11.5.2021 | Svátek má Svatava


Diskuse k článku

POLITIKA: Městští strážníci zpátky do lavic?

Minulý týden jsme rozdali dětem vysvědčení a maturanti už začínají stříhat metr k blížící se zkoušce z dospělosti. Máme tady však díky „prozřetelnosti“ našich vládních ochránců další zástupy „nedospělých“ jedinců, kteří si nově musí nechat svou způsobilost potvrdit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Hanzlík 4.2.2016 21:43

Magoři vylepšují bezpečnost ulic

Tak tak, vzdělání to je neprůstřelný štít! Však oni, ti nahoře, vědí! A tak zdatného a pohotového chlapa vymění za “rachitického” šprta s maturitním glejtem. To ještě nic není, dojde možná k akcei “více žen do řad policie” a v ulicích se bude úřadovat až místa činů budou naprosto bezpečná.

Dneska se všeobecně ví, že pod tlakem na “povinné” formální vzdělání, podmiňující sociální postavení, jeho kvalita neuvěřitelně klesla. Maturitní vysvědčení už není zárukou jedince oproštěného od blbosti. Diplomy z nepotřebných obskurních vysokých škol jsou cílem mnoha vtipů. Můžeme si s nimi podkládat kulhající stolky.

Nejsem zase takový idiot, abych podceňoval skutečné vzdělání, které se kompetentně uplatňuje v odborné praxi, ale do nebezpečných ulic bych zásadně posílal zdatné a odvážné chlapy.

Nutné vědomost a jistou minimální gramotnost se zacházení s elektronikou a hlavně se zbraní, které pro svou práci potřebují, si každý normální člověk osvojí. Profesionalita v téhle branži je především v kondici a sebeovládání. Úřadovat mohou jiní, kteří se do terénu nehodí.

Magoři probuďte se! Svět je čím dál tím nebezpečnější, dobro nás zaplavuje. Nejsem nakonec já sám z toho magor?

L. Novák 5.2.2016 14:04

Re: Magoři vylepšují bezpečnost ulic

Máte vůbec maturitu? :-)

L. David 4.2.2016 19:25

Oproti Vám té věci autore rozumím.

Zatímco každá rozumná vláda uvažuje ve stylu "jak občanům nekomplikovat život",

vláda ČR soustavně uvažuje stylem "jak občany pokud možno co nejvíc nasrat".

Všichni ti političtí darmošlapové nás potřebují pouze krátce před volbami, abychom jim jako blbé ovce opětovně potvrdili jejich koryta.

A. Alda 4.2.2016 13:14

Je milé, když lze po zasahu s policistou pokecat

třeba o Chelčickém nebo Kronice tak řečeného Dalimila. Nicméně hlavně musí být schopen ten zásah provést. A nebát se rány. A nebát se ani velkých a rozčílených zvířat. A neklanět se papalášům a pokutovat třeba i primátora.

Maturita není to, co já považuji u policistů za důležité. Nelpím na tom, aby protokoly se zloději byly bez pravopisných chyb.

Š. Hašek 4.2.2016 13:43

Re: Je milé, když lze po zasahu s policistou pokecat

Asi tak.

Ale pokud policista k tomu mluví "dvorní/höflich" češtinou - jen dobře!

Mám i dojem, že dnešní "obecná/státní maturita" jest na úrovni jedničkového deváťáka, který se umí koukat kolem sebe. Mírně přeháním.

L. Novák 4.2.2016 14:37

Re: aby protokoly se zloději byly bez pravopisných chyb

Já bych byl radši, kdyby ty protokoly byly bez LOGICKÝCH chyb. No a provozovat MěstaPo jako "mlátičky", to snad ani nebylo cílem při jejich zřizování...

A. Alda 4.2.2016 15:03

No a právě vás bych policajta dělat nenechal.

V protokolu totiž nemohou být logické chyby.

Protokol čili česky zápis je popis toho, co někdo říká, nebo co skupina úředních osob (nejméně dvě) někde vidí či jinak svými smysly vnímá.

Protokol není hodnocení, protokol není rozhodnutí.

Ten, kdo něco říká, má právo na to, aby to, co říká, bylo zapsáno tak, jak to říká.

Protokol neobsahuje žádné soudy protokolujícího, proto v něm nemohou být logické chyby. Protokol může pouze zaznamenat logické chyby ve výpovědi toho, kdo vypovídá, ale nemůže je hodnotit.

Š. Hašek 4.2.2016 15:36

Re: No a právě vás bych policajta dělat nenechal.

Asi tak.

L. Novák 4.2.2016 18:09

Re: No a právě vás bych policajta dělat nenechal.

Já bych policajta ani dělat nechtěl... :-P

A pokud se "protokolu" týče, já měl na mysli spíš sepsané "závěry" policejních osob, které rozhodují o tom, jak je definovaný spáchaný přestupek a jeho "společenská nebezpečnost" v daných konkrétních souvislostech, tedy zda se o přestupek už jedná a nebo ještě ne.

Š. Hašek 4.2.2016 13:03

Jest třeba zajistit

zaměstnání pro současně jinak nezaměstnatelné. A čerpat rozvojové fondy!

Úplně před sebou vidím ty přednášející "zrychlených maturit". Věk do třiceti, bakalářství u Putny/Šiklové. Jak dusí "starého praktika".

Možná tedy povinné a testkontrolované jazykové kurzy a samozřejmě běžné udržovací školení. Jako "za Masaryka".

Zkráceno.

L. Novák 4.2.2016 18:12

Re: Jest třeba zajistit

Jo, jo, "staré praktiky" je potřeba před vzděláním a znalostmi chránit... :-)

J. Lepka 4.2.2016 12:14

Milý autore, tomuto přístupu jsme říkali

socialistický romantismus. Byla to představa, že se lidé budou chovat podle idealistických příruček. Jen namátkou několik perliček z vaší slohové práce :

-schopní městští strážníci, za které nelze najít adekvátní náhradu...

- proč by zrovna městský strážník, který musí hlavně chodit v terénu, znát místní poměry a být psychicky odolný...

-Odbornost kvalitního strážníka spočívá v něčem naprosto jiném. Jde v prvé řadě o to, aby se dokázal dobře orientovat ve svém rajónu, znal se s místními lidmi a dokázal účinně předcházet konfliktům.

Zdá se, že pláčete na vskutku špatném hrobě.

L. Novák 4.2.2016 18:13

Re: Milý autore, tomuto přístupu jsme říkali

A to má být člověk z ODS...

R. Szewczyk 4.2.2016 12:14

ha ha ha

ano , vzdělání je uplně k h.ovnu, říká to i moje třináctiletá dcera ohledně nějakých korýšů, vedlejších uhlů a nějakého konga, zcela jasné to je třebas u dochtorů nebo pilotů. předepsat aspirin umí přece každý, no a v mládí jsem slepil nějaký to letadýlko takže i pilotovat bych excelentně zvládnul, u nás za vesnicí je i rybníček , kde jsem se potápěl se šnorchlem, což dává predikci ke kapitánovi ponorky,

R. Langer 4.2.2016 12:45

Re: ha ha ha

Ano, takže konkrétně - k čemu tedy měšťákovi ta maturita v praxi bude, když doteď žádnou neměl?

Š. Hašek 4.2.2016 12:58

Re: ha ha ha

Též si myslím, že pokud byl někdo přijat k policii, tedy splnil kriteria, ve službě je bez chyby, nebojí se gaunera po soumraku .......

potom mu není třeba rychlokursu (za státní peníze, přednášející 29 letá/ý psychospolečpolitgender), a tomu špektáklu bude Valachová s Chovancem říkat maturita. A celý projekt bude stát tak 1.8 miliardy. Pro někoho, kdo by se jinak neuživil (tedy ti přednášející/zkoušející lidových maturit).

K. Janyška 4.2.2016 9:47

Ano, socialisté jsou lidé s nedonošeným a hlavně

irelevantním vzděláním a v tom je jejich a lidstva problém. Takoví jsou totiž i miliardy lidí... Dzp.

J. Slanina 4.2.2016 9:07

Tak jsem se po ránu srdečně zasmál!!!

Prý: "... proč by zrovna městský strážník, který musí hlavně chodit v terénu, znát místní poměry a být psychicky odolný..."

U nás na sídlišti jsem "pěšího" strážníka od doby založení této stupidní organizace ještě nezahlédl. Maximálně tak kolem osmé hodiny večerní projede pomalu jejich auto. Ale je fakt, že v něm sedí dva.

Š. Hašek 4.2.2016 15:41

Re: Tak jsem se po ránu srdečně zasmál!!!

Přesné!!!

A právě proto jest to třeba "řešit" státní maturitou!! Strážník-maturant bude zdatnější v chůzi v rajonu a řešení místních potíží!!

Aspoň vidíme, jak na ministerstvu/vech uvažují! No, zas jde jen o čerpání. Nikoliv vody, ale peněz!!

P. Kmoníček 4.2.2016 8:51

Pane Mithe,používáte

zdravý rozum a tak nemůžete uspět ve státě vedeném bývalými komunisty nebo jejich potomky.

L. Dočekal 4.2.2016 7:54

Asi tak.

Mám takovej dojem,že na používání radaru na měření rychlosti jim stačí prostudovat návod k obsluze.Jinde než pod značkou začátek,či konec obce s radarem je nevidím.Prostě ze služby občanům a zajištěním jejich bezpečnosti se stala jen plnička obecních kasiček.

Výjimkou je první školní den,kdy jeden stojí u přechodu pro chodce poblíž školy.Což je v pořádku,ale je to trochu málo.

B. Hamáček 4.2.2016 7:04

Zase

Zase jeden ze systematických kroků levičáků k ovládnutí a posléze zničení společnosti . Platí to celosvětově. Levičáci z celého světa se rozhodli , že za každou cenu tento svět zničí. Třeba i pomocí satana , pardon muslimů.

E. Vašátko 4.2.2016 5:41

Klid a nohy v teple,

při troše dobré vůle maturita bude. Zkušenosti jsou,tohle není nic nového. Už v roce 1964 vyšla jakási směrnice tehdejšího MNO (tedy ministerstva národní obrany), že všichni lampasáci od kapitána výš musí mít maturitu. V tu dobu jsem sloužil ZVS (tedy základní vojenskou službu) u silničního vojska v Liberci a jako písař jsem dostal za úkol doškolovat některé důstojníky a připravovat je k maturitě. A byli mezi nimi takoví, kteří naplňovali heslo: "Písať neviem, čitať neviem, ale vojnu vám zarobím..." a národností patrně Rusíni či co, kteří přišli se Svobodou od Buzuluku. No a vidíte, všichni maturitu za 2 roky po vydání rozkazu udělali. Patrně nebyla jenom jedna směrnice, ale hned několik, třeba od ÚV na Mšk. Takže je to vyzkoušené a do dvou let budeme mít kvalitní policajty s maturitou, žádný strach.

J. Schwarz 4.2.2016 7:35

Re: Klid a nohy v teple,

No jo, ale tehdy byla hlavním kriteriem na určitých místech politická spolehlivost. Výsledkem dnešního šaškování státu jsou na jedné straně "plzeňská práva", na druhé absurdita toho typu že člověk, který léta dobře vykonává určité povolání aniž by mu byly vytýkány nedostatky a najednou z "vůle zástupců Lidu" pro totéž není kvalifikován. Něco podobného ale existovalo i za socíku - tehdy zase člověk sice mohl zastávat určité místo ke všeobecné spokojenosti, ale nemohl být kvůli chybějícímu papíru zaplacen, neb jeho vzdělání neumožňovalo postup do vyšší platové třídy.

J. Lepka 4.2.2016 12:05

Re: Klid a nohy v teple,

Víte, já znal jednoho okresního tajemníka, byl to rozhodnutím strany inženýr, snad ekonomie, nevím, no a po listopadu se velmi uplatnil u míchačky betonu.

J. Vozábalová 4.2.2016 2:20

Ono to není tak jednoznačné

S autorem souhlasím, ale zároveň musím dát za pravdu i předchozím diskutujícím.

Řekla bych, že autor článku vidí městského strážníka brýlemi poněkud zabarvenými do růžova, i když je samozřejmě hezká představa, že jsou takoví úžasní, plní empatie, uznávaní a schopní, se znalostí terénu, lidí a vztahů mezi nimi. NEJSOU, ale zase, aspoň někteří se tomuto ideálu blíží.

Maturita by samozřejmě měla být zárukou, že "Vás nebude buzerovat pologramotné hovado" - jenže to taky není tak jisté. Už pamatuju hodně a taky pamatuju (ze svých profesních začátků), jak mne buzerovalo "gramotné hovado" - šéf s vysokoškolským vzděláním. Ostatně dnes vidím, že za to až tak úplně nemohl - jakékoli vzdělání je na nic, když se sociální inteligence pohybuje v záporných hodnotách.

Tím vším jsem jen chtěla říct - ten "papír o maturitě" tomu fakt nepomůže a rychlost na oválu také ne. Městských strážníků je hodně - opravdu hodně - snad by stálo za to se zamyslet nad způsobem jejich výběru, který by zkoumal jejich schopnosti a dovednosti v tom, co opravdu potřebují - znalost místa, trpělivost, schopnost empatie, schopnost udržet nervy na uzdě ve vypjatých situacích, schopnost komunikace na přiměřené úrovni a kdoví co ještě. Znalost toho, kdo patřil mezi RUCHOVCE, kdo k LUMÍROVCŮM a kdo k MÁJOVCŮM jim ve výkonu služby nepomůže nikterak.

L. Novák 4.2.2016 2:57

Re: Ono to není tak jednoznačné

Potkal jsem několik mladých strážníků, kteří si přivydělávali po nocích u hlídací služby, aby měli víc peněz. Na jednoho si pamatuju moc dobře. Ten se chlubil, že si našel zaměstnání (u městské policie Brno) hlavně proto, aby v pracovní době nemusel nic dělat... Byl se svým zaměstnáním spokojen. Tehdy jsem si říkal, že takový lenoch je nakonec menším zlem, než snaživý a iniciativní blb, který lidem škodí. Když už tu městskou policii zavedli a ona se nakonec vyvinula někam úplně jinam, než byl původní záměr, že? ;-)

M. Krátký 4.2.2016 1:26

Zastavila mě městská policie, řídil jsem své auto

z Modřan nahoru na Libuš. Když jsem 15 minut předtím jel opačně, tak jsem je tam viděl jak směrem nahoru hlídkují. Vezli jsme s mojí ženou do Modřan do podatelny MČ Prahy 12 odvolání ve věci, kterou nás místní stavební úřad se.e už přes 20 let - takže si představte jak jsme vždy vytočení. Takže jsem na tu hlídku MP zapomněl a jel asi tak 65 km/hod. Zastavili mě a chtěli pokutu 500,- kč - tak jsem jim ukázal prázdnou prkenici a podrobně jim vysvětlil proč jsem jel tak nepozorně. A ejhle zabralo to ihned a propustili mě. Zda měli maturitu nevím.

Z. Lapil 4.2.2016 11:31

Re: Zastavila mě městská policie, řídil jsem své auto

Dobrá historka se cení :-). Kolegyně, padesátiletá šarmantní dáma, s oblibou líčí, jak byla odchycena ve 160tce na dálnici: "Oslovila jsem ho Mladíku (bylo mu možná čtyřicet), jedu na rande se svým potenciálním nastávajícím. Můžu si JÁ, ve SVÝM VĚKU!, dovolit přijít pozdě!?".

Prý totální a okamžitý úspěch.

L. Novák 4.2.2016 1:07

Autore, vy jste ještě nazažil nikdy srážku s blbem

převlečeným do stejnokroje městské policie? Já už několik. V Brně je (nebo ještě před čtyřmi lety byla) městská policie nikoli k ochraně občanů před drbany, ale prodlouženou rukou brněnského magistrátu sápající se do kapes občanů, většinou řidičů, kteří v nouzi někde zaparkovali třeba jen na krátký čas. Nepatrná společenská nebezpečnost "přestupku", vysoké pokuty. Mašinérie spolčené výběrčí mafie Městská policie Brno - Dopravněsprávní odbor magistrátu se sankčním oddělením. Kraluje tomu jistý JUDr. Prudil, který nechal své zákazníky před lety při pozdní výměně řidičáku při převzetí nového rovnou podepsat platební rozkaz na 500,- Kč pokuty. Prý za "porušení pořádku ve státní správě a samosprávě"....

Nazval bych to zločinným spolčením těch, co mají občanům sloužit, proti občanům. Pár blbů ve strážnické uniformě, které jednou za čas vyhnali do terénu, aby nadělali peníze...

Já se kvůli tomu nakonec auta zbavil a živnost ukončil, protože v Brně někde něco někam odvézt ztrácelo smysl. Auty přeplněné město, kde není místo k zastavení, natož k zaparkování. Lezlo to do peněz. Po několika letech bez auta už se mi promarněné peníze vrátily zpátky, a auto budu kupovat, až pro ně budu mít opravdu vážnou potřebu Proč zbytečně krmit stát a pojišťovny a servisy - když to jde i bez nich? :-)

Takže maturitní vysvědčení je jakýmsi nepříliš spolehlivým potvrzením, že jeho majitel není úplný pitomec... Malý krůček vpřed. Ceduli "Pomáhat a chránit" zatím nenosí.