30.5.2023 | Svátek má Ferdinand


Diskuse k článku

POLEMIKA: Postoj dinosaura

Ani dnešní padesátníci (jsou to boomeři, mnohými už opovrhovaní) nemají autentické ponětí, v čem spočíval ideový útlak minulého režimu. Ten je mnohdy vykreslován výraznou kresbou: justiční vraždy, uranové doly, ožebračení sedláci, StB, hrdinná Charta 77. V mládí jsem zažil dozvuky stalinského komunismu a po – sotva – deseti letech šedesátkového uvolnění nastala normalizace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Dostál 29.10.2022 20:30

Komunistický režim byl zločinný, protož páchal zločiny, a zločiny páchal proto, že byl zločinný. ÚSTR, mnozí novináři a i "historici" se s tím spokojí. Hlavně nechtějte vědět víc, protože to zavání vším možným a hlavně by to podkopávalo základy současného mainstremu.

S. Stoklásek 27.10.2022 23:43

Mnohem nebezpečnější je Kamil Fila. Člověk nejen opravdu nemoudrý, ale i namyšlený.

F. Zrcek 27.10.2022 16:56

Předesílám, že autorovy obavy sdílím. Hnusná doba normalizace s jediným ofiko názorem a hrozbou, co se stane, když ho nešikovně zpochybním. Špiclování domovních důvěrnic a podezření, že někdo z kámošů na mě donáší. Dodnes si myslím, že prohnilá StB to házela rovnou do koše. Myslím, že i tajný makali jen za prachy, aby vykázali činnost a kromě pár blbů nebo šplhounů mdlého rozumu zadarmo nehnuli prstem. Ale hrozba, že se člověk dostane do jejich mlýna, byla zatra reálná. Ani filmy z 90 to nepopisují přesně, ta zkušenost z totality je prostě nepřenosná.

S novou generací západních woků se ovšem vracejí předcházející 50, které naštěstí moc neznám. Je v nich nadšení idiotů, kteří bourají starý podlý svět a bečí u toho jak Orwellovy ovce. (Ty jsou na rozdíl od Schrödingerovy kočky bohužel stále živé a popsal je dobře například Kundera.)

Autor ovšem polemizuje s Holubem. Jde o gender problematiku, která je každého osobní věc. Že by se vrátily doby Eduarda ii, kterému vrazili ve vězení do zadku rozžhavený pohrabáč (že by vynálezci pokeru?) a rozšiřovali o něm, že byl homouš, to asi nehrozí.

Nikdo se nemusí obávat normální většiny, které je jejich orientace fuk. Bát by se měla aktivisčata neurčitého pohlaví a hlasitého řevu, která se z nich teprve snaží udělat problém a objekty nenávisti, aby na nich vydělala. Zkrátka z určitých lidí dělají kastu a extralidi, které je třeba chránit speciálními zákony, ať je za co je nenávidět. Celá ta hlasitá propaganda, pochody hrdosti, nebinární hajzlíky, obchod s dětmi pro homo komunity, to jsou věci, které jsou mezi vlastní komunitu dodávány zvenčí. A cíl je vydojit z administrativy další prachy pro rozmařilý život aktivisčat. Ta se přitom modlí, aby jinak orientované někdo opravdu napadal, aby je bylo možné s nataženou dlaní prohlásit za diskriminované.

Za většinu jinak orientovaných, já jako z Božího dopuštění heteráč, tady prohlašuji: strčte si vaše extra zákony do *** a špičkou napřed!!! My to nechcem! My chcem být lidi!!!

C. Berka 27.10.2022 16:24

Myslím, že kdyby ten sporný text napsal pan Neff před měsícem, reakce by byla jiná. Prostě se trefil do zjitřené atmosfery po té vraždě.

R. Langer 27.10.2022 18:19

Ale před měsícem to nikoho nezajímalo, to je právě reakce na KONKRÉTNÍ událost! 8-o

R. Langer 27.10.2022 18:24

Ono to obecně vůbec nikoho nezajímá, ani ty homosexuály, jenom nějaké buseranty, co si pořád pletou nejen vlastní pohlaví, ale dnes například i to, co je to institut manželství. ;-)

V. Povolný 27.10.2022 14:24

Velmi dobrý článek od Astona. Názor vycházející ze zkušeností, které druhá, mladší strana nemůže mít. Zastavil bych se obzvlášť u prvního odstavce, ve kterém Aston píše, že on pana Holuba nepřesvědčí a Holub jeho taky ne. V tom tkví jádro problému a nejen v tomto konkrétním případě. Oni ti dinosauři, ke kterým se taky počítám, totiž v podstatě na nikoho neútočí a nikoho nevylučují z diskuse. Oni jen hájí své, praxí a zkušenostmi prověřené názory. To druhá strana, to je jiná. Druhá strana o diskusi nestojí, jen o prosazování svých, zaručeně správných názorů za každou cenu. Nesouhlasné názory prostě musí být odstraněny z cesty. Když to nejde jinak, tak i včetně svých nositelů. Metody jsou ospravedlněné "spravedlivým" cílem. Vykládat těmto lidem, že takhle se slušná a stabilní společnost nevybuduje, je házení hráchu na zeď. Oni prostě neposlouchají.

J. Fráňa 27.10.2022 12:55

Mě neustále zaráží, že se najdou moji vrstevníci (1972), kteří nevidí socialistické prvky v dnešní Evropské unii. Jakoby dotace, kvóty na výrobu zboží či chov dobytka, nařízená implementace unijních zákonů a norem do českého práva atd. byli něco jiného, než ze Sovětského svazu a RVHP. Nechápu to a nechápu, že jim nevadí jasný totalitní směr, kterým Evropa kráčí. Chápu, že západní země to neznají a proto lidé nereagují, ale my to přece zažili. To nejde nevnímat.

J. Novak 27.10.2022 13:15

Presne!

V. Pavelka 27.10.2022 15:50

Oni si přisvojili platformu Demokracie . A tudíš jsou přesvědčeni že mají ve všem pravdu ! Ti co to nesdílejí s nimi, jsou černočerné zlo !EU I tak se propadnou do svého světa ilůzí ! Na Muslimský a Čínský svět to nefunguje !

P. Hák 27.10.2022 16:33

Máte pravdu, ale otázka je, jak to vzniklo. Jak došlo k tomu, že lidé, kteří původně prosazovali demokracii a toleraci (za OF tomu tak opravdu bylo, pamatuju si), časem, cca v posledních pěti letech, takhle propadli pocitu neomylnosti a rozdělili si svět na absolutní dobro (sebe) a absolutní zlo (ty druhé).

M. Gróf 28.10.2022 0:01

Tipnul bych si, že to souvisí s usnadňováním komunikace. Ti "dobroserové" v minulosti měli dojem, že jim to všichni žerou a jsou na stejné vlně. Vývoj komunikačních prostředků umožnil zpětnou vazbu, která ukazuje, že ve společnosti je značná část lidí jiného názoru. Tak nastal čas "třídního boje".

P. Hák 28.10.2022 12:59

To asi máte pravdu, bude to část vysvětlení, ale myslím, že ne úplné. Ještě cca před 10 lety se z nich ta nadřazenost a pohrdání ostatními tak nelily, přitom internet dávno existoval včetně sociálních sítí.

V. Chrastina 27.10.2022 17:38

R^R^R^

P. Hák 27.10.2022 10:16

Tak si říkám, kdy bude Aston poučen nějakým progresívním mlaďochem o tom, jaké to za těch komunistů ve skutečnosti bylo.

Já už byl poučen několikrát - nikoli teda osobně, ale na diskuzích na Seznamu, dokud jsem tam ještě chodil. To se dozvíte věcí - třeba že jsem nakupoval v Tuzexu (kde by se u nás na venkově vzal), protože jsem byl komunista jako všichni povinně museli být, nebo o tom, jak byly na obchodech ruské nápisy. Taky že bylo zákonem zakázáno holit si ochlupení, čímž lidé neobyčejně strádali.

Holt MBA tomu rozumějí. Ovšem do hlav jim to někdo musel nacpat...

J. Hajský 27.10.2022 10:35

Ještě, že nejsem MBA, styděl bych se za lidový výklad této zkratky: Mladý, Blbý, Arogantní

P. Hák 27.10.2022 10:48

Právě to jsem měl na mysli :-)

J. Hajský 27.10.2022 12:45

Hlavně, že si rozumímeR^

M. Bouček 27.10.2022 10:07

Správně napsáno, ale proti neutuchající vlně hlouposti jsme zřejmě bez šancí. Celý západní svět zblbl a blbne. Rozpad, rozklad, degenerace.

V. Kučer 27.10.2022 10:02

Normalizace se nedá srovnávat s padesátými léty, politických vězňů byli desítky nikoliv desítky tisíc, normalizační režim neměl zájem zavírat nevinné lidi. Mnohem účinnější se ukázal vyhazov z práce a dehonestace z čehož si berou příklad současní pokrokoví politici.

J. Fráňa 27.10.2022 12:37

Podle odhadů Charty 77 bylo v ČSSR v polovině osmdesátých let vězněno 45 000 až 48 000 lidí. Kolik myslíte, že bylo politických? Spousta lidí byla odsouzena za nezákonné opuštění republiky. Počítají se mezi politické vězně, i když vlastně neseděli, protože byli odsouzeni v nepřítomnosti?

P. Sura 27.10.2022 12:40

Až na to, že např. nezákonnost opuštění republiky byla nezákonné.

P. Sura 27.10.2022 12:42

.... nezákonnÁ.

V. Kučer 27.10.2022 14:06

V padesátkách jsem měl hezké dětství a až v šedesátkách jsem se dozvěděl o nezákonnostech a to už jsem dostával rozum. Za nezákonné opuštění republiky se v dobách normalizace dávali tak 2 roky nikoliv 20 let a moc jich nebylo protože jednodušší bylo zdrhnout legálně třeba přes Jugoslávii. Mezi politické vězně se dnes může pokládat kdekdo.

R. Langer 27.10.2022 12:38

To kriminalizování a zavírání teprve začne...

P. Sura 27.10.2022 12:39

Máte pravdu, že nechtěl zavírat nevinné. Proto taky ze všech nečlenů KSČ vytvořil viníky obecné.

V. Kučer 27.10.2022 13:52

Byl jsem nečlen KSČ a kriminál mi nehrozil. Pokud by mě zavřeli za to že jsem někde něco plácnul udělali by ze mě hrdinu a vytvořili by si aktivního nepřítele. Komunisti nebyli blbí a věděli že by mohlo dojít i na ně ostatně do strany se vstupovalo z důvodu kariéry tak co by si přidělávali problémy.

R. Langer 27.10.2022 18:29

On vytvořil viníky i z těch členů KSČ, a to, že se vás to netýkalo znamená jenom to, že jste vlastně nikoho nezajímal. :-)Což ovšem bylo v podstatě to nejlepší, co vás mohlo potkat. Jiní takové štěstí neměli. :-(

J. Vavrochová 27.10.2022 9:30

Stoprocentní souhlas s panem Neffem. Jsem též z té generace, která ještě zažila to, o čem naši mladí historici nadšeně bádají a píší své woke studie.

M. Šejna 27.10.2022 9:18

Pěkná úvaha. R^

V této souvislosti se mi vybavila kouzelná scéna ve včerejším Interview na ČT09. Politicky uvědomělé individuum to Vitovská grilovalo Schillerovou za její odmítání nazvat registrovane partnerstvi výrazem "manželstvi". Když grilování skončilo, přiběhl do studia moderátor Řezníček a předal individuu to Vitovská veliký puget květin jako poděkování za dvacetileté moderování. ;-D

A tak se znovu ukázalo, že i hlasatelé rovnosti a odmitači sexismu jsou úplně stejní jako my sexisté, když se ten sexismus týká jich osobně. Tedy že je úplně normální, když kolega přinese kolegyni velkou kytici jako důkaz úcty. ;-D