sjednat nápravu především v chování u občanů, kdy více vládne agrese spojené s drzostí, než slušnost a poctivost, tak to je na dlouho a velice dlouho a "Brusel" nám také mnoho nepomůže, jak je patrno. Takže...jen: "Zdař Bůh!"

J. Wagner 17.6.2020 8:33

"Současní učitelé vyrostli ve velké míře za komunismu." je trapné klišé...

M. Krátký 16.6.2020 14:58

Distanční výuka mých vnuček 6+8+12 let - v poslední době utrpěla značným chaosem - všechny tři vnučky pod patronací sociálky a své chaotické matky začaly v posledních dvou letech klesat strašně. A v karanténě se začalo projevovat i ne možnost internetového připojení na videovýku - nic takového nevlastníme - ale vnučka se tím prokousala - stojí mě to šílené peníze na mobilu. Začnu tou nejstarší - ještě před 1,5 rokem premiantka třídy, o kterou jsme se starali od jejího narození téměř výlučně my - potom zasáhla školní sociálka společně s OSPODem až Policií ČR. Začátkem května 2020 jsem už toho měl plné kecky a tak jsem zaútočil - v mých 77 letech - si myslím, že tyhle slepice a nány mohu poslat raz dva do řiti. A ejhle i učitelský sbor mi přitakal a tak jsme se dohodli, že to zkusíme společně. A současný výsledek je 7 x za 1 po konzultacích a 1x za 2 - snad to vydžíme. hezký den R^R^R^

J. Uzel 16.6.2020 14:36

Jako otce dvou dětí školou povinných je pro mě stav školství největším zklamáním ze všech problémů způsobených koronavirem. Jednak jsem se podrobněji zajímal (musel jsem), co a jak se děti běžně učí(to by vydalo na , organizace výuky, kdy jeden týden děti vyklízejí skříňky abych hned další pondělí dostal závaznou přihlášku dětí k výuce, přičemž tato trvá jen do středy a pak je opět přerušena. Komunikace se školu zmatená, někdy až "tříkolejná", nejen díky digitální nedostatečnosti učitelského sboru. Možná, že se jedná o jev lokální, ale rozpory mezi TV vystoupeními ministra a skutečností mě nutí zvolat "Plaga ven!".

J. Uzel 16.6.2020 15:13

...(to by vydalo na samostatný článek)...

Š. Hašek 16.6.2020 7:26

Zdá se mi, že by ministr Plaga měl provětrat svoje podřízené. Ale to je práce na deset let.

Mnozí z těch referentů a referentek (nikdy neučili) "odvolávali" také jednoho dřívějšího ministra. Aby tam po něm přišla Valachová.

Namyšlený ministerský referent, tvůrce směrnic, nikdy neřekne "zařiďte se podle sebe". Ti budou trvat i na rozmístění sešitů ve sborovně. Do vítězného konce. Plaga to dokázal. Říci, že učitelé rozhodnou.

Pohled zvenku.

V. Pavelka 16.6.2020 8:59

Každý učitel ví jak se má vést školství ,tak jako tady ten vykuk co si ze svého názoru vyrobil svou pravdu .Plaga využil koronaviru k co největší svobodě Ředitelů ,někteří se toho bojí ale většina to přijme ,protože je to rozumné ,sebrat možnost zasahovat do řízení škol mnoha uředníků ,kteří za školy nenesou odpovědnost ![>-]

J. Wagner 17.6.2020 8:36

Je to právě naopak, zásahy Plagy zbytečně omezovaly a omezují ředitele. Třeba trvání na jednotné přijímací zkoušce pro všechny školy. Spolek Pedagogická komora naopak prosazoval, aby si ředitelé mohli v případě potřeby JPZ zvolit...

R. Sárközi 30.6.2020 15:35

Ano, přesně tak to bylo. Děkuji Vám za vstup do diskuze pod mým komentářem, všiml jsem si příspěvku bohužel až nyní...

J. Vavrochová 16.6.2020 12:10

R^R^R^

P. Victorin 16.6.2020 6:11

Bylo by dobré prozkoumat, zda Plaga nepodváděl ve své diplomové práci a pakliže ano, jeho odvolání z ministerské funkce bude skoro jisté!

PS Humor

V. Pavelka 16.6.2020 9:04

No Moravec ,Pribán ,Zima a jiní vysokoškolští profesoři už se na něj chystají přes svoje jinak orientované asistenty kteří odvedou špinavou práci ,jak ti šmejdi shodili pr.Kováře ...Nespravedlivě!!

F. Žůrek 16.6.2020 1:34

Řídit školství jako nějakou třeba "pekárnu", to opravdu nejde. Tady je zásadní chyba od svého počátku.

Vždy jsem říkal, že učitel není jako pes, který vletí do třídy a tam jednu vyučovací hodinu štěká. To opravdu nejde. Učitel skutečně není jako "nějaké zvíře", ale je myslící člověk.

Školství se nikdy nedá řídit (jako automobil), školství potřebuje pouze rozumné vedení. Každý učitel přece zná, co má ve třídě se žáky provádět. Škoda dalších slov.

V. Pavelka 16.6.2020 9:08

Největší problém našeho školství je ,že do něj všichni kecají .!

J. Jurax 16.6.2020 16:39

Ano.

Zejména Ministerstvo školství v čele s ministrem. Tam totiž učitele, jenž by někdy skutečně učil, lze nalézt jen vzácně.