19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

POLITIKA: Městští strážníci zpátky do lavic?

Minulý týden jsme rozdali dětem vysvědčení a maturanti už začínají stříhat metr k blížící se zkoušce z dospělosti. Máme tady však díky „prozřetelnosti“ našich vládních ochránců další zástupy „nedospělých“ jedinců, kteří si nově musí nechat svou způsobilost potvrdit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 5.2.2016 14:04

Re: Magoři vylepšují bezpečnost ulic

Máte vůbec maturitu? :-)

J. Hanzlík 4.2.2016 21:43

Magoři vylepšují bezpečnost ulic

Tak tak, vzdělání to je neprůstřelný štít! Však oni, ti nahoře, vědí! A tak zdatného a pohotového chlapa vymění za “rachitického” šprta s maturitním glejtem. To ještě nic není, dojde možná k akcei “více žen do řad policie” a v ulicích se bude úřadovat až místa činů budou naprosto bezpečná.

Dneska se všeobecně ví, že pod tlakem na “povinné” formální vzdělání, podmiňující sociální postavení, jeho kvalita neuvěřitelně klesla. Maturitní vysvědčení už není zárukou jedince oproštěného od blbosti. Diplomy z nepotřebných obskurních vysokých škol jsou cílem mnoha vtipů. Můžeme si s nimi podkládat kulhající stolky.

Nejsem zase takový idiot, abych podceňoval skutečné vzdělání, které se kompetentně uplatňuje v odborné praxi, ale do nebezpečných ulic bych zásadně posílal zdatné a odvážné chlapy.

Nutné vědomost a jistou minimální gramotnost se zacházení s elektronikou a hlavně se zbraní, které pro svou práci potřebují, si každý normální člověk osvojí. Profesionalita v téhle branži je především v kondici a sebeovládání. Úřadovat mohou jiní, kteří se do terénu nehodí.

Magoři probuďte se! Svět je čím dál tím nebezpečnější, dobro nás zaplavuje. Nejsem nakonec já sám z toho magor?

L. David 4.2.2016 19:25

Oproti Vám té věci autore rozumím.

Zatímco každá rozumná vláda uvažuje ve stylu "jak občanům nekomplikovat život",

vláda ČR soustavně uvažuje stylem "jak občany pokud možno co nejvíc nasrat".

Všichni ti političtí darmošlapové nás potřebují pouze krátce před volbami, abychom jim jako blbé ovce opětovně potvrdili jejich koryta.

L. Novák 4.2.2016 18:13

Re: Milý autore, tomuto přístupu jsme říkali

A to má být člověk z ODS...

L. Novák 4.2.2016 18:12

Re: Jest třeba zajistit

Jo, jo, "staré praktiky" je potřeba před vzděláním a znalostmi chránit... :-)

L. Novák 4.2.2016 18:09

Re: No a právě vás bych policajta dělat nenechal.

Já bych policajta ani dělat nechtěl... :-P

A pokud se "protokolu" týče, já měl na mysli spíš sepsané "závěry" policejních osob, které rozhodují o tom, jak je definovaný spáchaný přestupek a jeho "společenská nebezpečnost" v daných konkrétních souvislostech, tedy zda se o přestupek už jedná a nebo ještě ne.

Š. Hašek 4.2.2016 15:41

Re: Tak jsem se po ránu srdečně zasmál!!!

Přesné!!!

A právě proto jest to třeba "řešit" státní maturitou!! Strážník-maturant bude zdatnější v chůzi v rajonu a řešení místních potíží!!

Aspoň vidíme, jak na ministerstvu/vech uvažují! No, zas jde jen o čerpání. Nikoliv vody, ale peněz!!

Š. Hašek 4.2.2016 15:36

Re: No a právě vás bych policajta dělat nenechal.

Asi tak.

Z. Lapil 4.2.2016 15:26

Re: Autore, vy jste ještě nazažil nikdy srážku s blbem

Vybírat, ne sbírat.

Ale utekli jsme od článku. Ten zpochybňuje potřebu dodatečné maturity stávajících strážníků, a my jsme přešli k lidem nově přijímaným. Tam souhlasím, že maturita je významný prvek "prvního dojmu", ale moc se mi nezdá, že by měla být podmínkou nutnou, nikoliv postačující. Důvod: přijímacích kritérií včetně zkušební doby a (přinejmenším u policajtů státních) psychotestů je dost na to, aby mi maturita jakž takž zaručující, že člověk není hlupák, připadala prostě navíc.

A. Alda 4.2.2016 15:03

No a právě vás bych policajta dělat nenechal.

V protokolu totiž nemohou být logické chyby.

Protokol čili česky zápis je popis toho, co někdo říká, nebo co skupina úředních osob (nejméně dvě) někde vidí či jinak svými smysly vnímá.

Protokol není hodnocení, protokol není rozhodnutí.

Ten, kdo něco říká, má právo na to, aby to, co říká, bylo zapsáno tak, jak to říká.

Protokol neobsahuje žádné soudy protokolujícího, proto v něm nemohou být logické chyby. Protokol může pouze zaznamenat logické chyby ve výpovědi toho, kdo vypovídá, ale nemůže je hodnotit.

L. Novák 4.2.2016 14:42

Re: Autore, vy jste ještě nazažil nikdy srážku s blbem

No jo, něco jiného je AMU, umělci ať se klidně vybírají podle kritérií, která si sami zvolí. U bezpečnostních složek sbírat lidi jen tak na Úřadu práce nedává smysl.

L. Novák 4.2.2016 14:37

Re: aby protokoly se zloději byly bez pravopisných chyb

Já bych byl radši, kdyby ty protokoly byly bez LOGICKÝCH chyb. No a provozovat MěstaPo jako "mlátičky", to snad ani nebylo cílem při jejich zřizování...

Š. Hašek 4.2.2016 13:43

Re: Je milé, když lze po zasahu s policistou pokecat

Asi tak.

Ale pokud policista k tomu mluví "dvorní/höflich" češtinou - jen dobře!

Mám i dojem, že dnešní "obecná/státní maturita" jest na úrovni jedničkového deváťáka, který se umí koukat kolem sebe. Mírně přeháním.

A. Alda 4.2.2016 13:14

Je milé, když lze po zasahu s policistou pokecat

třeba o Chelčickém nebo Kronice tak řečeného Dalimila. Nicméně hlavně musí být schopen ten zásah provést. A nebát se rány. A nebát se ani velkých a rozčílených zvířat. A neklanět se papalášům a pokutovat třeba i primátora.

Maturita není to, co já považuji u policistů za důležité. Nelpím na tom, aby protokoly se zloději byly bez pravopisných chyb.

Š. Hašek 4.2.2016 13:03

Jest třeba zajistit

zaměstnání pro současně jinak nezaměstnatelné. A čerpat rozvojové fondy!

Úplně před sebou vidím ty přednášející "zrychlených maturit". Věk do třiceti, bakalářství u Putny/Šiklové. Jak dusí "starého praktika".

Možná tedy povinné a testkontrolované jazykové kurzy a samozřejmě běžné udržovací školení. Jako "za Masaryka".

Zkráceno.

Š. Hašek 4.2.2016 12:58

Re: ha ha ha

Též si myslím, že pokud byl někdo přijat k policii, tedy splnil kriteria, ve službě je bez chyby, nebojí se gaunera po soumraku .......

potom mu není třeba rychlokursu (za státní peníze, přednášející 29 letá/ý psychospolečpolitgender), a tomu špektáklu bude Valachová s Chovancem říkat maturita. A celý projekt bude stát tak 1.8 miliardy. Pro někoho, kdo by se jinak neuživil (tedy ti přednášející/zkoušející lidových maturit).

R. Langer 4.2.2016 12:45

Re: ha ha ha

Ano, takže konkrétně - k čemu tedy měšťákovi ta maturita v praxi bude, když doteď žádnou neměl?

J. Lepka 4.2.2016 12:14

Milý autore, tomuto přístupu jsme říkali

socialistický romantismus. Byla to představa, že se lidé budou chovat podle idealistických příruček. Jen namátkou několik perliček z vaší slohové práce :

-schopní městští strážníci, za které nelze najít adekvátní náhradu...

- proč by zrovna městský strážník, který musí hlavně chodit v terénu, znát místní poměry a být psychicky odolný...

-Odbornost kvalitního strážníka spočívá v něčem naprosto jiném. Jde v prvé řadě o to, aby se dokázal dobře orientovat ve svém rajónu, znal se s místními lidmi a dokázal účinně předcházet konfliktům.

Zdá se, že pláčete na vskutku špatném hrobě.

R. Szewczyk 4.2.2016 12:14

ha ha ha

ano , vzdělání je uplně k h.ovnu, říká to i moje třináctiletá dcera ohledně nějakých korýšů, vedlejších uhlů a nějakého konga, zcela jasné to je třebas u dochtorů nebo pilotů. předepsat aspirin umí přece každý, no a v mládí jsem slepil nějaký to letadýlko takže i pilotovat bych excelentně zvládnul, u nás za vesnicí je i rybníček , kde jsem se potápěl se šnorchlem, což dává predikci ke kapitánovi ponorky,

J. Lepka 4.2.2016 12:05

Re: Klid a nohy v teple,

Víte, já znal jednoho okresního tajemníka, byl to rozhodnutím strany inženýr, snad ekonomie, nevím, no a po listopadu se velmi uplatnil u míchačky betonu.

Z. Lapil 4.2.2016 11:31

Re: Zastavila mě městská policie, řídil jsem své auto

Dobrá historka se cení :-). Kolegyně, padesátiletá šarmantní dáma, s oblibou líčí, jak byla odchycena ve 160tce na dálnici: "Oslovila jsem ho Mladíku (bylo mu možná čtyřicet), jedu na rande se svým potenciálním nastávajícím. Můžu si JÁ, ve SVÝM VĚKU!, dovolit přijít pozdě!?".

Prý totální a okamžitý úspěch.

Z. Lapil 4.2.2016 11:25

Re: Autore, vy jste ještě nazažil nikdy srážku s blbem

Ani tak ne, uděláte-li z papíru povinnost. Dělám-li výběr, ať už na strážníka nebo na baletku, hledám člověka schopného plnit onu funkci. Glejt samozřejmě pomůže při prvním nástřelu, ale baletce řeknu "Elegantně se projděte", zjistím, že je to pivní kulturista a Je mi líto, na shledanou, žádný papír mu nepomůže. Kromě toho existuje zkušební doba, a za tři měsíce jako šéf bohatě zjistím, opět papír - nepapír, s kým mám co do činění.

Vlastně ale: u výběru novách lidí budiž. Ale dávat to jako dodatečný befél osvědčeným lidem... A samozřejmě se za chvíli ozve někdo, kdo uvede příklady, že je to vhodná metoda pro vyházení hlupců...

Někde jsem četl o zkouškách někam na AMU nebo konzervatoř či kam. Komise sedí, uchazeči defilují, komise zoufale hledá, koho označit za těch pár vyvolených, "a pak tam přijde kluk, mrňavej, kulhá, šlape si na jazyk, ale řekne první tři věty a vy víte, že TO JE ON".

...jsem se zase rozepsal. Vlastně je to opět ukázka socialismu/kolektivismu, kde se STÁT motá do všeho, protože městskému šéfpolicajtovi nevěří ani schopnost hodnotit své podřízené.

L. Novák 4.2.2016 11:00

Re: Maturita

Neprojela náhodou zákazem vjezdu? :-P

L. Novák 4.2.2016 10:57

Re: Autore, vy jste ještě nazažil nikdy srážku s blbem

To jsou samí experti na marxistické humanitní vědy... V ČSSD je najdete taky. :-)

Výhradu k "zárukám" maturitního vysvědčení jsem napsal, ale na druhé straně výběr z maturantů považuji za lepší řešení, než výběr z davu jen se základním vzděláním.

K. Janyška 4.2.2016 9:47

Ano, socialisté jsou lidé s nedonošeným a hlavně

irelevantním vzděláním a v tom je jejich a lidstva problém. Takoví jsou totiž i miliardy lidí... Dzp.

J. Slanina 4.2.2016 9:07

Tak jsem se po ránu srdečně zasmál!!!

Prý: "... proč by zrovna městský strážník, který musí hlavně chodit v terénu, znát místní poměry a být psychicky odolný..."

U nás na sídlišti jsem "pěšího" strážníka od doby založení této stupidní organizace ještě nezahlédl. Maximálně tak kolem osmé hodiny večerní projede pomalu jejich auto. Ale je fakt, že v něm sedí dva.

P. Kmoníček 4.2.2016 8:57

Re: Autore, vy jste ještě nazažil nikdy srážku s blbem

Ty Vaše poslední dvě věty nejsou pravdivé.Vzdělání pitomce neeliminuje.Podívejte se na př. na celé předsednictvo KSČM.Kdo z nich nemá vysokoškolské vzdělání?

P. Kmoníček 4.2.2016 8:51

Pane Mithe,používáte

zdravý rozum a tak nemůžete uspět ve státě vedeném bývalými komunisty nebo jejich potomky.

L. Dočekal 4.2.2016 7:54

Asi tak.

Mám takovej dojem,že na používání radaru na měření rychlosti jim stačí prostudovat návod k obsluze.Jinde než pod značkou začátek,či konec obce s radarem je nevidím.Prostě ze služby občanům a zajištěním jejich bezpečnosti se stala jen plnička obecních kasiček.

Výjimkou je první školní den,kdy jeden stojí u přechodu pro chodce poblíž školy.Což je v pořádku,ale je to trochu málo.

J. Schwarz 4.2.2016 7:35

Re: Klid a nohy v teple,

No jo, ale tehdy byla hlavním kriteriem na určitých místech politická spolehlivost. Výsledkem dnešního šaškování státu jsou na jedné straně "plzeňská práva", na druhé absurdita toho typu že člověk, který léta dobře vykonává určité povolání aniž by mu byly vytýkány nedostatky a najednou z "vůle zástupců Lidu" pro totéž není kvalifikován. Něco podobného ale existovalo i za socíku - tehdy zase člověk sice mohl zastávat určité místo ke všeobecné spokojenosti, ale nemohl být kvůli chybějícímu papíru zaplacen, neb jeho vzdělání neumožňovalo postup do vyšší platové třídy.