30.5.2024 | Svátek má Ferdinand


Diskuse k článku

POLITIKA: Má někdo lepší nápad?

S blížícími se volbami se opět ve zvýšené míře objevuje druh člověka politického zvaný „věčný hledač té jediné čisté strany“. Objevuje se obvykle spíše na středolevici, kde má tendenci vyhledávat strany či hnutí se zvýšeným morálním apelem a zlí jazykové (z Hradu) by řekli, že má tendenci scházet se v pražských kavárnách.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Církva 27.12.2020 21:44

Tak jindy pan Zrno dobře, tentokrát hrůza. Sice ví že Pekarová je velmi slabým článkem řetězu, a proč. Třeba tvrzení "Většina voličů TOP 09 nejsou progresivisté" považuji za nesmysl, nevím co před 8 lety, ale dnes voliči TOP09 asi progresivisté budou. No nejsem hledač ideálů kterému vadí jen když pravice je málo pravicová, ale to co předvádí TOP09 je naprosto proti tomu co dnes potřebujeme, politicky nekorektní protiislámskou, protiprogresivistickou, protifeministickou, nepapalášskou stranu. TOP09 je naprosto neakceptovatelná. Koho teda má konzervativec volit? A proč ne tu Trikoloru? Klidně ODS bez TOP09, Ale Fialu s TOP09? To prostě nejde i když hrozí Piráti+STAN nebo ANO. A právě proto, že jsem ochoten jít i do SPD je proto, že nejsem hledač ideálů.

V. Klepetko 27.12.2020 20:16

Není z čeho vybírat...

Piráty, komunisty, socany ani partaj Okamury bych nikdy nevolil, nezávisle na tom koho teď zrovna mají v čele.

Kombinaci krasavy s kérkou, Fialy, Novotného a lidovců bych si možná vybral, kdyby někam zmizela ta krasava i s celým slavným Fialou, a nejlépe i s těmi lidovci...

Takže těch možností mi mnoho nezbývá, ale budu je zvažovat :-)

V. Církva 27.12.2020 21:47

Krasava a asi ani Fiala jsou pro mne taky naprosto nevolitelní! Dle Vašich dalších nikdy, koho budete volit?

V. Klepetko 27.12.2020 22:11

Zatím vlastně nevím...

Rozhodnu se někdy tak v červnu, podle toho, jak se to tu celé vyvine.

P. Hatina 27.12.2020 16:40

Ale jo lepších nápadů by bylo několik. Dejme tomu, co kdyby se ty strany spojily do jedné velké strany? No, ale to se jim nechce, přece jen, každá chce mít vlastní papaláše na každé úrovni a do každých dalších voleb.

Takže, co kdyby si tedy smluvily už předem pevnou vládní koalici se stínovou vládou, která už by předem formulovala návrhy zákonů a GARANTOVALA voličům, že po volbách se bude tít to a to??? Kupodivu, ani toto voličům nenabízí.

Tak to jediné, co jim nabízí, že se jich takto dostane do parlamentu víc - a při optimální konstelaci by mohly společně - nikoliv porazit, ale pouze přečíslit Babiše.

V čem je ale pořádný podraz, a škoda, že si toho nikdo z jejich politických teoretiků nevšiml, ani to jim nemusí být nic platné. Ona totiž ústavní zvyklost říká, že prezident jmenuje premiérem předsedu nejsilnější strany. Ještě jednou politické strany - nikoliv nejsilnější koalice. Takže i potom by mohl Zeman s čistým svědomím jmenovat zase Babiše, a nechat ho třeba rok plácat se s menšinovou vládou (a on by se k němu třeba někdo přidal).

P. Milan 27.12.2020 17:06

Nápady jsou, těžko říci, že lepší.

Kdyby se tyhle strany spojily v jednu, těžko dají dohromady program.

Pevnou vládní koalici taky nemohou smluvit, nevědí, s kým ještě budou muset koalovat. Tím pádem nemohou ani garantovat, tyhle strany ani jiné. Následek poměrného volebního systému.

Zeman může jmenovat, dokonce si myslím, že to ten vrchní čučkař vyvede, ale PS nemusí takového premiéra a vládu odsouhlasit. Pravda, byla by to tahanice na dlouhou dobu. Na rok ne.

P. Hatina 27.12.2020 18:49

No o to právě jde, i ten poměrný volební systém byl navržený pro politické strany, u nich má volič aspoň trochu jistotu, že všichni její poslanci budou hlasovat jednotně (i když neví v jaké koalici). Zatímco u této účelově volné předvolební koalice už nemá jistotu v ničem, když ty strany pak mohou hlasovat proti sobě, pro naprosto jiný politický program? Je třeba aspoň nějak pevně zakázáno, že by některá z nich nemohla jít do vládní koalice s Babišem? Třeba lidovci už s nim vládli, pokud na to snad někdo nezapomněl..

P. Han 27.12.2020 20:32

Lidovci už kdysivládli i s ODS. A fest jim mydlili schody, pamatujete-li nebožtíka Luxe. Pak se to samozřejmě hodilo na Klause, jeho vláda, jeho chyby.

J. Vlček 27.12.2020 11:12

Hledat v našem politickém guláši tu jedinou správnou a čistou stranu je úkol přímo nadlidský.

Můžeme jen doufat, že nám úlohu správného výběru usnadní naše média, umožněním všem uchazečům o naši přízeň, se čitelně předvést v předvolebních debatách, ve kterých se ukáže, jak se staví k těm, či oněm otázkám, které každého z nás zajímají.

Tam by se měla ukázat důležitost a přesvědčivost myšlenek té, či oné strany, a tím jejich upřednostnění v očích voliče. Jakési oddělování zrna od plev.

Strany zde pro své myšlenky buď sympatie a hlasy voličů získají, nebo se projeví jako nečitelné a pro voliče problematické.

Úkolem těchto debat by mělo být odkrytí karet všem jejich účastníkům, a tím umožnit některým stranám znemožnit se v přímém přenosu. ;-D

F. Žůrek 27.12.2020 0:39

Babiš tak špatně nevychází...

Dobře řečeno. Poctivě provádět u nás politiku, tak to se u nás nechce nikomu a člověk nevychází z údivu...

Zdař Bůh!

PS: Také se Vám nelíbí Zemanův projev?

P. 1 27.12.2020 12:15

Takže mafiánský bureš a jeho podržtašky volený bývalými voliči komoušů a socanů "tak špatně nevychází"? Je evidentní, že pokud o sobě má někdo zcestné představy, tak to jsou voliči anonanistů. Nejen, že si o osobě myslí, že jsou pravicoví, i když volí rukou společnou a nerozodílnou s komouši rozhazovačného a populistického (tedy levicového) žvanila a podvodníka bureše ale dokonce si o sobě myslí, že jsou mentálně zdraví.

V. Čermák 27.12.2020 12:40

Pavlíno, vaše malé urážky z vás inteligenta neudělají..;-D

P. 1 27.12.2020 13:23

Jistě, ty jsi toho dokonalý příkladem, zákopčníku.

V. Církva 27.12.2020 21:57

No, jenže on ten Váš rozbor voličů ANO, je opravdu kromě urážek velmi primitivní. Z těch co mi tvrdí že volí ANO ani jeden vašim přihlouplým předpokladům nevyhovuje. Volič socanů či přítel komunismu možná jeden z 10ti. Asi 4 z těch co znám lidé s IQ kolem 130, skutečně šetřiví a pracovití odborníci. Takže tam máte někde error nebo nějaké velké zpomalení. A to někde mezi obrazovkou a klávesnicí.

P. 1 28.12.2020 10:30

Jaký můj "rozbor"? Stěžuji si jednomu z předních členů KSČ(m) josefu skálovi, který kategoricky tvrdí, že voliči ksč přešli k anonanistům. JEHO rozbor člena strany má podstatně větší váhu než tvoje irelevantní dojmy zamindrákovaného jedince, který si svou úchylnou politickou orientaci musí zdůvodňovat kamarády s z prstu vycucaným IQ. Jinými slovy fakta ti nejdou pod čumák, a jsi schopen ignorovat i burešovy konkrétní činy, kterými se jednoznačně zařadil jako populistický užvaněný levičák. No alespoň, že uznáš, že si sedíš na vedení, ty errore.

P. Milan 27.12.2020 17:07

Líbí nelíbí, Zemanovi se programově vyhýbám. Neposlouchám, nekoukám. Takže nevím.

Ś. Svobodová 26.12.2020 19:55

O tom zda skončí Babiš budou rozhodovat Piráti. Jinak bude menšinová vláda.

J. Jurax 26.12.2020 20:46

Zaměnit Babiše za Piráty by bylo z deště pod okap. Babiš je aspoň čitelný pragmatik, kdežto Piráti progresivní rudozelení eurohujeři. A i oni by potřebovali, jak figura ukazuje, ještě někoho do party. Docela bych byl zvědav, kdo by s nimi vlezl do holportu.

P. Milan 26.12.2020 20:48

Skoro každý, bohužel. Pod záminkou "aby nebyl Bureš".

P. 1 27.12.2020 12:19

Bureš je "čitelný pragmatik" pokud jde o to nahrabat si pod sebe. Nebyli to ti "rudozelení" piráti, kdo se v bruselu několikrát zesraI před von der leynovou a bez odporu neodkýval green deal a uhlíkovou neutralitu. Byl to bureš. Nebyli to piráti, kdo rozhazují veřejné prostředky jako smylu zbavení. Je to bureš.

P. Milan 27.12.2020 17:09

Piráti v Bruseli odkývají (občas i navrhují) JEŠTĚ horší věci než Bureš.

P. 1 27.12.2020 17:44

CO konkrétně? CO JE HORŠÍ než další bilionový oze tunel? Ten minulý v bruselu odkýval současný hradní čučkař, tehdy premiér neblahé paměti. A teď na něj kydá špínu, místo aby se k jeho důsledkům přihlásil. Bureš odkýval další a doma si tahá triko "jak byl proti". Takto se nechová chlap, takto se chová prolhaná a zbabělá svině, kterou bureš bezesporu je.

V. Petr 27.12.2020 20:08

OZE tunel zřídily ČSSD + KSČM + poslanci dnešní TOP09 a KDU-ČSL, proti byla jen ODS:

Bylo to za vlády V. Špidly!

Ovšem rozšíření tohoto tunelu nastalo hlavně v době, kdy ve vládě byli zelení. Nečas pak zachraňoval co se dá, přes odpor Kalouska, podporovatele fotovoltaických tunelářů!

P. 1 27.12.2020 21:41

Zjisti si kdo byl v čele vlády v době kdy se vyjednávaly podmínky vstupu do EU a kdo tedy odkýval bez náznaku odporu závazek na povinný podíl oze v energetickém mixu. Chvilka napětí. Pozor ať to s tebou nešlehne. TUnel z bilion zahájil současý hradní čučkař.

J. Kanioková 3.1.2021 17:25

Přesně !

J. Jurax 26.12.2020 18:58

Prostá agitka.

Volte je, stojí sice za vyližkapsu jednotlivě i dohromady, ale jsou nejmenší zlo.

Ideově pevní lidovci, co se shodnou s každým a pak mu mydlí schody, eurohujerná topka s progresivními výkřiky a něco bezbarvého, co si ze setrvačnosti říká ODS a deklaruje se to prý jako pravice. Formulovat průnik jejich volebních představ takový, aby se lidi hned nechechtali, musí být opravdu dílo žádající marketingového génia.

Smutnou pravdou ovšem je, že tenhle spolek je opravdu nejmenší zlo, mající naději na podstatnější zisk voličských hlasů. Pokud ovšem nemilujete Babiše či rudozelené Piráty.

Ś. Svobodová 26.12.2020 19:46

I kdyby jejich zisk byl 30% (a to jim přidávám třetinu oproti průzkumům), a i kdyby utvořili 5tikoalici se Stan a Čssd, nemají bez Pirátů šanci na většinu. Ona jim to TOPka po volbách vysvětlí...

J. Jurax 26.12.2020 20:37

No právě. Topka jsou soft Piráti pro ty, jimž se oškliví dredy ...

To si skoro říkám, že než tohle, to ten Babiš zas tak špatně nevychází ... :-) :-(

P. Milan 26.12.2020 20:51

Kacířská myšlenka, že za současné konstelace (zázračnou změnu neočekávám) je, že by ANO + ODS bylo nejmenší zlo. Že by to byl konec ODS, to by mi zase až tak moc nevadilo, třeba by vznikla nějaká skutečně pravicová strana (liberální ve starém smyslu slova asi ne).

P. Princ 26.12.2020 21:41

Souhlasím. Moje srdce bije pro Trikoloru, ale rozum velí ANO.