19.9.2020 | Svátek má ZitaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POLITIKA: Nové poměry podle BabišeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 8, poslední: 7.2.2014 22:05, přehled diskusí

Přestat:
Autor: P. Papež Datum: 7.2.2014 21:07

Přestat žvanit by měl i Jelínek.

Re: Přestat:
Autor: Š. Hašek Datum: 7.2.2014 22:05

Až se zjistí, že Babiš je echt agent a komouš (to již bylo zjištěno) k tomu, přispěchá Jelínek první "já to vždycky říkal".

Politik se musí také stále učit:
Autor: F. Žůrek Datum: 7.2.2014 17:21

Politika není nic hotového. Jde o neustálá jednání, jak v parlamentu, tak ve vládě. A zde všude by měla platit ohleduplnost spojená s myšlením a bez egoismu.

Co je dobré a osvědčené, tak toho se držme,   co dobře neslouží, tak zde něco opravme.

důvěra Babiše:
Autor: M. Mýval Datum: 7.2.2014 10:36

Problém je v tom, že Babiš důvěřuje jen tomu, koho drží pod krkem

Ač nejsem Babišův volič, nerozumím té touze udělat z něj:
Autor: J. Chaloupka Datum: 7.2.2014 9:35

stejného šaška, jako byli ti před ním. Babička říkala, že u nich na vsi byl starostou nejbohatší sedlák, protože jej ostatní považovali za nejlepšího hospodáře (dle výsledků jeho práce). Proto mu svěřili vedení obce. O nějakém střetu zájmů nebylo ani řeči, protože ten starosta byl pod drobnohledem celé obce.

Dnes novináři neumí nic jiného, než žvatlat o středu zájmů jen proto, že Babiš něco vlastní. Jak to, že nevadí soukromý zemědělec na ministerstvu zemědělství? Vždyť na rozdíl od Babiše je rozhodně "potřebnější"? Obávám se, že jde jen o tu naši novinářskou smečku, která se vždy honí za jednou kostí. I proto zřejmě na tiskovkách ty tzv. novináře nezabírají, abychom neviděli tu hrůzu. Včera ani nevěděli co Singr na tiskovce říká, takže jediný dotaz padl od nějakého cizince (bohužel nezabraného ani nepředstaveného). Ostatní asi vůbec nevěděli, na co se zeptat.

Kto chce psa biť, palicu si nájde:
Autor: J. Kostelanský Datum: 7.2.2014 8:29

Politici sami seba považujú za nejaká zvláštnu kastu - akoby s miestom v parlamente automaticky prichádzalo aj osvietenie. Ale tak to predsa nie je. Moc a peniaze nepridajú žiadny rozum navyše, len zosilňujú prejavy už existujúceho charakteru.

V poslednom čase sa stále častejšie hovorí, že to je politické, že tomu podnikateľ ako Babiš nemôže rozumieť. Čo to znamená ale to politické? Robiť ramená, tváriť sa ako majster sveta, zosmiešňovať iné názory, donekonečna opakovať naučené a vopred pripravené frázy (100x opakovaná lož sa stáva pravdou)?

Čím sú politici taká extra klasa oproti bežným ľuďom z reálneho života? Asi najväčším úspechom "štandardných" politikov je to, že dokázali veľkú časť voličov presvedčiť o svojich "extra schopnostiach", o tom, že politika je neuveriteľne komplikovaná a zložitá vec, a dobre ju dokážu vykonávať len tí najlepší z najlepších. A že špina, hádzanie blata na súperov, hulvátstvo, lži a podvody jednoducho k politike patria. A že iná cesta vlastne ani neexistuje. Ale je to naozaj tak?

Re: Kto chce psa biť, palicu si nájde:
Autor: Z. Švrček Datum: 7.2.2014 9:18

Zvlášť když těch palic kolem toho psa se dá popadnout hned několik, zejména když si je ten pes v podstatě v tlamě přinesl sám, že?

To nepřekvapuje,:
Autor: J. Vozábalová Datum: 7.2.2014 3:21

jen těžko si mohl někdo soudný myslet, že pan Babiš bude mít představy od Hurvínka nějak význačně vzdálené. Ovšem v případě politiky celkem brzo přijde na to, že se může vztekat nad pomalostí toho molocha, nad nemožností zarazit oponenty, nad "drzostí", s níž se mnozí dožadují vysvětlení - tu minulosti, tu střetu zájmů - a nad mnoha dalšími věcmi, ale to vztekání je tak všechno, co s tím může dělat - tedy naštěstí. Nezbývá než doufat, že ostatní nepodlehnou tlaku "miliard a veřejného mínění" a řízení státu se nezačne sunout k firemním principům.

Ovšem v řízení firmy jsou naopak demokratické principy zcela nemožné a nanic, bez přísné hierarchie to fungovat nebude a nemůže. No a protože pan Babiš chce maximalizovat zisk a minimalizovat náklady doslova "za každou cenu", stávají se dříve dobré potraviny nevábným šmejdem připomínajícím odpad - firmy, které pobral pod svá křídla Agrofert, vyrábějí nechutné pečivo pilinovaté koexistence prakticky bez chuti, suché salámy jednotné chuti pepře a měkké uzeniny koexistence bláta úplně bez chuti a o kvalitě značky "Vodňanské kuře" se dá říci jen "bejvávalo".

No, jediné pozitivum, které by z toho všeho mohlo vzejít, je fakt, že pan Babiš bude mít na řízení svého impéria poněkud méně času a to by se mohlo pozitivně projevit. Mám ale obavu, že taková představa je z říše pohádek a její naplnění zhruba odpovídá předpokladu, že nám dárky pod stromeček opravdu přinese Ježíšek, když si včas napíšeme pěkný dopis.

No, nemá valného smyslu se rozčilovat - nakupovat lze naštěstí ještě pořád jinde (kéž by tak činili co možno všichni) a v politice není naštěstí pan Babiš samovládcem.