26.1.2022 | Svátek má Zora


Diskuse k článku

POLITIKA: Nepodařená lidová taškařice

Původní scénář sice psali hoši a dívky zakládající "novou" stranu, které dali vtipný název Věci veřejné. Vše vycházelo, jen ta nenasytná parta se nemohla dohodnout, kdo bude kolik dostávat. A kdo bude umět hrát roli jakéhokoliv ministra. Kdyby zlotřilí novináři nebyli šťourové, tak by nikdo nevěděl, že se pod vedením oněch pánů ministrů, a nejen ministrů, dějí prapodivné věci (nikoliv veřejné).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 8.4.2012 9:59

Hlídací psi demokracie se nakazili vzteklinou

Pokud by naše masmédia plnila aspoň přibližně roli zdroje "hlídacích psů demokracie" (sloužila tomuto národu) a nevymývala tedy národu mozek představou, že naše politika je dočista zkažená (možná nejhorší přinejmenším v Evropě), nemohlo by se nikdy stát, že by lidé volili amatérskou VV (o jejích kandidátech, názorech na EU, energetiku, sociální stát, zahraniční politiku...nic nevěděli. Doufejme, že se naši lidé navzdory darebáckému působení masmédií poučili.

P.S. Názor, že politika je obor tak komplikovaný, že ji mohou dělat pouze profesionálové vyjádřil už TGM (nemůže jí ovšem dobře dělat každý profesionál - např. vlastizrádce).

J. Boleslav 6.4.2012 15:25

Re: VVfrašku vůbec nesleduji,

Myslím, že VV jsou mnohem horší než OF. Určitě jste četla něco o plánu V. Bárty, jak si ze státu udělat filiálku ABL, a také jejich morální kodex, podle kterého si nemají z veřejných zakázek brát víc než 10%. Kromě toho už přece jen není revoluční doba a amatéři a špatní komici do politiky nepatří.

J. Boleslav 6.4.2012 15:21

Re: VV již mají svého potencionálního nástupce.

Tak to je síla, to jsem nevěděl. Je to ale asi docela signifikantní.

R. Langer 6.4.2012 12:03

Re: VV již mají svého potencionálního nástupce.

:-D

J. Vavrochová 6.4.2012 10:23

Re: Jak zapadá do scénáře pan Tluchoř?

Ha, ha, ha, ten to přece všechno vymyslel a z povzdálí to režíruje! Vždyť ta celá věc je jenom následkem mocenských bojů v ODS.

F. Doušek 6.4.2012 9:17

VV již mají svého potencionálního nástupce.

Stává se jím "holešovská výzva". Její představitel Čermák skutečně perlil včera na ČT1.

Po citaci úvodní preambule, konstatující, že se u nás k moci dostali po listopadu bývalí komunisté, veksláci a estébáci (s tím i souhlasím) byl na něj vznesen dotaz, zda nevadí, že i on sám byl mezi lety 1976 - 1989 členem KSČ. Zaskočen zablekotal cosi o tom, že on je jiný.

P. Fiala 6.4.2012 9:11

Jak zapadá do scénáře pan Tluchoř?

J. Kanioková 6.4.2012 1:04

VVfrašku vůbec nesleduji,

hned při prvních nahrávkách se mi z nich udělalo špatně. Takže se neorientuji, jen občas mi kolem uší proletí střípek. Ale po pár dnech střípků ve mně převážil jeden základní pocit, že VV je stejný produkt jako bylo OF. I tam byli lidi celé škály politických názorů, zleva až doprava, spojovala je jediná idea - bolševik je konečně kaput a my to teď dáme všechno do pucu! Věřili tomu i sobě. Ale v podstatě to bylo pořád dál takové teoretizování, emoce, plácání.... Všichni věděli co nechtějí, ale jen málo z nich mělo ponětí jak dál, co je potřeba za prvé, druhé, třetí... A i z těch manažerské buňky mělo jen minimum, co dokázali promýšlet nějakou střízlivou strategii. Takže i tam časem začly různé nevraživosti, pocity zneuznání a podobně. Byly to spíš debatní kluby bez tahu na branku, a jediná záchrana byla, že se to přerodilo v klasickou stranu a rozdělilo na ODS a OH, jinde ještě i cosi jiného, už nepamatuji.

VV je totožný produkt jediné idey - „boj proti korupci“, naše byla - „bolševik od válu“. I do VV přišli lidi s jedinou ideou, ale rozdílnými očekáváními i s rozdílnými představami, jak na to...

Pokud vůbec přežijí, rozpadnou se, nezabrání tomu... Byli stejnými amatéry jako tehdy my, s nevyhraněnými politickými prioritami, směřováním... Sice o něco málo toho věděli víc, než my. Pamatuji, jak jsme v r. 88 jeli v srpnu „demonstrovat“ a teprve tehdy se cestou vlakem od zkušenějších dozvídali, co to vlastně přesně znamená demokracie...