18.1.2021 | Svátek má Vladislav


Diskuse k článku

POLITIKA: Ani ten Kristus...

Předseda PS, právník Roman Vondráček, umí pobavit. Jednou hraje v prostorách sněmovny, které považuje paní Němcová za posvátné, na kytaru a k tomu zpívá. A pak pro změnu vzkáže z Vatikánu, v reakci na senátní debakl kandidáta na ústavního soudce profesora Aleše Gerlocha, že i kdyby prezident Zeman navrhl místo něj Ježíše Krista, tak tímto Senátem neprojde.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 31.3.2019 10:00

Někde jsem četl,

že jeden ( minimálně ??) senátorský klub se rozhodl, že jednotně bude hlasovat proti Gerlochovi. A hlasoval. A nebyli to komouši. Nějak se mi zdá, že tam jsou ještě horší, hloupější, drzejší kvítka, než ti komouši.

Demograté drahošovští přeci i osoby volí jednotně!!!

Z. Lapil 31.3.2019 10:18

Re: Někde jsem četl,

To vypadá, jako byste si myslel, že kdyby Drahoš nebyl v Senátu, tak Senát Gerlocha zvolí.

Je pravda, že výbor pro vzdělání, kulturu etc., jehož je Drahoš předsedou, Gerlocha odmítl. Jestli jednotně, nevím.

Zdroj: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/senatni-vybor-ales-gerloch-ustavni-soudce_1903121130_anj

Š. Hašek 31.3.2019 14:12

Re: Někde jsem četl,

Já jen myslel, že hlasuje senátor (to je šajba, měla by být), a né vejbor ..... . Hodně Pithart mluvil o osobnostech v senátu, vo výboru nebylo ani řeči .....

Pokud si vybírám něco v Bille, taky nepotřebuji komunikovat s vejborem/manželkou.

Samozřejmě, než se pro něco rozhodne "senátor" Drahoš, tak potřebuje osmnáct posudků, všechny s kulatým štemplem, nejlépe proevropy/štrasbrusele. A začmuchat v televizi.

Zkráceno.

P. Han 31.3.2019 14:51

Re: Někde jsem četl,

Výbor pro kulturu, nojo. Charašo, vot éto kultůra.

M. Prokop 31.3.2019 22:07

Re: Někde jsem četl,

Zajímavé, oni se rozhodli, vám to nevoní, tak je to horší, než komouši. Zajímavé bolševické uvažování.

M. Zdobinský 30.3.2019 13:32

To psal Ovčáček?

Autorka je buď naivní nebo dělá blbou. Politika je o kompromisech a Ústavní soud je součástí politického prostředí. Není to nějaký "okresní hygienik", kde rozhoduje výhradně odbornost. (Omlouvám se hygienikům,ale je to tak). Ústavní soud často rozhoduje o věcech, které s politikou úzce souvisejí a mají na ní přímý dopad. Z této logiky pak vychází,že těžko může Zeman neustále senát "podsírat" a pak si myslet,že mu schválí každého jeho kamaráda. Prostě musí hledat kompromis a to je to,co on nikdy moc neuměl.

Jen poznámka pod čarou. Morální kvality pana Gerlocha se nejeví jako výstavní pro tuto funkci. Ústavní soudce by měl mít méně "umazanou" minulost. A nemusel by být zrovna JUDr.Kristus, stačilo by bez KSČ a Stb...V politice je takových víc,ale to je pouze smutné a p.Gerlocha to neomlouvá.

V. Čermák 30.3.2019 19:14

Re: To psal Ovčáček?

No je vidět, že Vám a samozřejmě mnohým senátorům to myslí Politicky, ke škodě ÚS....

Š. Hašek 31.3.2019 10:06

Re: To psal Ovčáček?

Vůbec se mi nezdá, že by president republiky podsíral senát a hodil jim tam svého kámoše.

Minimálně jste nám nyní řekl, pane Zdobinský, že vůbec neznáte životopis pana Gerlocha ani jeho osobu. A pod slovem kompromis si představujete jednotné hlasování jednoho klubu senátorů ........ a pak nás budete poučovat, že poslanci mají být nezávislými osobnostmi!!!

Tak hledejte kompromisně dál. A vražte tam třeba Feriho, až pod pultem sněmovny doštuduje ty práva (doufám, že sledujete přenosy ze sněmovny).

M. Zdobinský 31.3.2019 10:50

Vy zuřivi obhájci Zemana jste všichni stejní. Vždy když nemáte argumenty, tak vytáhnete něco, co protistrana neřekla (zde např. Feriho) a na tom ho umlátíte. Odborně se tomu říká argumentační faul. A teď znovu i pro méně chápavé : Prezident navrhuje,senát schvaluje. Takže se musí prostě na někom domluvit. Na tom faktu žádné nenávistné žvásty p. Haška nic nemění.

Š. Hašek 31.3.2019 14:49

Re:

Jistě.

Pokud je před senátem/Hradem dvacet lepších, než je Gerloch.

Nadále trvám na trapnosti senátorů některých, kteří se chlubí v televizi, že jim to "vejbor" doporučil. mají na študium problému vždycky měsíc (pokud tedy nestahujou králíky a neradí se s manželkou).

Zkráceno. Berte to i tak, že nerad chodím kol horké kaše, mám rád jasnou řeč. Vy tomu říkáte nenávist, byl jste někdy v hospodě????

M. Zdobinský 31.3.2019 16:23

Jak s tím souvisí hospoda? Jestli vy považujete dlouholetého člena KSČ a spolupracovníka stb za kvalitního kandidáta na ústavního soudce, je vaše věc. Já prostě ne.

P. Han 31.3.2019 14:55

Re: To psal Ovčáček?

Hm. S takovým přístupem se brzo bude politicky schvalovat i ten okresní hygienik. Ono to tu už bylo, pamatujete? A máte dobře nakročeno.

M. Zdobinský 31.3.2019 16:17

V politice se politicky schvaluje, těžko to jde jinak. Jestli vám dlouholeté členství v KSČ a spolupráce s Stb nevadí, je to váše věc, ale dost to o vás vypovídá.

M. Prokop 30.3.2019 11:15

Ústavní soud je hlavně něco.

"O něčem" jsou pohádky.

Š. Hašek 31.3.2019 14:54

Re: Ústavní soud je hlavně něco.

To máte pravdu.

Dneska už není ani sekačka na trávu. Budou hodně hodně i "sekačky o něčem". Další "hodnotné" slovo jest "nicméně". Faktem je, že krátká spojka -ale- nezní tak intelektuálně.

B. Vaníčková 30.3.2019 10:36

Lásku viděti a slyšeti,

zkažený den (minimálně) míti Proč se nechlubí praxí v žoldu bývalého ministra předsedy VV Bárty?

Š. Hašek 30.3.2019 8:01

Přesné.

Opravdu by asi president musel navrhnout Dienstbiera (nebo Marvanovou). Jenže takto hloupě se šachy nehrají, ostatně ústavní soud už často rozhoduje jen o otvírací době obchodů. Příště o pastičkách na myši. Možná je tu konečně nepolitika.

Krásný příklad zhloupnutí politiků (zde senátu), kdy z jednoho soudce udělá senát "útok na svobodu a demokracii v ČR". Podobně, pokud mezi "zasloužilé skoroneznámé" politiky je zvolen pan Jakl.

Děkuji za článek.