6.4.2020 | Svátek má VendulaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Odpor proti EET volby nevyhrajeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 34, poslední: 20.9.2017 20:47, přehled diskusí

EET je jen dalším nástrojem::
Autor: Z. Frys Datum: 20.9.2017 20:47

korporátně socialistického (fašistického) šmírování a buzerace, posunující stát k orwelloveské dystopii. Vymáhání jakékoliv daně je nemorální a jedná se o násilné vyvlastnění majetku, tedy loupež.

Morální ospravedlnění práva nemůže být založeno na většinovém hlasování. Protože žádný jednotlivec nemá právo zotročit jiného jednotlivce, nemůže mít takové právo ani nějaká skupina jednotlivců. Všechna přerozdělování příjmů skrze většinové hlasování jsou proto „legalizovanou loupeží“ a jsou z definice nemorální.

EET ale může mít i pozitivní dopad - může urychlit přechod významné části ekonomicky činné populace do ekonomického disentu...

Zajištovací příkazy jsou taky "dobré"!:
Autor: J. Kyselková Datum: 20.9.2017 17:45

Ale ministr Pěkný se už zlikvidovaným firmám omluvit - takže ty se určitě zblázní radostí ! (Petr Paulczynski).

Já - kolik miliard za ty lumpárny zase - m y - vyplatíme z "bezedné" státní kasy ?

Pro malé je EET jen zbytečný náklad.:
Autor: J. Macků Datum: 20.9.2017 12:39

Existuje sleva na poplatníka nyní Kč 24840,-, při 15 % dani se z daňového základu (rozdíl mezi výnosy a náklady) Kč 165600.- a méně poplatník žádnou daň neplatí. Při velmi slušném rabatu 30 % v takové malé provozovně to znamená mít obrat více než Kč 552000 ročně, při menším je EET a další vymyšenosti zbytečná a je to jen zbytečný náklad navíc, který musí zákazník zaplatit.

EET je brnkačka, taková elektronická.:
Autor: J. David Datum: 20.9.2017 12:07

Jako když dítka školou povinná, v autobuse prstíky mlácají do chytrých mobilů. Byrokracie a lejstra furt kvetou, jak růže v plném rozpuku. Jako ajťák skeptik, jsem si před 20 lety, navzdory slibům politiků, jak ta datová provázanost bude díky IT provázaná, založil "byrokratický balíček", tedy ověřené kopie všech možných a nemožných lejster, včetně rodného listu, že se "moje vůbec narodyla". Za dvacet let jsem si na kopu lejster musil pořídit pořádnou mošnu, lejstra trvale platná, lejstra ne starší pěti let, lejstra s frekvencí stáří do tří měsíců. Lejstra jednorázová. Je zajímavé, že když přijdu na ouřad, nikdá nemám kompletní portfolio lejster, vždy mi nějaké chybí. Furt něco zákonodárci štymují a rafičí, aby ouředník něco řešil, a daňový poplatník byl za blba. Někde fota netřeba, jinde fota třeba, jak u blbejch. Duplované zdravotní prohlídky způsobilosti na ŘP, ZP, bezinfekčnost, způsobilost k práci, etc. Když Vám to martyrium zvedne tlak a začne lomcovat Vaším majestátem, máte šanci být označen nezpůsobilým. Kurňa, kde to jsme, když už ani u píva a mariáše večer v putyce si nesmíte zapálit cigáro? Prej by matičky s kojenci musely dýchat tabákový kouř při konzumaci utopenců a kojení. Tuhle mi MUDr. nutila nějakou ampuli se sosákem (prohlídka na způsobilost ŘP ve věku staříkově), abych tím prý píchnul vždy třikrát do "houna" mnou defekovaného, že to nechají zkoumat. Tak jsem jí asertivně řekl, kam si tu ampuli má strčit, a že i ta případná rakovina střeva je zhola moje věc, že se nejedná o epidemickou Ebolu. Uraženě sklapla nad fiaskem páchání dobra, ve jménu fiskálních felčarských bodíků od ZP. Je mi 67, funguji bez závad, mimo "povinné způsobilosti" nemám proč felčary vyhledávat, oni to ale vnímají, jako příkoří, že o své zdraví prostřednictvím felčara nepečuji. Je mi 67, chřipka bez lékaře trvá týden, s lékařem 7 dní. Čeho se ještě s tímto panoptikem EU a našich přicmrdovačů dožijeme. Ouřadové prý mají dostat přidáno, 10%. Proboha proč?

Re: EET je brnkačka, taková elektronická.:
Autor: M. Prokop Datum: 20.9.2017 13:02

A už se chystají Vám sebrat "tuzemák".

http://byznys.lidovky.cz/radsi-rakovinu-nez-prijit-o-tuzemak-cesko-si-chce-u-eu-vyzadat-vyjimku-1e9-/firmy-trhy.aspx?c=A170920_105836_firmy-trhy_mber

Já to sice nepiju, ale to je moje věc.

Za sebe mohu říct:
Autor: Ś. Svobodová Datum: 20.9.2017 11:00

že mě např. ODS dost žere svým programem, kde chce EET zrušit. Investovala jsem nejen peníze, ale i energii a dost času na zavedení a zaučení se a těď to mám hodit do popelnice? Ráda bych připomněla, že to byla ČSSD, která ANO nedovolila last minute úpravu zákona, aby EET nemusel mít živnostník do určitého obratu. Tam je námět pro ODS. a ne stálá negace.

Re: Za sebe mohu říct:
Autor: J. Tachovský Datum: 20.9.2017 11:24

Pokud to ODS zrusi, tak sice prijdete o svou investici, ale usetri vam to budouci naklady. Takze je i ve vasem zajmu to zrusit.

Re: Za sebe mohu říct:
Autor: R. Langer Datum: 20.9.2017 13:48

Přesně tak.

Re: Za sebe mohu říct:
Autor: Z. Lapil Datum: 20.9.2017 16:26

Mýlit se je lidské, setrvávat v omylu je bláznovství.

Ale nejste na tom ještě tak zle. Mám sice jen matnou představu, na kolik vás EET přišla (deset tisíc? Možná něco přes dvacet, zaplatila-li jste si nějaké opravdu drahé školení), ale nepochybujte o tom, že "odkouření" hospod přišlo jednotlivé podniky na výrazně víc, a nakonec kouření zakázali úplně; čili vyhozená investice jak vyšitá.

Tak znovu.:
Autor: I. Schlägel Datum: 20.9.2017 9:56

EET má reálně přinést do rozpočtu navíc cca 8 miliard korun ročně. Pěkné. V dnešním tisku jsme se mohli dočísti, že si moudrý stát pořídil množství databází a IT vychytávek za 110 miliard, přičemž obsluha těchto veskrze důležitých hraček stojí 25 miliard ročně. To nejlepší nakonec, stát s těmito hračkami nepracuje a neumí je smysluplně využít. A toto je pouhý zlomek nehospodárného chování státu. Zbývá spousta činností, které stát vykonává obdobným, tedy zločinně nehospodárným způsobem. Hlavně že jsou lidi spokojení, že podnikatelé už nešidí stát na daních. Více státu!!!

EET nemusela být zaváděna,:
Autor: A. Alda Datum: 20.9.2017 9:59

zůstal-li by zákon o daních z příjmů v podobě, v jaké byl Klausem navržen a přijat.

Jednoduché zdaňování BEZ VÝJIMEK a odpočtů a bonusů apod. spolu se zákonnou povinností účetnictví by postačovalo. Jenomže porovnejte daňové zákony tehdy a dnes!

Re: EET nemusela být zaváděna,:
Autor: I. Schlägel Datum: 20.9.2017 10:11

Máte pravdu. Což svědčí o jediném, STÁT neumí efektivně dělat nic, kromě represe a výroby problémů, které následně s fanfárami "řeší".

Re: Tak znovu.:
Autor: M. Prokop Datum: 20.9.2017 13:00

Jistě. CELKOVÁ bilance celé srandy je hluboce záporná.

Re: Tak znovu.:
Autor: R. Langer Datum: 20.9.2017 13:50

... a bude i nadále. Jenom bude víc lidí na pracáku. :-P

Re: Tak znovu.:
Autor: R. Langer Datum: 20.9.2017 13:48

V reklamě v televizi říkali 18 MILIARD, já si to moc dobře pamatuju! :-)

Opakovaně jsem se setkal s hospodskými,:
Autor: A. Alda Datum: 20.9.2017 9:55

kteří si zavedení EET pochvalují. Říkají, že se narovnaly podmínky a nemusí se tak s konkurencí předhánět v tom, kdo bude více šidit, aby přežil. A také že to omezilo kvazipodnikání jejich zaměstnanců.

Re: Opakovaně jsem se setkal s hospodskými,:
Autor: R. Tesařík Datum: 20.9.2017 11:52

Na to by jim stačila elektronická pokladna, bez připojení na finančák.

Re: Opakovaně jsem se setkal s hospodskými,:
Autor: R. Langer Datum: 20.9.2017 13:51

Přesně tak.

Re: Opakovaně jsem se setkal s hospodskými,:
Autor: R. Langer Datum: 20.9.2017 13:53

Kromě toho bude sranda, když dnes kontrola vybere při kvazipodnikání zaměstnance, ale tu pokutu (možná i pár set tisíc) bude muset zaplatit majitel. A to se vyplatí! ;-)

Re: Opakovaně jsem se setkal s hospodskými,:
Autor: J. Lepka Datum: 20.9.2017 20:11

A taky si pochvalují likvidační pokuty, když jim ten kvazipodnikající zaměstnanec krapíček sabotážně něco zapomene namarkovat? To je totiž ideální pomsta zaměstnavateli, on má odpovědnost.

Jen bych připomenul, :
Autor: D. Stirský Datum: 20.9.2017 9:14

že jsou i živnostníci, kterým EET vůbec nevadí, ba naopak. Osobně znám dva. Jde tak trochu o bouři ve sklenici vody.

Re: Jen bych připomenul, :
Autor: M. Prokop Datum: 20.9.2017 9:32

Jistě, Burešova likvidace konkurence, pouhá bouře ve sklenici vody.

Komunistické nápady po válce tak taky mnozí označovali a některým se i líbily.

Re: Jen bych připomenul, :
Autor: R. Langer Datum: 20.9.2017 13:54

Ne, nejde. A pokud jde o bouři ve sklenici vody, tak proč se to vlastně zavádělo? 8-o

Re: Jen bych připomenul, :
Autor: Z. Lapil Datum: 20.9.2017 16:15

Nejsem si jist, že je to argument. Vsadím se, že v 50. letech bylo docela dost lidí, kterým politické procesy nevadily, spíš naopak. A nemluvím o demonstracích a peticích "poctivých pracujících", tomu, co s sebou nese doba, je vždycky obtížné se vyhnout, ale o těch lidech, co jim to opravdu a poctivě přišlo správné.

Re: Jen bych připomenul, :
Autor: J. Lepka Datum: 20.9.2017 20:15

Jo, tak to já jich znám víc, ovšem jsou to ti, na které to ještě nespadlo a tiše doufají, že než na ně dojde, sami poslanci tu blbost zruší.

Odpor proti EET volby nevyhraje,:
Autor: A. Bocek Datum: 20.9.2017 6:43

ale odpor proti Babišovi by je mohl vyhrát . Volte jen ty strany, kterým leze státní buzerace na nervy, né ty , které tuto buzeraci a jí podobné ( kontrolní hlášení, zákaz kouření, inkluze, povinná školka) zavedly. Babiš na jedné straně káže vodu a na druhé mohutnými doušky víno pije. Podnikání na hraně i za hranou : korunové dluhopisy,Čapí hnízdo, kauza FAU,zemědělské dotace, lesů-tendry,sračky v naftě, roundap na poli, separát v uzeninách.......

Re: Odpor proti EET volby nevyhraje,:
Autor: P. Vébr Datum: 20.9.2017 7:06

A což teprve, kdyby se začalo doopravdy vyšetřovat (ne jenom "jako"), kterak Bureš ke svému nemalému majetku přišel! Můj osobní názor je, že to by bylo na hodně morbidní TV seriál...

Re: Odpor proti EET volby nevyhraje,:
Autor: M. Prokop Datum: 20.9.2017 9:33

To dělám, ale "málo nás".

Re: Odpor proti EET volby nevyhraje,:
Autor: J. Lepka Datum: 20.9.2017 20:18

No jo, ale problém je v 5% klauzuli. Většina těchto subjektů se do PS neprotlačí ( a jejich hlasy si rozdělí ta smečka podporovatelů), nehledě na jistou konzistentní touhu některých partají, spojit se kvůli pašalíku i s ďáblem samým a když neprojde koalice, uzavřou oposmlouvu.

Nový způsob evidence tržeb s:
Autor: A. Zajícová Datum: 20.9.2017 6:12

se totiž stal běžnou součástí života....chce to zas jednou vytáhnout knihovny Orwella