19.2.2020 | Svátek má Patrik


Diskuse k článku

POLITIKA: Eurofederalismem posedlý prezident Zeman

Většina komentátorů kritizuje prezidenta republiky za prakticky všechny jeho výroky, respektive na každém výroku dokážou najít něco, co lze zkritizovat. Tato osobní vendeta mezi Milošem Zemanem a novináři je oboustranně nedůstojná, ale zřejmě bude pokračovat ještě dlouho.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 41, poslední: 26.10. 2018 20:15, přehled diskusí

V. Klepetko 26.10.2018 12:23

Re: Ve své odpovědi jsem chtěl psát o "analogii" s Amerikou,

"obsah, který by měl propojit"

S. Ševeček 26.10.2018 7:06

Prezident má vizi ... to asi každej

... nedodává však Až naprší a uschne.

/ale myslí si to

J. Fridrich 26.10.2018 6:54

Zeman má mnoho negativních postojů, ale tři důležité jsou

Zeman má mnoho negativních postojů, ale tři jeho postoje jsou důležité pro naši zemi a přínosné - 1)Jeho postoj k imigraci muslimské nepřátelské " necivilizace " do Evropy a k nám. 2) Jeho postoj k " nepřizpůsobivým " občanům. 3) Jeho postoj k inkluzi - tedy likvidaci úrovně vzdělanosti našich budoucích generací..

Ve středu, 24.10.18 jsem napsal - " Zemana nemusím, ale dnes jeho projev ke schvalování rozpočtu na rok 2019 na výbornou. Mně dnes příjemně překvapil, sledoval jsem celý jeho cca 20 minut trvající projev a mělo to hlavu a patu, dotkl se - a někdy i vtipně důležitých oblastí, neurážel a také nastínil v některých směrech vývoje v naší zemi i řešení.. U nás v naší době je ale málo lidí a politiků, kteří dovedou pochválit protivníka když se projeví někdy kladně. Prostě kdo je v určité škatulce, tak je v ní navždy.. Uvidíme a uslyšíme jak bude jeho vystoupení zhodnoceno politiky, médii a lidem...."

K. Janyška 26.10.2018 17:01

Re: Zeman má mnoho negativních postojů, ale tři důležité jsou

3 velká negativa: mír, svoboda a spravedlnost. To tedy Zeman nepodporuje. Podporuje opak. Podporuje pozitivismus a ten je podstatou socialismu... Dzp.

J. Holíček 26.10.2018 6:40

Není všechno zlato....

Domnívám se, že Zeman trvá na své silné verbální příchylnosti k Evropě v korelaci se svojí zásadou "jen idoit nemění své názory", protože tu silně vyřkl na začátku svého kralování.

Ostatně, v principu na setrvávání v této pozici není nic špatného, jako když někdo stále hájí kapitalismus a pravici. Jenomže ideální kapitalismus jak jsme si ho představovali po převratu už není, autentická pravice se do Parlamentu nedostane, stejně jako principy a důvody vzniku Evropy jsou dávno ta tam. :-))

Z. Lapil 26.10.2018 10:57

Re: Není všechno zlato....

Ideální kapitalismus není, protože je zmršený (euro)socialismem. Pro tuto chvíli se nechci hádat, jestli je to dobře nebo špatně (přesto: použitím slova "zmršený" jistý názor vyjadřuju), ale tvrdím, že (kdo? Co?) argumenty proti současnému ekonomickému systému nejsou (kým? Čím?) argumenty proti kapitalismu.

Píšu právě a jedině o EU, protože nechci zabřednout do vedlejších úvah, nejsou-li USA socialističtější než komunistická Čína.

Možná: principy a důvody vzniku EU nejsou ty tam, jsou jen přidušeny pod marastem aktuální politiky. Nakonec - já proti vstupu do EU hlasoval ne proto, že bych princip spolupráce považoval za špatný, ale proto, že jsem nevěřil, že spolek složený z velkých silných sebevědomých a z malých slabých poničených, který je zajištěn především dobrou vůlí těch velkých (vstupte k nám a my vás pozdvihneme), bude dobře fungovat. Zatím mě Němci a spol. nepřesvědčili. Vlastně píš Francouzi; Němce sice moc rád nemám, ale vyznám se v nich a oni ve mně, což je základ jakéhokoliv funkčního vztahu.

J. Holíček 26.10.2018 20:15

Re: Není všechno zlato....

V druhé polovině osmdesátých let se důvod rozšiřování a institucionování EU uváděl jako potřeba vzniku nového silného ekonomického centra jako protiváha dvou existujících, za které byly považovány USA a Japonsko. Od té doby se mnohé změnilo a tehdejší idea vzala za své.

Vzpomeňme třeba na počáteční poměr kurzu EU a doláče a kam to EU rychle dotáhla. :(

V. Kotas 26.10.2018 6:32

Je jen dobře, že se V4 vyhrazuje proti

starým státům EU, které mají tyto státy za svoje kolonie. Proto do EU nevstupovaly.

R. Langer 26.10.2018 6:23

Hm,

škoda že jsem nevšiml, že by se vůči EU či migraci (což s ní dnes neoddělitelně souvisí) nějak zvlášť vyhrazovala ODS. Kdyby tomu tak bylo, možná že by potom prezidentova kritika vyzněla trochu uvěřitelněji. Možná bych ji dokonce i volil. Ale zatím mi to tak opravdu nepřipadá.

J. Kanioková 26.10.2018 11:03

:)))))))))))

Š. Hašek 26.10.2018 13:04

Re: Hm,

Přesné.