18.1.2022 | Svátek má Vladislav


Diskuse k článku

POLICIE: Proč mají grázlové lepší podmínky než policisté?!

Když policisté dosáhnou nějakého úspěchu, předhánějí se všichni ministři v tom, aby se s nimi vyfotili. Když mají ale policistům zabezpečit normální pracovní podmínky, většina z nich ztratí paměť. Bohužel, česká realita.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Grigar 7.3.2019 10:13

Re: Stravenky

.. a "v neposlední řadě" by manažeři firem, poskytujících stravenky svým zaměstnancům.. přišli o provize od stravenkových firem. Cvak - kruh se uzavřel.

J. Jurax 6.3.2019 22:33

Re: Stravenky

Stravenky jsou obecně stravenkovými firmami prolobovaná peachovina, na kterou blbí zákonodárci kývli. A pracovník za svoje peníze - protože i na to, co mu přispívá firma, musí vydělat on - dostane papírek místo těch peněz. Prostší jedinci mezi námi si to prý i pochvalují.

Přitom kdyby naši zákonodárci neměli v hlavě seno, vymyslí systém, jenž ty prachy, co "přispívá" firma, umožní dát zaměstnancům v korunách; stejně je to jenom hra s čísly. Pravda, zvýšilo by to nezaměstnanost o zaměstnance těch stravenkových firem ...

J. Jurax 6.3.2019 22:24

Ale dělají to naši vniterní ministranti dobře

z přemíry stravy otylému policistovi přestupník zákona zdrhne, kdežto štíhlému pokicistovi nikoliv! Obézní muže být akorát ministr vnitra, ten lumpy nehoní!

Č. Berka 6.3.2019 17:51

hmm

Policista má nějakou možnost se najíst- může mít jídlo z domova, může si ho nechat dovézt a podobně. Zavřený občan je prostě logicky odkázaný na to, že mu jídlo bude poskytnuto. Jestli to mají zadržení/zavření lepší, mohou si to s policisty prohodit... ;-) , myslím, že ti dosud zvýhodnění by nebyli proti...

Stravenka nenahradí teplé jídlo. Stravenky se policista nenají. jak už to psal někdo výše- stejně či hůře jsou na tom strojvedoucí. podobně jsou na tom i poštovní doručovatelky- mají sice nařízenou trasu, z které se nesmí odchýlit, ale zároveň se předpokládá, že si to nějak zařídí. S WC je odkázána na na milost klientů pošty- spíš tedy klientek. U zdravotních sester je to také podobné- mnohde slouží na odděleních, kde se nedá pracoviště opustit, protože s nimi slouží jen praktická sestra bez kompetencí, někde slouží dokonce všeobecná sestra sama a někde, protizákonně, slouží ta praktická sestra sama, protože jiná prostě není. Někde se dokonce musí personál, který nemůže pracoviště opustit, dohadovat s vedením, aby byla tato doba počítána do odpracované...

V. Pavelka 6.3.2019 17:51

Boha jeho

Bez té hysterie p.Zdechovský , a řekněte na rovinu že by jste už chtěl rovnou socialismus..

J. Kanioková 6.3.2019 15:43

Hmm, pravdoláskařská TOPka nikdy pravicí nebyla

M. Veleba 6.3.2019 15:21

absurdní

Vzhledem k tomu, že zaměstnanci soukromého sektoru a živnostníci (tedy ti, kteří v podstatě na provoz státu a ozbrojených složek vydělávají) si musí vše platit za plnou cenu a nikoho nezajímají, považuji článek za absurdní.

V. Kain 6.3.2019 14:28

Re: Sytý hladovému...

Možná, že ne za husákovské ceny,ale solidní meníčka za cenu,za kterou byste v bufetu nedostal ani půl dne ohřívaný guláš.

F. Navrátil 6.3.2019 12:48

Sytý hladovému...

Vysvětlujte to poslancům a senátorům, kteří se cpou v jídelně za husákovské ceny.

P. Lenc 6.3.2019 11:02

Ano,

ale to je pouze jeden i když občanem neviděný problém.Pokusy kriminalizovat policii a často úspěšné za to, že proti pachatelům zasáhla "neadekvátně" je další naprosto nepochopitelný úlet naší justice.

K. Salajka 6.3.2019 10:59

Stravenky

jsou nesmysl. Jakákoliv strava se dá zabezpečit za hotové nebo kartou. Stravenka představuje přirážku 4 % z každé platby pro firmu, která stravenky tiskne a snižuje inkaso restaurací. Má také diskriminační povahu, protože pro menší firmy nemá vydání stravenek smysl a tak nemůžou zaměstnancům umožnit čerpat státní příspěvek.

P. Lenc 6.3.2019 10:56

Re: Odpověď dal již v minulém století

Ano, vidím to podobně.

J. Ptáček 6.3.2019 10:31

Protože

Zatímco se ministři musejí předhánět, aby se s úspěšnými policisty vyfotili, dopadení mají s nimi fotku zdarma, pravděpodobně bez jakékoli finanční spoluúčasti.

B. Rameš 6.3.2019 10:25

Stravenky a případně i další výhody by měly být samozřejmost

a máte to tu v kostce...

J. Fridrich 6.3.2019 10:20

Re: Ono se svým způsobem

Souhlas.. Strany, které by toto měly hájit z pozic pravicového názorového směřování k tradiční západní, euro-atlantické společnosti, tedy ODS a TOP 09 tuto funkci u nás neplní - a to hlavně z důvodu jejich nynějšího nevhodného personálního obsazení jejich vedení..

J. Uzel 6.3.2019 9:57

Re: Ono se svým způsobem

Levice je postavená na právu skupin (tříd, národností, pohlaví...), pravice by měla hájit občanská práva jednotlivce (každého), ale takovou pravici u nás nevidím.

V. Pokorný 6.3.2019 9:33

Re: Odpověď dal již v minulém století

Zdravím. Velmi přesné.

A. Hrbek 6.3.2019 9:25

Re: Odpověď dal již v minulém století

Současní politici se snaží o to, aby zločinci byli pokud možno beztrestní nebo měli mírné podmínky trestu, protože jim oprávněně za jejich činnost často hrozí trestní stíhání a trest.

I. Vermis 6.3.2019 9:12

Odpověď dal již v minulém století

Solženicyn - zločinci jsou totiž pro politiky "sociálně blízcí".

J. Fridrich 6.3.2019 9:04

Re: Ono se svým způsobem

Tento problém-neproblém byl vytvořen dekadentním vývojem Západu, kde levicové síly se rozhodly naši civilizaci rozložit a její dobré a solidní základy rozvrátit. Mají k tomu více nástrojů - jeden z nejzáludnějších a nejnebezpečnějších je ZBOŽŠTĚNÍ MENŠIN - a to menšin všeho druhu. Tedy dát více práv, ale POZOR - bez povinností mnoha - a stále přibývajícím menšinám - tedy gayům, lesbám, transexuálům a dalším pohlavím, které prý existují. Dříve jsme měli za to, že na naší planetě žijí jen muži a ženy... Tento nebezpečný vývoj naší civilizace vede i k protěžování neschopných na úkor schopných, zločinců na úkor poškozených, upřednostňování na základě rasy, genderu, víry atd. To není správná cesta a naši potomci to nebudou mít snadné tu " vykolejenou civilizaci " vrátit k rozumu a přirozenosti..

K. Janyška 6.3.2019 9:04

Protože lidskáááá práááááva.

Tako politická deklarace vás, ujetých rudočerných... Dzp.

P. Grigar 6.3.2019 8:43

Srovnatelné, někdy i horší podmínky..

.. mají například pracovníci v dopravě. Strojvedoucí je na stanovišti sám, musí dodržovat jízdní řád a nemůže jen tak někde zastavit jenom proto, že má hlad. Ještě horší situace nastane, pokud během jízdy potřebuje nutně na záchod, na mašině WC není! Nechejte si od nich vyprávět, jakým způsobem takovou akutní potřebu řeší.

M. Jandáková 6.3.2019 8:33

Re: Ono se svým způsobem

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nemecko-maroko-usa-terorismus-soud-deportace-veznice-11-zari.A190228_192042_zahranicni_luka?recommendationId=00000001-0020-0000-0000-000000000000

M. Jandáková 6.3.2019 8:33

Re: Ono se svým způsobem

Maročanovi, který je na svět.seznamech teroristů, dali Němci před deportací (omylem) 7 tisíc euro. Vypátrali ho, ale nechce říct, co s penězi udělal.

Budeme se smát?

J. Pokoutný 6.3.2019 8:20

Ono se svým způsobem

mají lépe i osoby ve vazbě. Mohou si totiž (mají-li na to) koupit cigarety a na celách kouřit, což mají bachaři jako státní zaměstnanci zakázané "aby neohrožovali zdraví své i zadržených". Paradoxně pak tito zaměstnanci podávají stížnosti, že "musí pracovat v zakouřeném prostředí" (k čemuž sami přispívat nesmějí). Neni něco špatně?

P. Gábriš 6.3.2019 8:05

rozesmál jste mě

frází..zaostáváme dokonce i za Slovenskem. Co myslíte proboha, že jsme??

D. Polanský 6.3.2019 7:00

I když často oponuji, dnes souhlas

ty stravenky by měli mít. Vojáci to mají jednodušší, obvykle sedí na zadku v kasárnách na jednom místě, takže stravování lze bez problémů zajistit přímo v místě. Ale klasický policajt je v pohybu, tedy nemyslím ty, co sedí na zadku někde v úřadě. Když bylo na zbytečné přidání úředníkům, že by nebylo na stravenky pro policajty?