27.11.2022 | Svátek má Xenie


Diskuse k článku

POLITIKA: Novoroční bilance a výhledy

Česká politika je na přelomu roku sice v situaci permanentní rozhádanosti, nicméně současná situace je mírně odlišná než před rokem. Tehdy byla ve vládě po kauze Drobil ve výrazné defenzívě ODS a tlačily na ni VV i TOP 09, dnes se koaliční spory odehrávají spíše mezi TOP 09 na straně jedné a VV a ODS na straně druhé.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Reček 6.1.2012 20:48

Re: No... to je především důsledek toho, že jsme si nezvolili

Za současné problémy nemůže vůbec volební systém, ale politici už od prvopočátku. Už způsob privatizace byl chybný, ale tehdy téměř všechna média nedala na premiéra Klause nic dopustit. A kdo na rozkrádání nejvíc vydělal víme dost dobře, bývalí mocní nebo vlivní, veksláci a ti co bystře přehodili stranické průkazy.

J. Kanioková 6.1.2012 2:43

No... to je především důsledek toho, že jsme si nezvolili

většinový volební systém. Tehdy, v dobách více příznivých, mohly reformy projít mnohem snáz a s méně drsnými důsledky. Koaličním vládnutím se o reformách jen mluvilo a stále odsouvalo, takže si to dnes "vyžerem" pěkně natvrdo. Což působí i na politickou kulturu a celkovou rozeštvanost národa.. Zadními vrátky se sem vracejí levicové sny a tudíž větší odstředivé síly ve společnosti. A když se sejdou v čase reformy i krize, je na dvojnásobný průšvih zaděláno..

Jak řekl kdysi L. Balcerowicz, min.fin. Polska - Není jednoduché udržet zemi na cestě reforem, když lidi už vědí, co ztratili, ale ještě nevědí, co získají. Zázračné recepty však neexistují..