22.5.2024 | Svátek má Emil


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
sumo 2.5.2007 17:34

pan ministr

Je to jedna z dalších blbostí co pan ministr řekl. Řekl už ale větší.

Vojta 2.5.2007 13:07

Souhlasím s autorem

Máte hořkou pravdu a bohužel jste nevyjmenoval i další debility nás obklopující. R^

Pišta 2.5.2007 9:50

Oplocení dálnic a silnic

Oplocení dálnic má svojí logiku a pokud bude udělané podle zahraničních zkušeností, bude to jen dobře. Oplocení běžných silnic je nesmysl. U každé vesnice musí být přerušeno ,u každé křižovatky také. Pokud tam vběhne zvíře  a na vesnici to nikdy nelze vyloučit ocitne se mezi mantinely z kterých není úniku  a kolizí logicky jen přibude. Chce to přestat závodit a začít jezdit s rozumem. Jde to jinde ,musí to jít i u nás.

Bill of Rights 1.5.2007 22:18

Ano jednoduse a rozumne

Tam kde je zver..zvlast "vysoka" nebo pastviny je uplna nezodpovednost mit dalnici bez ochrany.Na silnicich kde je provoz daleko mensi a mel by byt pomalejsi i pres upozorneni na zver znackami jsou zabity rocne stovky lidi a tisice mrzaceni.Pridat plot je za pakatel oproti skodam ktere ze stretnuti se zveri vzniknou. A jak to ze si Cesko muze dovolit ty kilometry "zvukovych zabran" ktere musi stat mnohokrat vic nez drateny plot?? 8-o

Milan 1.5.2007 19:39

Ploty

Proc ne? V USA jsou vsechny dalnice oplocene 3 ostnate draty, ochrana proti zveri! A tojich mame stotisice km.

Lis 1.5.2007 16:44

jo

Jednoduchá řešení jsou nejlepší, ale to by je nemohli vymyslet choré mozky našich politiků.

Pidra 1.5.2007 17:00

Re: jo

Účinnost jednoduchých řešení je výplodem chorého mozku.

R 1.5.2007 16:39

Řepka

hlavně teď, když kvete, je hodně vidět. Proto svádí k unáhleným závěrům.

Šnek 1.5.2007 16:17

Řepka je alergen a stává se nebezpečnou monokulturou.

Především se ale výroba paliva, pro dieselovy motory, z ní nevyplácí.

Šnek 1.5.2007 16:13

Nejen alergen

Řepka se stává, pomalu ale jistě, monokulturou číslo jedna. Něco jako bavlna v oblasti Aralského jezera. A tam to dopadá moc pěkně.

berd 1.5.2007 15:38

ve vyspelejsich evropskych zemich

jsou dalnice jiz dlouho oplocene.

Kodl 1.5.2007 11:25

Řešení by se mohlo najít zjištěním, že ony dotyčné krávy

byly šílené.Pak bychom mohli preventivně vybít chovy v bezpečném pásu cca 20 km kolem všech dálnic a bylo by po problému.:-)

R 1.5.2007 10:58

Oplocení dálnic a silnic

 u nás se stalo nutností, když během posledních 10 - 15 let prudce stoupl noční provoz na nich. Ještě v roce 1990 jsem mohl jít po 10 hodině večer tady v severomoravském kraji uprostřed  určité silnice pro motorová vozidla hodinu a potkal jsem tak jedno auto. Pamatuji si na to. Nyní policajti dělali statistiku a vyšlo jim, že na stejné cestě projede něco mezi 50 až 100 tisíci vozidly denně ve dne v noci.  Dříve zvěř přes den počkala v křoví u cesty a v noci cestu bez aut bezpečně přeběhla.  Dneska zvěř čeká několik dnů v křoví až auta přestanou jezdit, přirozeně se nedočká a potom puzena instinktem jde přes cestu.

huhulak 1.5.2007 14:12

Re: Oplocení dálnic a silnic

Nezapomnel jste, ze den ma pouze 86400 vterin ? To to tam u vas v severomoravskem kraji musi teda hucet, sto tisic aut denne na jedne silnici, to nemaji ani v Hongkongu.

R 1.5.2007 14:32

Re: Re: Oplocení dálnic a silnic

No jedna sekunda v 60 kilometrech je nějak 17 - 18 metrů, v 80 kilometrech tak 22 metrů.  To by odpovídalo tak denní špičce na jednoproudovce. Ono to je dvouproudovka. V noci je ta intenzita tak 2 - 4 x menší.. .  No, pokud se myslí i druhé dva pruhy v protisměru, mezi 50 a 100 tisíci aut denně to být může...  . Jinak je to "silnice smrti" mezi Novým Jičínem  a  Příborem.

VladaPing 1.5.2007 21:12

Re: Re: Re: Oplocení dálnic a silnic

R, neblbni a přiznej, že jsi to přepískl..

R 2.5.2007 2:52

Re: Re: Re: Re: Oplocení dálnic a silnic

trochu ano:-/

vobčan 2.5.2007 12:34

Re: Re: Oplocení dálnic a silnic

A proč by to nebylo reálné číslo? Na jedné rušné ulici ve 100tisícovém městě projede denně 42.000 aut, a to i trucovitě přes to, že den má pouze 86.400 sekund! Jezdí (kvůli zelené vlně) průměrně padesátkou, na "venkovní" silnici se jezdí rychleji, tak jich tam může projet o to víc.

jirka.s. 1.5.2007 10:52

Oplotit dálnice? Asi ano, ale....

Dal si někdo práci zjistit, proč se v tomto posledním případě dostaly ony krávy až na dálnici? Krávy totiž byly zabezpečeny plotem, který byl postaven jejich majitelem a docela vyhovoval svému účelu. Totiž aby  v poklidu pasoucí se krávy se nepohybovaly tam, kde nemají. Jenže onu kritickou noc se páchala docela nedaleko tzv. "technopárty". Diví se snad někdo, že zmiňovaný plot splašené krávy prorazily? On byl totiž dimenzovaný právě a jenom na omezení pohybu pasoucích se krav a nikoliv spalšených!

Osobně se domnívám, že hodnota těch dvou též zabitých krav byla daleko větší než hodnota nadrogovaných a ožralých blbečků v palicemi nastrkanými do reproduktorů, ze kterých vycházelo cosi, co by splašilo i daleko odolnější tvory než jsou ubohé krávy!

Vojta 2.5.2007 13:14

Re: Oplotit dálnice? Asi ano, ale....

Jo....techno je techno...... a že tu zhovadilost nakonec odnesou bezbranné krávy, to je každému fík......

R 1.5.2007 10:50

řepka jako alergen?

Řepka má pyl uzpůsobený na přenos hmyzem, zrníčka pylu jsou kompaktní a obalená lepem. Množství pylu přenášeného větrem z řepkového pole je absolutně zanedbatelné proti množství pylu uzpůsobeného pro přenos větrem z větrosnubných rostlin, což jsou teď na jaře trávy, jehličnany, topoly, olše, břízy, vrby a spousta dalších. V pozdním létě to je třeba kukuřice.  Navíc u rostlin opylovaných hmyzem je možné u slabých alergií se částečně imunizovat přes zimu konzumací neupraveného medu těchto rostlin, obsahují totiž příměs jejich pylu a příznivý vliv konzumace takového medu na alergie je prokázán.

R 1.5.2007 11:16

Re: řepka jako alergen?

Njsem zemědělský odborník, ale rozšíření pěstování řepky může mít dobrý vliv na půdu. Čím jsou plodiny střídané na poli rozmanitější, tím více se zamezí jednostrannému vyčerpání půdy. V minulosti se preferovalo hlavně obilí, několikrát po sobě šly pšenice a ječmen a potom jedenkrát dvakrát něco jiného. Řepka jakožto zástupce brukvovitých je dobrý krok k zvýšení rozmanitosti. Ještě by to chtělo oživit pěstování jetele a vojtěšky  nebo hráchu a bobu, případně rozšířit pohanku.

huhulak 1.5.2007 14:10

Re: Re: řepka jako alergen?

To je videt, ze nejste odbornik, to nemusite ani rikat. Zeptejte se nejakeho agronoma-praktika, proc se v nynejsi dobe stridaji na poli plodiny. Napoveda: kvuli vycerpani pudy to teda nejni.

R 1.5.2007 14:25

Re: Re: Re: řepka jako alergen?

Tak kvůli čemu to tedy je?

Sid 1.5.2007 22:57

Re: Re: Re: řepka jako alergen?

Pane chytry Huhulaku, k cemu to tedy je? Jsem opravdu zvedavy, co si vymyslite...

Dekuji za odpoved!

Vojta 2.5.2007 13:17

Re: řepka jako alergen?

To má být pokus o vtip?

Macha 1.5.2007 10:48

Mars

Ja bych doporucil lidem s nazory pana Kuthana se odstehovat na Mars. Tam si muzou zavest ten svuj trvale neudrzitelny rozvoj pekne od piky a presne podle svych predstav. Nikdo ze zelenych nechce nahradit veskere zdroje energie pouze vetrniky, nikdo nechce osit celou zemi repkou, jak nam Rimanove a Kuthanove porad tvrdi. Jde o zavedeni ruznorodych zdroju energie, ktere nejmene zatezuji zivotni prostredi. Jak Bursik zkracuje: "Sbirani klacku v lese". Nikdo nechape, ze pokud se Zeme stane neobyvatelnou nasi "hospodarskou" cinnosti, tak nam je cely rust DPH opravdu k nicemu. A oplocene dalnice jsou samozrejmosti ve vsech normalnich zemich.

EmillXX 1.5.2007 11:44

Tvrzení páně Bursíkově o "řešení energetické situace" sbíráním klacků v lese je naprostá

hovadina.a je dokladem malé vzdělanosti těch, kteří tomu nesmyslu věří. Potenciál biomasy je příliš malý na to, aby mohla hrát v energetické bilanci váznamnější roli. Ty klacky by nahradily možná milion tun uhlí ročně, ALE kolik by jejich sběr a transport stál pan Bursík jaksi neuvádí. Fosilní paliva (jako první uhlí) sa začala užívat právě proto, že "biomasa" (dřevo a z něho vyráběné dřevěné uhlí) přestala stačit už v 18 století menšímu počtu obyvatelstva, než je dnes.

NEJMÉNĚ zatěžuje životní prostředí jaderná energie, která jako JEDINÁ má dostatečný potenciál k tomu, aby nahradila fosilní paliva. Větníky jsou materiálově daleko náročnější o fotovoltaice nemluvě a navíc tyto zdroje závisejí na počasí.

Selský rozum 1.5.2007 17:17

Re: Tvrzení páně Bursíkově o "řešení energetické situace" sbíráním klacků v lese je naprostá

To je zajimave, ze v Brazilii to jde. I bezohledna Amerika se od ni zacina priucovat a biolih produkovat. Jen ten, kdo ma jednoduche cernobile mysleni nebo ten, kdo se snazi lacine manipulovat druhe, argumentuje tim, ze bionafta nemuze plne nahradit obycejnou naftu. Jisteze nemuze, ale pomuze.

EmillXX 1.5.2007 20:14

Pokud něco dotujete, lze určitou dobu provozovat lecjaký nesmysl,

ovšem si přečtěte, co o tom píše Castro. Dotovaný dovoz lihu, vyrobeného v chudých zemích na úkor potravin pro chudé domácí obyvatelsvo může způsobit leccos a "profesionální revolucionář" to ví..