1.11.2020 | Svátek má Felix


Diskuse k článku

POLITIKA: ČSSD umírá

Největší moudra o tom, proč ČSSD se rozpadá či padá strmě dolů, kmitají od výtek, že ji ničí účast ve vládě s Andrejem Babišem, až po druhý extrém, že zradili stará dělnická témata.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Fiala 8.11.2019 14:56

Pan Holásek má vulgární jazyk 4. cenové skupiny. Ve mnohém má pravdu ale ve šmahézním odsouzení ČSSD a jejích politických figur míchá hrušky s jablky, je často nespravedlivý, nepřesný a celkově pravicově zběsilý. Nejhorší ale je, že ČSSD si v posledních průzkumech (ovšem jen těch necinknutých) dokonce trochu polepšila!

Š. Hašek 6.11.2019 20:18

Souhlas.

Š. Hašek 6.11.2019 18:53

Opravdu mě mrzí, že exekutor napřišel na Hamáčka, tedy stran jedné, soudem opakovaně uznané pohledávky. Pohledávky dědiců pana Altnera.

Pokud někomu nevěřím ani slovo, je to nějaký Hamáček. Ten snad si neumí ani zabalit kufr na výjezd do brusele ......... a stran Petříčka se radí s logrem z kafe.

Uznávám, že stran politiků je mnohdy těžké jim cokoliv věřit. Ale až tak obecně pesimistický nejsem.

V. Pavelka 6.11.2019 17:56

Vypadá to na Posílenou trikoloru a ANO , Ti vypadají na rozumnou alternativu?![>-]R^

V. Pavelka 6.11.2019 17:48

Kdo zaplatí za Lidový dům?!

Š. Hašek 6.11.2019 16:18

Vážená paní Winklerová,

již opakovaně vysvětleno. Padlé na hlavu mně (i většině dalších) to nepřipadá.

-Zkráceno- vyjadřuje:

1. Nedostatek prostoru pro dlouhý referát/nedostatek času a mojí chuti psát dlouhý referát.

2. Šetření časem čtenářů, šetření elektřiny a stříbra na kontaktech elektrozařízení.

3. Nutnost (!!!!), pro čtenáře, nebrat některá slovní spojení doslova!

4. Nutnost si doplnit další podobná jména, údaje, příslovce, maličkosti, ....... ve smyslu mnou napsaného. Malinko kooperovat.

5. Zkráceno

Š. Hašek 6.11.2019 16:09

Ano, osoby dle Vaší charakteristiky těžko osloví voliče ČSSD. Zkratka. Ty osoby by ani piráti čeští, vltavští, pražští mezi sebe nevzali.

Třeba ten Dienstbier je takový zoufalec, že neosloví ani mladšího dělníka(ač by chtěl). Ani staršího - to vůbec. Ani ...... nikoho.

Š. Hašek 6.11.2019 15:54

Pane Šejno,

napsal jste další důvod, proč ČSSD šla/jde ke dnu. Souhlas. Těch důvodů je více. Já jsem se věnoval jinde programově/personálním důvodům, které trvají dodneška.

V. Klepetko 6.11.2019 15:32

Přiznám se, že jsem z časových důvodů článek pana Holáska nečetl, jen Vaši reakci. A ta se mi zdá velmi realistická. Měl jsem mezi "socany" několik dobrých známých, například Miloše Titzeho nebo Ivana Přikryla... Byla s nimi rozumná řeč. Ale zdá se mi, že v současné době už jsou tam jen polarizované extrémy typu Dienstbier /Foldyna, a "normální socani" jakéhosi středního proudu úplně vymizeli a centristický Hamáček to už sám nezachrání...

Házet na něj "institut strpení" je nefér. Už pět let tvrdím, že musíme využít první příležitost a vyvzdorovat si na EU výjimku jako Dánsko, aby byla migrační a azylová politika čistě v naší národní kompetenci. Nyní to má v gesci Unie. A na harmonizační kladivo Unie je Hamáček krátký :-(

V. Petr 6.11.2019 15:09

p. Alda - ČSSD umřela, když vpustila k vnitrostranické i státní moci ekoteroristy, genderistky a multikulturalisty.

p. Šejna - ČSSD se nepoučila z politické taktiky, kdy platí, že kydání hnoje na koaličního partnera vždycky oslabí kydače a nikoli toho, na koho je kydáno.

OBOJÍ je správně.

Autor k tomu vlastně tvrdí, že ČSSD nemá kvalitní osobnosti.

Můžeme se jen dohadovat, co k poklesu preferencí ČSSD přispívá více a co méně.

V. Petr 6.11.2019 15:03

Souhlas!

M. Valenta 6.11.2019 15:00

Všichni tam skončíme a nová doba? Taky jsem a starší a má občas problém, ale to je tak asi vše co s tím naděláme.

M. Šejna 6.11.2019 13:36

Mám jiný názor na umírání ČSSD, než autor článku.

Znovu musím připomenout, co se dělo v roce 2017 před parlamentními volbami. Ještě na jaře 2017 totiž měla ČSSD podporu 22% voličů. Jenže už byla druhá v pořadí, protože ANO tehdy mělo podporu asi 25%. To se nelíbilo vedení ČSSD a tak začalo vymýšlet, jak Babiše zkompromitovat. Hlavním organizátorem této kompromitace byl gauner jménem Chovanec (v té době ministr vnitra). A tak nejprve socani vyrukovali s Čapím hnízdem, potom s korunovými dluhopisy, pak s akcí Šuman, pak s odvoláním-neodvoláním Babiše atd.

Po celou tuto dobu kompromitační kampaně ale rostly Babišovi preference a naopak razantně padaly preference socanům. Voliče socanů totiž tato kompromitace tak znechutila, že dali přednost Babišovi před Sobotkou.

ČSSD se nepoučila z politické taktiky, kdy platí, že kydání hnoje na koaličního partnera vždycky oslabí kydače a nikoli toho, na koho je kydáno.

A. Sedláčková 6.11.2019 13:19

Tolik let jsem si přála, aby tato strana vych.aných levicových strejců a "křišťálově čistých" kreatur zanikla. Teď umírá a já ani nemohu mít radost. Co bude o příštích volbách? Zvítězí ANO, druzí budou piroši atd. A to je právě hrůza. Piráti jsou ještě levicovější a v prosazování "nové doby" pod EU mnohem nebezpečnější. Jediná naděje je v jejich požírání se mezi sebou, ale tohle rozbití zevnitř nemusí vyjít. Možná bude stačit sled více vnitřních skandálků, aby aspoň mlaďoši pochopili, co jsou zač. Vidím to na léta, než půjdou do kytek. To nás mezitím posunou do ...víte kam.

I. Schlägel 6.11.2019 12:09

Kdo z politiků vlastně dneska nabízí nějakou ideu? A která strana? ANO? Ne. Naštěstí nám někdo nabízí starou dobrou ideologii. Ještě, že ty bolševiky máme, jinak bychom byli ideově vyprahlí.;-D

K. Maršálek 6.11.2019 11:25

Není to ani tak zbabělost poslanců ANO, víc než to čachry a prospěchářství. Ti už se přece odhalili při hlasování o zprávách k hospodaření ČT. Hlasují tak jak jim guru „závazně doporučí“ a guru zase velí podle toho čím ho právě Hamáček vydírá. Potřebuje klid a příznivé klima v koalici pro řízení státu jako firmy a tomu obětuje všechno. Příliš mnoho slimáčků a příliš málo kapustičy a uspokojit je třeba všechny. Když nevyjde kapusta tak aspoň kecama o kapustě.

A. Alda 6.11.2019 11:13

Musíme to hlasování pečlivě sledovat.

Abychom věděli, s kým nikdy víc.

A. Alda 6.11.2019 11:12

ČSSD umřela, když vpustila k vnitrostranické i státní moci ekoteroristy, genderistky a multikulturalisty.

To její tradiční voliči - střední a nižší střední třída prostě zkousnout nemohou a přes svůj tradiční konservativismus v politických preferencích ji prostě začali opouštět, protože ani on nemohou volit toho, kdo usiluje o zničení jejich tradičního životního stylu a mravněsociálních jistot.

K. Maršálek 6.11.2019 10:42

ČSSD umírá, Hamáček je hrobař jen o tom neví...ale trvá mu to!

Už aby šli tihle nenasytní konzumenti moci jednou provždy do hajzlu a lidem se zase bude dýchat o něco volněji.!!!!!!!!

M. Winklerová 6.11.2019 10:36

Paní Horecká, vy jste se právě vrátila z výpravy do vesmíru? Jinak byste si snad už všimla, že pan ing. Babiš je u moci poměrně dost dlouho.

M. Winklerová 6.11.2019 10:34

Proč všude píšete "zkráceno"? Nepřijde vám to poněkud padlé na hlavu?

P. Harabaska 6.11.2019 10:33

Některé postřehy nejen vtipné, ale i pravdivé.

P. Lenc 6.11.2019 10:24

Naprostý souhlas!R^

S. Pavuk 6.11.2019 10:23

Vrcholný predstavitelia štátu by sa mali losovať. Vo všeľudovom losovaní by bol vybraný prezident, premiér, ministri, atď. Losovanie by malo tú výhodu, že tento systém by zaručil, že do vedenia štátu by sa dostalo aspoň nejaké percento slušných ľudí.

J. Schwarz 6.11.2019 10:06

A důvod je jasný - naše "elity" se chtějí podobat elitám "západním", chtějí být od nich akceptovány, chtějí být jedním z nich. No a na západě "rovnopráva, greténismus a gender" už nějakej ten pátek frčí...jak to říkal Bursík a jeho přátelé, když Klaus odmítal vnucované "úsporné žárovky"? Že nemůže mezi své "západní přátele" protože se stydí...

J. Schwarz 6.11.2019 10:01

Oni poslanci ANO jsou taky divná parta, pokud ten Hamáčkův institut "strpění" odhlasují. socani samotní toho v parlamentu moc neprosadí ani kdyby se Hamáček rozkrájel...

J. Ježek 6.11.2019 9:03

V Liberci soudí tlupu socanských gangsterů, kteří vykrádali dotace po stamilionech. "Shodou okolností" v čele gangu stojí bývalý socanský europoslanec a krajský šéf socanů Dušek...

...už aby ti šílení sockomouši skončili. Nejlépe za katrem. Do jednoho...!!

M. Valenta 6.11.2019 8:53

A ještě jste zapomněl na maličkost. Ten nejtypičtější představitel z oné politické spodiny ČSSD se právě nachází ve stádiu námluv s Trikolórou. Existuje ale i naděje, že Junior dostane rozum a celý ten trapas nakonec nedopadne. So geht das.

Š. Hašek 6.11.2019 8:45

Pokud se ČSSD (strana dělnická, tedy všech, co mají ruku k dílu ........ a nerozhodují jako šéfové) ....

"nakrmí" Buzkovou, Dienstbierem, Valachovou, Sobotkou, ohledem na nedělníky (dávkaře sociální), ...... nemůže to dopadnou jinak než katastrofou.

Nejsem socialista, nikdy jsem "paroubka" nevolil, jen si dovolím "zvenku" něco poznamenat.

Ale to "divné" počínání si neplatí jen pro ČSSD, rakovina rovnopráva, grétismu a štrasbrusele řádí všude!!!! Zkráceno.

P. Kmoníček 6.11.2019 8:31

Pane Holásku, dnes s Vámi kupodivu souhlasím a to bez připomínek.