3.12.2020 | Svátek má Svatoslav


Diskuse k článku

POLITIKA: ČEZ a bezpečnost naší země

Před jedenácti lety, tedy v roce 2002, když hrozila privatizace ČEZu, jsem v Právu napsal, že hlavním úkolem této společnosti s majoritní státní účastí je starat se o energetickou bezpečnost země, stejně jako je úkolem MNO starat se o naší vnější bezpečnost a MV o naši vnitřní bezpečnost.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kraus 3.3.2013 11:53

Bohužel, je to snad dnes celosvětový trend

že se do vedení energetických firem namísto techniků dostávají postupně spíše obchodníci orientovaní na okamžitý zisk. Tito lidé předtím prodávali bramborové lupínky nebo coca-colu a stejným způsobem pak chtějí řídit i energetické kolosy - vždyť ta ekonomika je všude stejná, že?  Tak se hlídá jen zisk v daném roce a tomu odpovídající dividendy a odměny manažmentu. (Tuším že i ten poslední ředitel Fukušimy před havárií byl spíše ekonom zajímající se hlavně o ekonomické ukazatele.) A politici si zase hlídají jen čtyřletní volební cyklus a možné problémy v budoucích volebních obdobích je až tak nezajímají.

Obávám se, že orientace jen na okamžitý zisk se nám v resortu energetiky v budoucnu hodně vymstí.

M. Stuchlik 3.3.2013 12:54

Re: Bohužel, je to snad dnes celosvětový trend

Nejenom v resortu ekonomiky, celkově se nám krátkodobá orientace většiny manažerů z dlouhodobého hlediska vymstí. První plody této strategie už sklízíme: práce vyvezena do Asie a naši lidi nemají co dělat. Hlavně, že soudruzi manažeři dostali královské odměny za zvýšení zisků.

V. Novák 4.3.2013 14:30

A proč by energetika měla být výjimkou?!?

To, co jste napsal, přece platí pro všechny velké podniky v libovolném odvětví.