21.10.2021 | Svátek má Brigita


Diskuse k článku

POLITIKA: Ladislav Jakl, nový člen RRTV

Ladislav Jakl, někdejší tajemník prezidenta Václava Klause, byl poslanci zvolen do velké mediální rady.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vavruška 2.4.2019 21:21

To je ale blábol...

Jaké "antisystémové strany"? Každá z těchto stran měla jasnou roli v našem existujícím systému, každá plnila nějaké konkrétní zadání. KSČM: "podržet" státní převrat uskutečněný v roce 1989, neutralizovat potenciální opozici proti novým pořádkům a neveřejně spolupracovat se "systémovými" stranami na neměnné politice uplynulých 30 let: stát se kolonií EU, odvádět ročně několik desítek miliard zisku koloniálnímu panstvu a podpořit systematické zadlužování ČR do zahraničí. Moravané: pokus rozdělit a polarizovat český národ do dvou až tří částí v konfrontaci, která by usnadnila rozklad ČR a začlenění těchto dvou až tří částí jako nových spolkových zemí do SRN. Pan Hermann jako předseda či snad výkonný ředitel pražské pobočky Landsmannschaftu má jistě v knihovně či v trezoru kopie potřebných dokumentů. A takhle bychom mohli pokračovat dál a dál.

V. Pokorný 2.4.2019 20:53

Skvělé!

Totiž to, že snad pan Jakl v té Radě zasedne a dá těm chcípáčkům dosavadním radním, což je podle mého partička vyžírků, pokouřit. Tato sebranka to potřebuje.

K. Janyška 2.4.2019 17:55

Je to divné.

Něco se děje... Dzp.

J. Pospíšil 2.4.2019 16:18

Jakl není kulturní člově

Č. Berka 2.4.2019 16:22

Re: Jakl není kulturní člově

https://www.lidovky.cz/domov/bigbit-neni-umeni-mini-byvaly-ministr-kultury-jandak.A100128_174050_ln_domov_mk

Si zanotujte s Jandákem :-D

J. Farda 2.4.2019 18:50

Re: Jakl není kulturní člově

Nesouhlasím s Vámi, naopak je, a dokonce i odborník na páchnoucí cyklisty. Pro RRTV je/bude nepopiratelným přínosem ... :-)))

Č. Berka 2.4.2019 15:38

Sledoval jsem trochu p. Jakla tady, na NP

a přišel mi trochu bizarní.Také "pravice" a rockerství mi nejdou moc dohromady- ale ČR má tohle specifikum... Poslouchám Radio1 a teď i Wave, takže se míjím i s jeho hudbou... ALE- z jeho současných postojů a výroků mám dojem, že bude DOBRÝM radním. Nechci v radě šedou skupinu "kývačů" a loutek. V současné mediokracii je lidí, jako pan Jakl třeba.

M. Krčmář 2.4.2019 12:04

Že byl zvolen pan Jakl je dobře,čas nazrál pro čerstvý vítr. Namyslím si ,že by jeho zvolení předznamenávalo konec veřejnoprávních médií v Česku. Tato dle mého názoru do mediálního prostoru patří,ale je mnoho co změnit ,a já věřím,že pan Jakl k tomuto přerodu přinejmenším otevře cestu. Štěpánka škoda není,bo je to vůl.

M. Malovec 2.4.2019 10:43

Díky za Jakla,

škoda Štěpánka.

J. Cyrany 2.4.2019 10:36

Veřejnoprávní media by měla odrážet

život a společnost v její celé šíři, pestrobarevnosti, různorodosti ne jen ten který preferuje Wollner, Nora či Moravec. I rada by měla tuto reliefnost odrážet. Jakl je z těchto důvodů zcela v pořádku.

P. Flener 2.4.2019 10:22

Jakl je podle mne mentálně vadný jako Klaus

Těším se na to, že Okamurovci z parlamentu vypadnou a totéž potká i smradlavé komunisty. Také bych uvítal, kdyby Klaus alias Pružinskij se všemi svými bývalými dementy z hradní kanceláře skončil v base. Jinak jim všem přeji včetně Jakla pěkný pohřeb a hodně smutečních hostů.

V. Pavelka 2.4.2019 10:36

Re: Jakl je podle mne mentálně vadný jako Klaus

Co kdybys skápnul ty ,Flener"i se svou blbou hlavou..

M. Krátký 2.4.2019 12:53

Re: Jakl je podle mne mentálně vadný jako Klaus

hezky jste se odkopal soudruhu Flenere

J. Jurax 2.4.2019 22:18

Dobrý muži, nejste Vy fanouškem ANO?

K. Salajka 2.4.2019 10:12

Jakl

má v některých ohledech pravdu. Opravdu postrádáme ve veřejném zpravodajství zásadní informace ale i stanoviska k tomu, co se v Evropě děje, která musím získávat jinde.

Jestliže ale zrušíme veřejnoprávní média, otevře se prostor soukromému sektoru - ale pomohla objektivitě média, která ovládli Němci, Babiš nebo Soukup a to, co předvádí Nova a jiní kanáli ?

V. Pavelka 2.4.2019 10:53

Re: Jakl

to je to co říká ,veřejnoprávnost placená státními penězi,nemůže být objektivní , To je jako by si stát platil vlastní noviny a časopisy,co?

V. Pavelka 2.4.2019 11:13

Re: Jakl

Nebo Bakala?

V. Pavelka 2.4.2019 11:36

Re: Jakl

Nebo Seznam?

D. Polanský 2.4.2019 9:00

A co chudák Štěpánek?

Ten píše na NP jak ujetý, ale funkci mu nedali.

P. Götze 2.4.2019 9:20

chudakovi polanskemu taky ne. a pises jako pomateny zoufalec a nic porad nic.

V. Pavelka 2.4.2019 11:34

Re:

Tady se ukazuje jak je Rada pro media obsazená ,jedinný opoziční člověk , a už je ohen na střeše.A tak je to všude , úřednictvo sabotuje usilí vlády , když chtějí někoho vyměnit ,tak opozice řve ,útok na demokracii ! Rozhlas a Televize jsou v rukou lidí kteří si přivlastnili vyváženost, oni jsou garanti svobody a demokracie ,je to jak za totáče ,útok na ně, je útok na pravdu a spravedlnost,pohodlné že?

A. Stárek 2.4.2019 7:56

Antisystémová strana

A není náhodou největší antisystémovou stranou (sice je to hnutí, ale v tomto kontextu je to jedno) ta, jejíž předseda celou dobu nahlas a oficiálně prohlašuje, že chce stát vést jako firmu? Což se jaksi míjí s demokracií asi o milion světelných let, když z občanů dělá své podřízené a zaměstnance? Jak je možné, že tohle heslo mu od začátku nemlátí s posměchem o hlavu všechna (demokratická) média a ty skutečně systémové, demokratické strany (kde pro tento účel postačí definovat "demokratické" jako "můžou existovat i bez svého zakladatele a vůdce v jedné osobě")?

Bohužel si ale uvědomuju, že přes to -a přes všechny další, mnohem konkrétnější a hmatatelnější přešlapy, které ukazují, že on náš stát už jako svou firmu, pro svůj vlastní prospěch, vede- má podporu skoro třetiny občanů Česka. Nenapadá mne slovo, které by vystihovalo, co bych rád řekl.

P. Kubáč 2.4.2019 8:50

Re: Antisystémová strana

Třeba si lidi pamatují ten paradox, kdy političtí teoretici "tradičních stran" vedli vznosné řeči o vládě demokracie a kmotři těch samých stran v tu samou dobu kradli jako straky??

U Babiše tento rozpor mezi vysokou a nízkou formou politiky není.

K. Salajka 2.4.2019 10:14

Re: Antisystémová strana

Nu můžeme v tom vidět splynutí duší - lépe - splynutí ducha s hmotou. Ptejme se ale s Burianem - a to je dobře nebo špatně ?

V. Pavelka 2.4.2019 10:25

Re: Antisystémová strana

Babiš je pod takovou kontrolou veřejnosti , že už jim to nestačí a tak mu nejvyšší kontrolní úřad , přes média vzkazuje jak to špatně řídí , že to není vše dotaženo ,jen rozpracováno, po roce vlády by p.Kala(čssd) chtěl aby bylo všechno hotovo , když to ty vlády před tím ani nezačaly , Pan Hamáček pokračuje v boji o moc jak to dělali Sobotka a Chovanec, a to nemluvím o podkopávání a házení klacků pod nohy , všichni ti úředníci z dob slávy čssd, nalezlí na různých postech ,ted vybuchují a škodí ANO, jak to jen jde ,přijde mi že opozice ani nechce aby se zemi vedlo lépe , vedle trpělivé a slušné politiky ANO, vypadají že strany jsou pro ně víc ..

B. Rameš 2.4.2019 10:06

Re: Antisystémová strana

Napadá mě tedy nikoli slovo, ale věta: třetina voličů v ČR si to tak přeje. Inu, demokracie je mrcha a není to jen česká výsada, že si množství lidí po (oprávněné) frustraci z chování "tradičních" politických stran zvolí nějakého toho vůdce. Nejsem páně Babišův fanoušek, ale popravdě, mohlo to dopadnout i hůř.

V. Pavelka 2.4.2019 11:07

Re: Antisystémová strana

Lidem prostě nestačí demoskratos, že to má celkem dobrý směr a provoz , oni by chtěli jakousi dokonalejší a lepší demokracii ,i když sami neví pořádně jakou.

V. Pavelka 2.4.2019 11:12

No

To slovo je nabíledni , prostě demokracie v provozu..