27.10.2020 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


Diskuse k článku

POLITIKA: Duka, Zeman a Pokání

Dlouholeté politické přátelství kardinála Dominika Duky a prezidenta Miloše Zemana přerostlo v konflikt.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lapil 29.4.2018 19:09

Re: Ano, soudruh Zeman dal panbickarum

To si ale vyřiďte s kardinálem Beranem, ten chtěl být pohřbený v Čechách. Momentálně mě vlastně nenapadá nic duchovnějšího než splnit poslední přání člověku, který je bez jednoho roku půl stovky let po smrti.

V. Čermák 29.4.2018 17:06

Re:

Zeman byl za komoušů vyhozen několikrát z práce. Co jste dělal Vy, hrdino? Asi byl potichu, když protestovat bylo nebezpečné. Zato teď se to může, takže pěkně po novoBolševicku kádrujete. No a tu svoji hloupost k tomu dáváte přídavkem...

P. Papež 29.4.2018 15:38

Vy troubove, to nevidite, jak leze Zeman bolševikům do zadku? Vůbec nejde o Duku, ale rudého dementa.

P. Papež 29.4.2018 15:36

Jste hlupák. Vůbec nejde o Duku, jde o to že"hrdina " boje proti komunistům ukázal, kam patří a proč byl v bolševické vestirne - prognostaku. Je to jefen z dalších dementnich bolševiků.

K. Janyška 29.4.2018 9:49

Re: Dobrý článek - díky

Zeman je lotr v cizích službách podle mne a politolog je nezdělaný úchyl. Podle mne... Dzp.

K. Janyška 29.4.2018 9:48

Re: Ano, soudruh Zeman dal panbickarum

Rudí a černí jsou stejní. Říkám jim rudočerní, tady vlastně hnědí... Dzp.

M. Pesat 29.4.2018 9:24

Ano, soudruh Zeman dal panbickarum

"Rozhodné slovo od prezidenta posléze zaznělo ve vysílání TV Nova. „Panu kardinálovi není vůbec nic do toho, jaký má prezident republiky program,“ pravil Miloš Zeman a na Dukovu adresu ještě jízlivě dodal: „Já respektuji právo každého na jeho názor, ale ne každý názor beru vážně.“ Což nelze interpretovat jinak než jako políček."

--------------------------------------------------

Ano, soudruh Zeman dal panbickarum/politickemu katolicismu/cirkvi pres hubu, tak tento vzkaz lze chapat jako podobenstvi. A samozrejmne udelal dobre/soudruh Zeman, protoze panbicari/cirkve se nemaji co montovat do politiky/svetskych zalezitosti. Cela ta saskarna s prevozem ostatku soudruha Berana do CR neni nicim jinym nez plizivy zpusob katolicke cirkve o vstup do verejneho prostoru a snahou o zasahovani do veci verejnych/svetskych. Coz je v prikrem rozporu s Ustavou CR, ktera takovou cinnost/jako sekularni stat/ primo zakazuje a vericim/cirkvim "pouze" garantuje pravo svobody vyznani. Proc je tato cinost Katolicke cirkve v CR nebezpecna? Protoze uplne stejne se muslimove/politicky islam v zapadni Evrope etabluje/zasahuje do svetskych/verejneho zivota/politiky a odduvodnuje to pravem na svobodu vyznani. Komunistickym slovnikem by se dalo rici, ze jde o plizivou kontrarevoluci a prezident soudruh Zeman udelal dobre ze jel radeji na sjezd rudobolsanu, protoze komuniste maji nehnouci zasluhu na tom, ze "zavreli panbickarum/cirkvi hubu" a odkazali je "pouze" pravo svobody vyznani/ze mohou svobodne/garantovano Ustavou verit ale Marx chran se montovat do politiky/skol/tahat nabozenske symboly/poute na verejnost a pod. Staci se podivat do Turecka ci Polska kam to vede. Ono totiz dalsi varovani je to jako pozornost/propagandu venovala prevozu/pohrbeni soudruha kardinala Berana tzv. verejnopravni media.

Cest :-(

P. Grigar 28.4.2018 18:33

Že se Mlejnek obírá malichernostmi..

..mě nijak nepřekvapuje, za ty pitomosti ho kdosi platí. Ale u vás ostatních mě to překvapuje, to nemáte nic jiného na práci? Potřebuji naštípat a složit pod střechu 10 plnometrů dřeva, kdy máte čas?

J. Vlček 28.4.2018 12:31

Re: Pane autore

Hlavně, že má Mlejnek co mlejt.

I. Vermis 28.4.2018 11:16

Otázka ovšem je spíše

zda patří pokora do repertoáru Jeho Eminence. Mám dojem, že Kristus k ní nabádá (že by snad jen "nevěřící"?)

Katolická cirkev vraždila ve jménu lásky k bližnímu, komunisté vraždili ve jménu třídního boje. To je asi ten podstatný rozdíl mezi nimi...

P. Lenc 28.4.2018 10:27

Re: Diplomacie.

Také to tak vidím.Nemluvě o tom, že pravdu měl kardinál Duka.Ušpinit se s komunisty, to už není politika, ale stařecký marasmus senilis.

J. Malá 28.4.2018 10:21

Pane autore

Hledáte konflikt tam kde není. Asi si ho moc přejete, aby bylo o čem psát :-D. Nebo některého nebo některé "aktery" moc nemusíte. Duka řekl svůj názor, Zeman na něj reagoval po svým. na co má taky právo a toť vše. Pro vás žel Bohu, konec...

F. Svoboda 28.4.2018 9:55

Diplomacie.

Autor se mýlí v tom, že vztah pana kardinála a presidenta nazývá přátelstvím. Ze strany k. Duky k s.Zemanovi se jednalo vždy o slušný a diplomatický postoj, který umožnil vyjednat mnohé ve vztahu církv-e, -í ke státu. Navenek taková slušnost a vstřícnost vypadala jako přátelství, což nebylo a nyní se potvrzuje, že skutečně není !!!

K. Janyška 28.4.2018 9:01

Bůhví, politilogu bez znalosti teorie nspontánního řádu

lidského světa, tedy zbytečný řemeslníku... Dzp.

V. Heidlerová 28.4.2018 8:49

Dobrý článek - díky

Chování MZ je nestoudné, nemoudré a nestátnické, ale zcela určitě nebude věčné. Zemanovi by neuškodilo pokání za jeho lži, když třeba sliboval, že bude presidentem všech občanů. Věřících, nejen katolíků, je víc než komunistů, kardinál Beran byl velký Čech, tudíž bylo přímo povinností státníka se účastnit této historické události, nebo v krajním případě vyslat delegaci z Hradu. Ignorance a arogance, s jakou se postavil k významné události, mající přesah i do zahraničí, mne opravňuje k tomu, abych presidenta nazvala šupákem. Od MZ neotesanost a nemravnost ovšem lze očekávat při každé příležitosti. Všeho do času....

F. Houžňák 28.4.2018 8:11

Ještě bych dodal, hlavně že si toho všiml Mlejnek,

ten si všímá všeho a je chytrej jako tři vopice, politolog jeden.

F. Houžňák 28.4.2018 8:10

Když o někom prohlásím, že podle mého mínění

měl něco udělat jinak, to není žádný konflikt. U vás je přání otcem myšlenky.

J. Fridrich 28.4.2018 6:31

Zeman je zeman - tím je

Zeman je zeman - tím je řečeno vše..

J. Brunner 28.4.2018 0:50

To by se Vám líbilo

Ale myslím, že jste, jako téměř vždy, dost mimo.