4.12.2021 | Svátek má Barbora


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vacek 22.11.2010 22:09

Re: Kopete do ODS, jako magoři, levičáci !

Dobrý den, děkuji za Vaše příspěvky. Odkud jste? Napište mi :  Vacekjar@O2active.cz

Pořád mi to nedá  a mám nutkání do toho našeho politického rybníčku zašťourat... 

Hezký večer přeji

J.

J. Vacek 22.11.2010 22:07

Re: To máte tu

Dobrý den, děkuji za Vaše příspěvky. Odkud jste? Napište mi :  Vacekjar@O2active.cz

Hezký večer přeji

J.

J. Urban 22.11.2010 16:02

Re: Kopete do ODS, jako magoři, levičáci !

Díky. Přesně jste popsal situaci současné ODS a jejích členů.

J. Urban 22.11.2010 15:59

To máte tu

nepolitickou politiku, po níž (možná?) volal Veškrna ! Nepolitická politika = byznys za peníze daňového poplatníka. Už nejde o ideje, o principy, o argumenty, o programy a už vůbec ne o slušnost a konzervativní hondoty. Prostě máte z ODS levičáckou partaj jak vyšitou (Top09 se ale leckde chová stejně!), jejímž smyslem existence je parazitování - jak tomu bylo vždy především u socanů a bolševiků.

A. Reček 19.11.2010 20:03

Re: každý si za vše může sám ...

Pane Vondráčku, poznal jsem několik osob, které pro svůj úspěch a i vítězství, zcela odhodili to, čemu se říká etika či morálka.  Ale štěstí jim to nepřineslo.

J. Peřina 19.11.2010 18:25

Re: Pane Cabale, zdravim vas a dekuji za vase clanky. V principu s vami souhlasim, ale ...

Mají to i v Belgii,ale tam,kde je zavedeno povinné hlasování neměli zkušenosti s komunismem.Tady ta "povinná" volba za komoušů má pachuť diktatury.

J. Peřina 19.11.2010 18:15

Pan autor je sice velice znechucen,

ale musí se zeptat na kořeny současné ODS.Do ODS jsem vstoupil počátkem roku 1992.Na mou otázku před vstupem a podpisem"kolik že je v té nové straně bývalých členů KSČ" mně bylo odpovězeno,že necelé 3%.Již tehdy jsem protestoval proti této"menšině",ale bylo mně řečeno,že tato malinká část nemůže ohrozit demokracii v této straně.Po chvíli přesvědčování a váhání jsem nakonec podepsal.Bylo to v Hodoníně a já jsem byl odhodlán pro mladou a začínající demokracii v našem státě udělat mnoho práce.Jaké ale bylo moje rozčarování,když na každý můj názor a návod řešení situací jsem byl umlčen ostatními,že takto se to dělat nebude,a že se vše udělá jak to řekne pan Klaus,nebo předseda místního sdružení.Ani jednou jsem nebyl vyslechnut až do konce,ani jednou se mně nepodařilo prosadit jakýkoliv nápad.Tak jsem na jaře v roce 1994 řekl adio.Několikráte jsem byl lákán zpět,ale strana,která se tváří jako demokratická,a přitom neposlouchá své členy je stranou,která pomalu a jistě zpěje k zániku,a to nejen pomocí venkovních sil,ale vnitřních tahanic.Osobně si nesmírně vážím pana presidenta Klause a dodnes jsem stálým voličem ODS.To co ale předvedli po posledních volbách mně pravděpodobně nakoplo.Jediná věc může zachránit mé rozhodnutí nadále volit ODS.Je to ale podle mně fikce a neuskutečnitelné.Jedná se o to,že současné koalice ODSČSSD by musela splnit aspoň polovinu toho,co naslibovala svým voličům.Jak ale toho chtějí dosáhnout,když mají tak rozličné programy,to mně absolutně není známo.Naděje sice umírá naposledy,ale tady nejde už ani o naději,ale o nadlidský úkol.To dřív budu presidentem USA,než aby tyton strany splnily něco ze svých programů.A to svržení M.Toplánka jsem tvrdil,že horší už to být nemůže.Tak teď to už horší opravdu být nemůže.

J. Vacek 19.11.2010 14:28

Re: Kopete do ODS, jako magoři, levičáci !

Dobrý den, za tu expresivnost se omlouvám, ale v tu chvíli, když jsem to psal jsem se ještě krotil :-).   Mějte se fajn. J.

M. Gavlák 19.11.2010 13:36

Re: Kopete do ODS, jako magoři, levičáci !

... diky, nejak tak, i když mene expresivne, bych to napsal.. :)

J. Vacek 19.11.2010 12:19

Re: Kopete do ODS, jako magoři, levičáci !

Pane Janyško, vaše "pádné" argumenty jsoudůkazem toho, že z ODS zejména za blba s gulema (pro neznalé za Tupolánka) naprosto zmizel dialog, diskuse a přenos informací zdola vzhůru a opačně. V této době vzrostl vliv bezcharakterních vyčůránků natolik, že vždy  a pohodlně přehlasovali členy typu pana Cabala. Vím, o čem mluvím, byl jsem členem ODS do r.2009. A jestli, Janyško, píšete o tzv. úspěšných a neúspěšných, pak by mne zajímalo, co považujete za úspěch. Lidí, jako j e pan Cabal, znám spoustu a lze obecně říci, že postupně opustili ODS právě kvůli lidem, jako jste vy - vyčůránci, prospěcháři, mocichtivci atd. Namátkou uvedu příklady: exhejtman Pard. kraje Toman -ano, to je ten, co dostal od úspěšného (měřeno Janyškovsky) mafiána Řebíčka trafiku zmocněnctví pro D11 a R35. O exposlanci Petruškovi se netřeba příliš rozepisovat. Veleúspěšný Jančík, Venclík, Bém, Janoušek, atd, atd.

Janyško, ano,  jste nyní typický člen ODS, takový modrý svazák, který není ochoten vidět svinstva své party. Alo jo, pokračujte takto dál a za dvoje volby tato parta půjde do ....

M. Vondráček 19.11.2010 11:18

každý si za vše může sám ...

Byl jste , podle Vašich slov, vlivným členem ODS a přesto to dopadlo tak jak píšete. Nemáte pocit, že to je i Vaše chyba.

Je pozoruhodné , kolik slov o morálce je slyšet z úst neúspěšných a poražených ...

F. Šimek 19.11.2010 9:47

jen bych dodal, máte pravdu!

Já dodám jem takovou maličkost. Když profesor založil ODS, tak tvrdil, že členem se nemůže stát bejvalej komunista. Pak zjistil, že bez jeho komunistickejch kámošů (Kočárník, Dyba, Tříska...) to nejde, tak zase říkal, že jo, ale nesmí zastávat vedoucí funkce ve straně. Pak zase že už jo (Tlustý), že už soudruzi smazali všechny hříchy mládí. Okamžitě tam (u nás na vsi) vstoupili bejvalý soudruzi se svojema celýma rodinama. Říkali, že zakožili OF a nevadilo jim, že zakládali taky v 52 roce KSČ! Pak profesor řekl, že největší bojovníci proti komunismu jsou všichni ti, kteří mlčeli a drželi krok. Čest jeho práci!

K. Janyška 19.11.2010 9:20

Re: Kopete do ODS, jako magoři, levičáci !

Ale takových kritiků co už dávno v ODS nejsou jsem poznal stovky !!! Dzp.

K. Janyška 19.11.2010 9:19

Pane autore, jsem autorem impulsu k založení ODS, původně Komzervativní občanské strany, KOS, a její spoluzakladatel a nepamatuji si Vás.

Zajímavé ! Dzp.

M. Gavlák 19.11.2010 9:02

Re: Kopete do ODS, jako magoři, levičáci !

... asi neumite cist. Rekl bych, ze autor pise o gaunerech a zlodejich. Jestli je tohle levicactvi a hajeni gauneru (a nepredhazujte mi presumpci neviny,kterou se vcera ohanel Bem v rozhlase, kdyz rikal, ze byl nejlepsim primatorem), pak budu radsi levicakem nez pravicakem (a to jsem byvaly dlouholety volic ODS)...

K. Janyška 19.11.2010 8:26

Kopete do ODS, jako magoři, levičáci !

No, od toho jste nakonec tady ! Jstre důkazem toho, že ODS je opravdu jediná pravicová strana u nás ! Dzp.

E. Vašátko 19.11.2010 8:25

Re: Pane Cabale, zdravim vas a dekuji za vase clanky. V principu s vami souhlasim, ale ...

Já bych k tomu dodal ještě jednu změnu - a totiž povinnou účast ve volbách a to pod sankcí (např.pokutou). Řada států to má tak zavedeno, např. v Austrálii a má to svou logiku. Možná, že potom by výsledky voleb vypadaly úplně jinak.

T. Pansky 19.11.2010 4:12

Pane Cabale, zdravim vas a dekuji za vase clanky. V principu s vami souhlasim, ale ...

... nanestesti politika je o lidech, tedy volicich.  Ja uz jsem zjistil, ze vetsina lidi v Ceske republice nechape system voleb do Poslanecke snemovny nebo Senatu ci do obecnich zastupitelstev.  Vrcholem ceske ignorance je predstava, ze volic s politiky zatoci, kdyz nepujde k volbam.  ... Takze politika neni o cistych idealech, ale rovnovaze mezi prosazovanim cilu zajmovych skupin a ziskanim dostatku financi (sponzoru) na "oblbnuti" volicu.  Aby se hly ledy v ceske politicke sfere, pro zacatek je treba tri zasadnich zmen: 1) prima volba prezidenta Ceske republiky  2) vyvazeni pravomoci mezi Poslaneckou snemovnou a Senatem, kdy zakony musi byt schvaleny obema komorami a jedna komora nemuze prehlasovat druhou (jedina vyjimka je v oblasti statniho rozpoctu, za ktery zodpovida Poslanecka snemovna)  a 3) prima volba soudcu.  Ale to je muj osobni nazor. ...  Ja osobne jsem priznivcem konzervativni politiky, ktera ovsem neni v ceskych podminkach hlavnim proudem.  ... Preji hodne stesti na politickem kolbisti.  top0625top@hotmail.com