14.5.2024 | Svátek má Bonifác


Diskuse k článku

POLITIKA: Jak na cizí propagandu

V poslední době se na Západě šíří nová hysterie. Za brexit, Trumpa, posilování Le Penové, AfD, Wilderse, Svobodných a všechno možné další prý může neskutečně rafinovaná ruská propaganda.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Moravcová 28.12.2016 16:00

Re: Vy víte

v životě jsem takové stránky nenavštívila a asi ani nikdy nenavštívím. Proč to čtete?

S. Netzer 28.12.2016 10:12

Ruská propaganda

a ruské tajné služby jen pokračují v práci, s kterou začali Sověti.

Dnes se ale nezaměřují na boj o světový mír, nýbrž na obranu "konzervativních hodnot" a boj proti globalizaci, islámu, multikulturalismu, "propagaci homosexualismu" a proti nadnárodním spolkům. V souladu s cíly propagovanými IVK.

Tudíž není divu, že autor roli ruské propagandy odmítá.

K. Wágner 28.12.2016 10:29

Re: Ruská propaganda

Máte v tom trochu zmatek.

Například Rusko nebojuje proti islámu. Je obecně známo, že v Ruské federaci žije početné muslimské oby­vatelstvo, které tvoří 10 % populace (podle současných odhadů žijí dva miliony muslimů jen v samotné Moskvě), přičemž musli­mové jsou právoplatnými občany Ruské federace stejně tak jako pravoslavní křesťané nebo židé. A nezáleží na tom, zda jde o sunnity nebo šíity. Rusko je zemí, která muslimskou menšinu toleruje, o čemž svědčí i v centru Moskvy slavnostně otevřená mešita, kam se má vejít až deset tisíc muslimů při bohoslužbách (zastínit by údajně měla především velkou mešitu Baitul Futuh, vystavěnou na jihu Londýna ve čtvrti Morden). Toto gesto přijeli do Moskvy osobně ocenit politici z Turecka a Íránu, dokonce i palestinský politik Mahmúd Abbás.

V. Novák 28.12.2016 11:02

Re: Ruská propaganda

A těžko může Rusko nebo nějaký ruský politik bojovat proti multikulturalisnmu, když Rusko JE - a to někdy od Ivana Hrozného - multikulturní stát, v němž různé kultury žijí švedle sebe i společně. O čemž svědčí i růst synkretických věr v Rusku - pravoslaví s prvky šamanismu nebo buddhismu, případně obojího.

Rusko bojuje proti islamismu a islamistickým tendencím - šaríatský Kavkazský emirát si v Čečně ani Dagestánu, navzdory podpoře jak ze strany mezinárodního vahhábismu, tak západních "demokratů" vnutit nenechá. Však už i Němcům dochází, že se s "ubohými čečenskými uprchlíky" nechali nalézt do kožichu pěkně macaté islamistické a teroristické blechy. Je jich v Německu tolik, že BfV si s nimi neví rady - natož aby zvládli ještě připrchlíky odjinud.

K. Frauknecht 28.12.2016 10:31

Re: Ruská propaganda

Hapala na hlavičku :-))?

Pokud se ruská propaganda zabývá jen body, které jste uvedla ve druhém odstavci, hrdě se k ní hlásím!

R. Gramblička 28.12.2016 13:14

Re: Ruská propaganda

Přidávám se

P. Rudolf 28.12.2016 10:34

Re: Ruská propaganda

rus útočí na všechno, co má pro Západ nějakou sjednocující hodnotu, či stmelující účinek. Proto i Kykina otevřeně tak nenávidí EU, či skrytě USA.

M. Moravcová 28.12.2016 10:40

Re: Ruská propaganda

jo, ten západ tak stmelený, že Anglie vystoupila z EU, že ve všech státech EU sílí konzervativní opozice, že v USA vyhrál Trump nad neomarxistickými zločinci. Vy jste stlemený, možná stmelený s komunisty a neomarxisty.

S. Netzer 28.12.2016 10:43

Re: Ruská propaganda

:-)))))

D. Stirský 28.12.2016 9:31

No, nám vládne Zeman. :-)

Stejně tak lidé z IVK se nám snaží vysvětlit, že za vše nedobré mohou elity, evropské/celosvětové elity, politická korektnost, kulturní marxisté, neomarxisté, sluníčkáři, havlojedi, havlisté, dobrosXrové, pravdoláskaři, multi-kulti, neziskovky...Já si hlavně myslím, že zvolení Trumpa není vůbec žádnou tragédií, alespoň já to tak neberu. Jásači budou možná nemile překvapeni. Zrovna tak ale nepokládám za kdoví jak povzbuzující zvolení rakouského Bellena. Pokud jde o odchod GB z EU, myslím, že je to takto: 1. GB zatím z EU neodešla, nejde to udělat ze dne na den (což ale také o něčem, a to ne příliš dobrém, svědčí),2. výhra odpůrců nebyla nijak omračující (stejně jako výhra "clintonistů"), 3. mnozí pro-brexisté v GB nyní zjišťují, že to nebude sranda. Nebyla to vlastně, slovy V.K., neprohra?

J. Schwarz 28.12.2016 9:35

Re: No, nám vládne Zeman. :-)

zeptal bych se jinak - není existence současné varianty EU pro většinu jejích členů "nevýhrou"?

S. Donát 28.12.2016 10:01

Re: No, nám vládne Zeman. :-)

Vám vládne Zeman? To jsou věci...

M. Prokop 28.12.2016 10:21

Re: No, nám vládne Zeman. :-)

Hlavně to byla a je změna.

Změna systému, kdy v EU sebevětší blbost projde, aniž by lidé dostali možnost se k tomu vyjádřit. Referend se soudruzi v Bruseli právě proto bojí jak čert kříže.

EU dostala rázný pokyn ke změně. A nezdá se, že by ho od lidí odříznutí politici pochopili. Zřejmě budou potřebovat důraznější kopanec.

P. Lenc 28.12.2016 10:29

Re: No, nám vládne Zeman. :-)

Přesné pane Prokope.Problém je, že ten opravdu potřebný kopanec bude bolet i nás, "obyčejné"občany.A protože hodně lidí si toto uvědomuje a vedení EU se na strach lidí spoléhá, tak tento kopanec se oddaluje.O to to bude později horší.Bohužel.

M. Prokop 28.12.2016 12:07

Re: No, nám vládne Zeman. :-)

Ano. Taky z toho nemám radost.

K. Wágner 28.12.2016 10:48

Re: Nám vládne Zeman?

Asi žijete někde v jiném státě.

Prezident v České republice nevládne. Ten má tak malé pravomoci, že vládnout by zde nemohl ani kdyby tisíckrát chtěl...

K. Janyška 28.12.2016 9:31

Kurňa, proč já vám, bývalým komunistům, ne a ne věřit,

byť byste byli z IVK... Dzp.

Z. Lapil 28.12.2016 11:10

Re: Kurňa, proč já vám, bývalým komunistům, ne a ne věřit,

Toto není článek k věření, nýbrž k úvaze. Má pravdu? Nemá?

Podpis nanejvýš napoví, za kterým rohem může číhat to, co není napsáno přímo.

K. Janyška 28.12.2016 14:22

Re: Kurňa, proč já vám, bývalým komunistům, ne a ne věřit,

Když komunista řekne, že jedna jsou dvě, jdu raději a podívám se do Počtů z první třídy, zda to je pravda... Dzp.

J. Pudil 28.12.2016 9:22

Pan Weigl

je na výplatní pásce inž.Klause, proto názory a chování jsou si podobné, ne-li totožné.

M. Prokop 28.12.2016 10:22

Re: Pan Weigl

To jste objevil Ameriku.

Jde spíš to, nakolik jsou správné.

M. Valenta 28.12.2016 8:57

Re: Pan Weigel ztrácí formu,

Minule se tu zesměšnil při obraně ruského státního dopingu a dnes se nám snaží nakukat, že za nespojeností lidí s politikou západních vlád ( pravda mnohdy chybnou) může hlavně ruská propaganda. Já tedy ne. Já jenom vidím, že se Rusové snaží ze všech sil poškodit Západ, tak jak to činili v menší či větší míře vždy. Tedy nic nového pod sluncem. No a pan Weigel jim u toho mohutně asistuje. Už taky stará věc.

V. Novák 28.12.2016 9:02

Pan Weigel nic neztrácí, aler vy jste se zřejmě

ztratil v jeho článku. Nebo já jsem se ztratil ve vaší reakci...

Kde a jak "se nám snaží nakukat, že za nespojeností lidí s politikou západních vlád ( pravda mnohdy chybnou) může hlavně ruská propaganda"? Já ten článek pochopil tak, že takové kukání kritizuje...

A co vy tedy ne?

S. Donát 28.12.2016 9:12

Re: Pan Weigel ztrácí formu,

Minule poněkud ujel, pravda. Dnes se myslím trefil podstatně lépe. S článkem souhlasím.

M. Prokop 28.12.2016 10:24

Re: Pan Weigel ztrácí formu,

Teď jste se ovšem zesměšnil vy.

Pan Weigl vidí příčiny nespokojenosti zcela jinde než píšete.

Čtěte znovu a pozorněji, třeba pochopíte na druhý či další pokus.

M. Valenta 28.12.2016 10:59

Re: Pan Weigel ztrácí formu,

Přečtěte si první větu v posledním odstavci. To totiž nikdo normální netvrdí, jak se nám snaží autor podsouvat.

V. Novák 28.12.2016 11:11

Re: Pan Weigel ztrácí formu,

První věta v posledním odstavci zní "Za dnešní nespokojenost lidí na Západě mohou Obama, Merkelová, Hollande, Cameron a Juncker a jejich politika, nikoliv démon Putin a jeho propaganda."

IMHO je to zřetelné konstatování faktu, že nespokojenost občanů Západu s politikou Západu je vinou politiků Západu - a ne Putinovy propagandy, proti níž kkátoři tak mobilizují.

O čemž je ostatně celý článek.

S. Netzer 28.12.2016 11:25

Re: Pan Weigel ztrácí formu,

"Případ Lisa" v Německu. Říká vám to něco? Pizzagate?

V. Novák 28.12.2016 12:49

Re: Pan Weigel ztrácí formu,

Lisa - to myslíte tu pohlavně zneužitou ruskou třináctku?

Pizzagate mi nic neříká.

M. Valenta 28.12.2016 13:20

Re: Pan Weigel ztrácí formu,

Což nikdo netvrdí...