18.8.2022 | Svátek má Helena


Diskuse k článku

POLITIKA: Měli by lidovci odejít z vlády?

Díky nim se prosazuje řada šíleností pro Babiše. Díky nim je těch šíleností daleko méně, než by tomu tak bylo, pokud by se vláda ČSSD a ANO opírala o Okamuru nebo komunisty. Kdy ale odejít?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Stoklásek 28.3.2016 22:49

Re: "Demokrati"

Trefné

J. Jurax 28.3.2016 22:25

Re: Kontrplní otázky

Ano. Asi tak ...

J. Jurax 28.3.2016 22:24

Re: Naivní mladíčku, sympatický hlupáčku

Hm, a co vlastně prosadili lidovci? Aha, jsou slabší ... ale drží tuhle vládu, bez nich by nebyla (tedy dokud se socani budou stydět za komanče). Takže na co tam, kromě stafáže, vlastně jsou?

A výkřiky, že by Babiš měl odstoupit ... slušely by spíš opozici, ale dobře, i koaliční partner může mít názor. Ale měl by si za ním stát až do hrdel a statků; a když neodstoupí Babiš - a ten neodstoupí, proč by to dělal, nic ho nenutí a nějaká morálka je mezi politiky nejspíš slovo, jež se nevyslovuje - měli by odejít oni.

Jenže tohle se u nás nenosí tuplem, takže ... a navíc, dostali by se v dalších volbách vůbec ke korytům?

J. Jurax 28.3.2016 22:13

Re: "Demokrati"

Přesně!

J. Jurax 28.3.2016 22:13

Re: Uplakaný pan autor nemá rád Babiše.

To vcelku právem, to se nechá pochopit, ale taky má rád lidovce. A to už nechápu ... :-)

M. Prokop 28.3.2016 21:32

Re: Motivace lidovců je jasná

Vždyť v těch vládách zasedali ze všech historických stran Československa i Česka nejvíce.

P. Maleček 28.3.2016 21:21

Motivace lidovců je jasná

Odhaduji, že v současném ČR korupčním systému, krytým nejen zkorumpovanou policií a justicí, ale i řadou "demokratických" paragrafů, plyne do lidovecké partajní kasy i kapes jejich potentátů miliony Kč měsíčně. S tou podmínkou že sedí ve vládě. Co víc pro vysvětlení dodat....

J. Kulheim 28.3.2016 17:25

Re: "Kdybychom byli standardní vyspělou západní demokracií..."

Zákon, je minimum morálky. Ukazuje se, že čím víc je zákonů tím je méně morálky. Nepsané zákony nefungují téměř vůbec. Čím víc společnost potřebuje psaných zákonů, tím je na tom hůře.

Nejlépe se krade a nejvíc zločinů se páchá podle psaných zákonů. Stejně je fakticky píšou různé lobbistické skupiny.

L. Severa 28.3.2016 16:57

Napadlo mne to úsloví

o těch kaprech a rybníku. Platí zejména pro ANO a ČSSD.

V. Čermák 28.3.2016 13:34

Uplakaný pan autor nemá rád Babiše.

A to je tak asi všechno.

P. Horak 28.3.2016 13:33

Re: Naivní, mladíčku, hlupáčku ....??

Celkem dobry prispevek, pane Zurku. Jenom otazka, kde se v lidech bere takova Klauzoidni/Zemanoidni neucta a potreba blahosklonneho, povyseneckeho tonu k k jinym debaterum?

J. Kanioková 28.3.2016 13:33

1*

A. Trick 28.3.2016 13:30

Re: Kontrplní otázky

Takže jako obvykle víte howno.

J. Krásenský 28.3.2016 13:01

"Kdybychom byli standardní vyspělou západní demokracií..."

ale jsme standardní demokracií, přijali jsme potřebné zákony, vyhlášky a nařízení, obnovili jsme tradiční struktury a další jsme zavedli. Co však chybí je morálka. Už nejen nám, ale i na západ od nás, odkud čas od času přijdou zprávy o neochotě k rezignaci Německého presidenta, o podvodech západních politiků při vlastním studiu, ať už při opisování nebo financování studií, nebo podvodech vědců a výrobců při závádění ekologických a společenských produktů a procesů. A protože znakem pokroku v posledních šestadvaceti letech (a nebo šířeji v posledních stošestadvaceti letech) je boj s "pokryteckou" morálkou, úspěšně odbouráváme nejen pokrytectví, ale s ním i základy společnosti, nepsané společenské smlouvy, na které stojí jakákoli společnost. A proto nevadí babiš i se svou babiškou, pro mnohé není jeho dojení dotací nic špatného, naopak přeci "byl jen šikovný". Nikoho už nepohoršuje, že bez dotací se u nás nedá podnikat a nic podnikat. Proč? Nu proto, že by to pak nebyl žádný kšeft, ale jen práce. Nikoho nevzrušuje, že nejvýnosnějším kšeftem je umět správně vyplnit dotazník a sepsat projekt. A i na tom se lidovci, při zavádění demokracie aktivně podíleli, velmi aktivně. Co radit lidovcům? Vraťte se ke křesťanství. O moc hlasů nepřijdete a nebudete se moci vymlouvat "bez nás by to bylo ještě horší". Doporučuji knihu: "Lvi přicházejí".

J. Václavíková 28.3.2016 13:01

Re: Co je autor zač

A co byste chtěl jiného, když dojdou argumenty? Lustrace. Nenašel nic, tak aspoň mládí :-)

J. Schwarz 28.3.2016 12:01

Re: Kontrplní otázky

Móooc! Třeba MUDr Rath ve středočeském kraji kompletně platil zdravotnické poplatky z rozpočtu kraje. A zrušení poplatků po volbách je ekvivalentní jejich rplošnému ozdávání - každý dnes nevybraný poplatek = darovaná třicetikoruna. Kolik koblih a komu rozdává Babiš a pokud, tak jakou formou? Za Babišovy "koblihy" je snad možno označit jeho ochotu financovat socanské šílenosti a nabírání úředníků namísto snižování schodku rozpočtu.

J. Schwarz 28.3.2016 11:55

"Demokrati"

by si hlavně měli uvědomit že skandálem není "Čapí hnízdo" ale dotace. O co by bylo přijatelnější, kdyby těch 50 milionů dostal "neznámý malý podnikatel pan Novák"? A měl by vůbec někdo takový zázemí pro to všechny ty formuláře správně vyplnit? A o jaké pravici to autor mluví? Lidovci ani TOPka nikdy pravicí nebyli a nejsou ani dnes.

J. Šimek 28.3.2016 11:46

Re: Kontrplní otázky

Kolik třicetikorun rozdali a kolik hlasů za to dostali?

A. Trick 28.3.2016 11:26

Kontrplní otázky

Kolik koblih rozdal?

kolik hlasů dostal?

F. Žůrek 28.3.2016 11:10

Naivní mladíčku, sympatický hlupáčku

Svět ani žádná složitá věc nebude nikdy v pořádku. Kdo je v nějakém spolku, tak vždy pociťuje problém: proč jsem tam vstoupil a nemám snad odejít? Ano i ne je mnohokrát nevyvážené, nevystihne to přesně situaci. Složitost všech společenských problémů je velká, neuvěřitelná. S tím ale nic nenaděláme.

Jsem starší, zkušenější člověk. Rád diskutuji, ale ke každému názoru je možná polemika. Je to zcela přirozená věc, neboť lidská pravda je relativní, takže je vždy otázkou, kolik si kdo prosadí svého.

Takže mně povězte, kdo si dokáže v politice prosadit své? Přece pokaždé to má snazší ten silnější! Takže slabší by měl vždy ustoupit? To je právě ten veliký problém! Zda i ten slabší si dokáže také něco prosadit. Jsem nejstarší z pěti sourozenvců a víte, jak velice často jsem byl upozorňován rodiči: "Moudřejší ustoupí." Ano, moudřejší ustoupí, ale zároveň také často přitom prohrává.

Nic není jednoznačné, ani v politice. Je to podobné jako ve sportu. Nustále se zde bojuje. Ale měl by to být bof fair play. S tím souhlasím! Nemusíte jen vyhrávat, musíte se naučit i prohrávat, unést porážku. Ale pořád máte za povinnost neustále bojovat. Hin se ukáže, ale nemusí to být hned.

Tož tak nějak...

J. Šimek 28.3.2016 9:35

Re: Co je autor zač

Autorovi možná teče mlíko po bradě, ale vy jste předvedl bolševický útok na člověka a ne na jeho argumenty ...

J. Šimek 28.3.2016 9:33

Re: Jeden z ufňukánků,

Když to bylo 30Kč, tak to mohla být náhoda, po koblize už ne - autor má pravdu.

A. Trick 28.3.2016 9:11

Jeden z ufňukánků,

který žije v bludu o vlivu koblihy na výsledek voleb.

K. Janyška 28.3.2016 8:55

Nechte toho, vy vyspělá standardní demokracie. Víte o ní

prd. Právě demokracie, její používaný model i na západě, bez kontroly soukromým právem, takto jediným právem pravým, sráží lidské naděje a přivádí lidstvo do konfliktu mezi přirozeností a nesmyslnou hlasovací válkou většin s menšinami... Dzp

P. Lenc 28.3.2016 8:16

Lidovci?

Strana politických prostitutů.

J. Mrázek 28.3.2016 6:47

Autor ani netuší...

..že dotace z EU za deset let jsoucca 400 miliard a daně od kuřáků jsou za stejnou dobu 600 miliard a kvůli dotacím z unie jsme schopni zapřít vlastní předky a šlapat podle unijních výmyslů ...proč vůbec v tom spolku jsme? Proč strana, která jde s každým, proč už nezanikla? Nějaký Babiš, to je nepodstatné ...

J. Koubek 28.3.2016 5:28

Co je autor zač

Podíval jsem se na autorův Web. Kape mu mléko po bradě a dává moudré rady. To mne pobavilo.

28.3.2016 1:37

Tak to je opravdu dobrý fór.

Černoprdelníci byli téměř u všech vlád od dob Národní fronty a teď by se měli dobrovolně vzdát koryt? Vyloučeno.

M. Prokop 28.3.2016 0:34

Pan autor zřejmě nezná historii.

Lidovci vždy, s každým, hlavně u koryta (i v NF).