26.9.2022 | Svátek má Andrea


Diskuse k článku

POLITIKA: Konce a začátky štiřínských afér

Ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg odvolal z funkce Václava Hrubého, ředitele příspěvkové organizace Zámek Štiřín, která spadá do jeho resortu. Tento krok se odehrál v době, kdy stát hodlá zámek prodat, a proto se ihned rozhořely diskuse o možné účelovosti tohoto odvolání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Eliáš 9.5.2013 12:03

Pan Hrubý měl být odvolán dávno

E. Sevrát 9.5.2013 9:39

Re: Vrátit skautům ?

To máte pravdu,ale ministr zahraničí by mohl dát takový návrh a ne dát návrh na prodej a ještě v době kdy je realitní trh v klinči.Když byla vláda pro vyrovnání s církvemi,tak proč se nevyrovnat i se skauty, taky po dvaceti letech.MZ sice o tom sám nerozhoduje,ale je výraznou postavou současné vlády a žádný jiný ministr ( než MZ ) nemá pravomoc takový návrh podat.

Takže Černého Petra drží Karel.

P. Pavlovský 9.5.2013 7:13

Vrátit skautům ?

Samozřejmě!

To ale už mohly udělat všechny vlády za posledních 20 let.

MZV ČR o tom určitě nerozhoduje!

E. Sevrát 9.5.2013 6:28

Re: Štiřín není Karlštejn

Zámek Štiřín byl především po roce 48 ukraden skautům a po roce 89 přes nezpochybnitelné morální právo, nebyl tomuto hnutí na základě nějákých právních kliček navrácen.Stát do něj pak vrazil neskutečné peníze,které prováděla masová korupce -viz kauza Srba.Takže pokud ho stát nepotřebuje tak by ho měl vrátit skautům bezúplatně.Ono látat díry v rozpočtu prodejem českého kultůrního dědictví komukoliv, je jako za komunismu.Karel si plete  MZ s realitní kanceláří : tu Štiřín, tu Lobkovický palác a co bouchne příště ? Orlík to nebude.

P. Pavlovský 9.5.2013 5:16

Štiřín není Karlštejn

Zámek je jistě hodnotnou součástí uměleckých nemovitostí Česka. To ale nemůže být dostatečným argumentem proti jeho prodeji do soukromých rukou.

Obeně: zdůvodňovat se nemusí privatizace státního majetku, zdůvodňovat se naopak musí jeho ponechání ve státním vlastnictví. Stát musí deklarovat potřebu využívat objekt pro své nebo veřejné účely (popř. pro obojí zároveň).

Pokud tu taková potřeba není, je ztrátový objekt je zbytečnou dírou v měšci státní pokladny.

Co hrozí? Bude zámak odvezen do zahraničí? Přestaví někdo památkově chráněný objekt a zničí jeho historicitu?

Nehrozí nic, než ztráta míst některých jeho stávajícíh zaměstnanců!