17.4.2021 | Svátek má Rudolf


Diskuse k článku

POLEMIKA: Pane poslanče, čeho se tolik bojíte?

Před týdnem jsem si přečetl na tomto serveru publikovaný text Kvůli referendu hrozí i miliardové škody z pera poslance ODS Jana Zahradníka, který varoval před konáním referend v naší zemi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mikulec 2.4.2018 21:42

Voliči byli nejspíš

dost dobří na to, aby v referendu zvolili eurooprátku,(na základě jednostranných informací typu "Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají"). Teď, když se Západ vybarvil a jedna krize stíhá druhou, nejsou voliči dost kvalitní na to, aby to poznali a v referendu o setrvání v té vypečené EU rozhodli.

Pan Provazník to panu Zahradníkovi pěkně natřel.

J. Kanioková 2.4.2018 20:42

Souhlas s autorem..

M. Gavlák 2.4.2018 19:09

Vzhledem k tomu, kolik blbů skáče na lep Zemanům, Okamurům

a podobným obskurním postavičkám, je referendum naprostá pitomost.

K. Janyška 2.4.2018 20:32

Re: Vzhledem k tomu, kolik blbů skáče na lep Zemanům, Okamurům

Je... Dzp.

P. Grigar 3.4.2018 9:43

Re: Vzhledem k tomu, kolik blbů skáče na lep Zemanům, Okamurům

..všechna čest vaší taktice v diskusi. Nejdříve označíte za blba každého, kdo nesdílí váš jedině správný názor a následně ..nic. Z vás by měli radost na Sorboně ve Vokovicích.

J. Lepka 2.4.2018 17:08

Poslanec Zahradník, milý autore,

má evidentně na rozdíl od vás jasné představy o voličském potenciálu v ČR, kde právě poslední volby (ovšem stejně jako ty předcházející) prokázaly, že cca 1/3 lidí s volebním právem na to prostě hodí bobek a minimálně druhá třetina nedokáže rozeznat předvolební rétoriku od reality, tedy neuskutečnitelné lži od uskutečnitelných představ. A tomuhle materiálu vy chcete dát rozhodovací právo o budoucím směrování celého státu? Jak hodláte zajistit volbu otázky, aby jim porozuměli i ti, co normálně u voleb hází lístky podle vůle vůdce sekty? Jaká bude minimální účast, aby se neopakovala současná politická situace, kdy premiér z party co dostala cca 18% chce vládnout absolutně a bez ohledu na přání té potenciální většiny, tedy té co ho nevolila? No a v referendu je to ještě snazší, takže se nabízí otázka:

Za koho kopete ?

J. Vlček 2.4.2018 18:02

Re: Poslanec Zahradník, milý autore,

Pane Lepko, ten materiál, o kterém píšete a máte na mysli voliče, má na štěstí v hlavě rozum a dovede ho používat k svému prospěchu. Takže si laskavé uvědomte, že jste to vy, který kope za tu, podle vás, chytrou "většinu", která ve volbách prohrála, ale rozhodovací pravomoce by chtěla vlastnit.

P. Klíma 2.4.2018 15:58

Pan Zahradník se pos.al - a ještě se v tom pohnízdil...

Ať si s poslanci Ferim a Kalouskem klidně založí Erotickou Trojku, ale ať neuráží vzdělaný český národ.

J. Svoboda 2.4.2018 16:20

Re: Pan Zahradník se pos.al - a ještě se v tom pohnízdil...

Vzdělaný? Co na to Zeman :o)

J. Lepka 2.4.2018 17:21

Re: Pan Zahradník se pos.al - a ještě se v tom pohnízdil...

Vzdělaný český národ? http://forum24.cz/povinna-maturita-z-matematiky-znici-zivoty-desetitisicu-ceskych-zaku-a-zacek/

J. Vlček 2.4.2018 14:28

Pane Provazníku,...

...naprosto s vámi souhlasím. Když vidíme úroveň a fundovanost některých poslanců, senátorů, a třeba kupříkladu ombusmanky, atd., atd., kteří to se státem myslí, jak jinak než "upřímně", pak je nanejvýš potřebné, aby těmto polobohům jednou za čas normální volič ukázal, co si o nich myslí, ve volbách jim to dal najevo a řádně jim rozházel figurky.

Tito polobozi se k voliči znají právě jen před volbami. To pro něho mají slova medová. Jakmile jsou zvoleni, je jim volič ukradený. Nejsou-li zvoleni, pak to volič schytá přívalem nadávek a opovržení. Své opovržení voličem dávají jasně najevo, mimo jiné, také stavěním se proti referendu.

A. Nový 2.4.2018 13:33

Referenda ve Švýcarsku

Ani v tom demokratickém Švýcarsku nejsou referenda vše

spasitelná. Do roku 1990 bylo referendy v kantonu Appenzell-Innerrhoden odmítáno volební právo ženám. Nakonec to musel řešit soud v Lausanne, který nařídil švýcarskému kantonu Appenzell-Innerrhoden uznat volební právo žen.

J. Vintr 2.4.2018 16:08

Re: Referenda ve Švýcarsku

Ačkoliv považuji ženy samozřejmě za zcela rovnoprávné, s tím volebním právem to nebyl tak špatný nápad. Díky komum myslite že byl třeba ve Francii zvolen ten napomádovaný manekýn Macron nebo v Kanadě podobně postižený blbeček Trudeau?

J. Schwarz 2.4.2018 9:45

A to jste ještě

nevzpomněl fotovoltaiku, která nás stojí desítky miliard ročně ani skutečnost, že "ztrátová" OKD vynesla Bakalovi kolem sta miliard Kč, takže stát zdaleka netratil jen 6 miliard v důsledku podivného "odhadu ceny"...

K. Janyška 2.4.2018 9:28

Referendum ano, ale jen za předpokladu, že otázku

předem posvětí příslušné soudy, zda nazasahuje do soukromého práva občanů, musí se ho účastnit více, než 50 % občanů a pro musí být více, než 50 % všech občanů, ne hlasujících.

Jinak dojde k rozvalu spontánního řádu lidského světa... Dzp.

J. Schwarz 2.4.2018 9:47

Re: Referendum ano, ale jen za předpokladu, že otázku

Proč? Těm, kteří k referendu nepřijdou je přece výsledek lhostejný. Pokud by byli zákonem přinuceni přijít a volili by náhodně, byl by výsledek stejný a vaše kriteria by byla splněna...

K. Janyška 2.4.2018 10:24

Re: Referendum ano, ale jen za předpokladu, že otázku

Oni nevědí to, co jsem vám právě napsal a vy to také nevíte... Dzp.

R. Gramblička 2.4.2018 10:45

Re: Referendum ano, ale jen za předpokladu, že otázku

vy jste fakt exot. Co bychom si bez vás počali

K. Janyška 2.4.2018 11:22

Re: Referendum ano, ale jen za předpokladu, že otázku

Nevím, asi všechno.

A máte pravdu, jsem exot, ani jsem to nevěděl. Za 25 let jsem však nastudoval a hlavně pocholil kompozitivní teorii, kterou nikdo nezná a přitom to je vždy nejvýše možné vědění lidstva... Dzp.

P. Vébr 2.4.2018 12:10

Re: Referendum ano, ale jen za předpokladu, že otázku

No, ty řeči o nejvýše možném vědění lidstva ... Už vám vážně věřím úúúplně všechno.

K. Janyška 2.4.2018 20:34

Re: Referendum ano, ale jen za předpokladu, že otázku

Co je to kompozitivní teorie ? Dzp.

K. Janyška 2.4.2018 11:24

Re: Referendum ano, ale jen za předpokladu, že otázku

Jo, a nikoho zákonem nutit chodit k volbám nemíním. Prostě nebudou-li ony podmínky splněny, bude referendum nepalatné. Lidi lidský svět neřídí, to on řídí je... Dzp.

J. Lepka 2.4.2018 17:16

Re: Referendum ano, ale jen za předpokladu, že otázku

Několik poznámek, pane Janyško:

1) 50% z 50% je čtvrtina, takže podle vás by stačila čtvrtina hlasů k ovlivnění chodu celého státu. Očekával bych od vás chytřejší argumentaci.

2) Kdyby lidský svět neřídili lidé, tak doteď honíme mamuty kamennými sekyrkami a spontánně vraždíme kolem lovící tlupy, aby na nás zbylo.

3) Kdo a z čeho bude ta neplatná referenda furt platit ???

J. Vintr 2.4.2018 19:31

Re: Referendum ano, ale jen za předpokladu, že otázku

On to myslel tak, že kdyby přišlo 50c/o, tak by muselo 100c/o volit jednu možnost. To znamená, že by referendum prakticky nikdy nemohlo být platné.

K. Janyška 2.4.2018 21:27

Re: Referendum ano, ale jen za předpokladu, že otázku

Píši něco úplně jiného. Otázka testována příslušnými soudy na soukromé právo, musí přijít více, než polovina všech voličů a pro musí být více, než polovina ze všech, ne z těch, kteří přišli... Dzp.

K. Janyška 2.4.2018 21:29

Re: Referendum ano, ale jen za předpokladu, že otázku

LIDSKÝ SVĚT ŘÍDÍ NÁS, NE MY JEHO.

To je naděleni, co ? To je šok pro všechny naivní konstruktivistické racionalisty světa, tedy prakticky pro každého a celé lidstvo, tedy pro socialisty všemožného druhu, zejména rudočerné a jiné socialisty. Je to však relevantní vědou prokázaná skutečnost.

Jak to tedy je ?

Svět lidí, a oddělme ho od světa jednotlivých druhů zvířat, neboť o člověku můžeme skutečně mluvit až od jisté doby, kdy k onomu oddělení došlo, a v kulturní oblasti zejména až po objevení obchodu, jehož účinky měly za důsledek vyšší a vyšší individualizaci a subjektivizaci původních divochů, tedy tehdejších a potom i následujících jednotlivců, se vyvíjel neosobně a spontánně sám od sebe tažený aktivitou lidí, ne jejich záměry. Ten, kdo by si myslel, že tehdejší lidé měli dostatek informací a rozumu k tomu, aby mohli lidský svět dopředu záměrně modelovat, je zřejmě na jejich úrovni.

K. Janyška 2.4.2018 21:29

Re: Referendum ano, ale jen za předpokladu, že otázku

Souběžně s takovým vývojem se vyvíjela kulturní evolucí i lidská mysl a genetickou evolucí "přivyvíjel" i lidský mozek, který je, jak známo, jejím sídlem. Kdo by o tom pochyboval, musel by předložit důkazy o jiné možnosti, tady víra nestačí. Mimochodem, skutečná věda náboženské předsudky eliminuje jen na informace o lidské nevzdělanosti, nebere je jako fakta. Zkoumá jen důsledky z jejich využívání mocnými světa.

Lidská mysl je, jak známo z nejvýše možného vědeckého výkladu, tedy výkladu bez pověr a mýtů, uzlem spontánního řádu lidské interakce a neustále se rozšiřujícího spontánního řádu lidského světa od civilizovaných více k civilizovaným méně. Je to kulturní evolucí vyvinuté, intelektuální a rozumové, tedy adaptační zařízení, vnitřní uzel spontánního řádu lidské interakce, umožňující jednotlivcům se přizpůsobovat čím dále tím složitějšímu prostředí, ve kterém se nacházejí, situaci, ve kterých se ocitnou a budoucímu neznámému, které do značné doby, i když krátké, lze předpokládat.

Z čeho je složena a co je jejím obsahem ? V první řadě se v ní nacházejí troje pravidla chování. Instinkty, předávané geneticky a zasahující, i když nepřímo, do lidského myšlení, pravidla organizační, tedy taková, která nám umožňují postupy v činnosti a potom nejdůležitější z nich, tzv. pravidla správného chování, tedy ta, která nám umožňují spolunažívat s ostatními v míru, svobodě a spravedlnosti. Posledně jmenovaná mají výhradně zákazový charakter.

K. Janyška 2.4.2018 21:29

Re: Referendum ano, ale jen za předpokladu, že otázku

Jsou to tedy všechno vodítka našeho chování a nic jiného a nikdo jiný je nemůže nahradit. Jsou to kompletní informace o lidském světě, obklopující jednotlivce, které nám umožňují být a adaptovat se na stále složitější vlastní situaci. Do lidského světa se narodíme a v něm také zemřeme. Kompletně mu podléháme ve svém chování a pokud někdo ne, je brzy mrtvý nebo ve vězení, či izolován na psychiatrii.

Co z takového poznání plyne ?

Prostě to, že možnost organizovat vnější lidský svět, když ten starý je kompletně přítomen v myslích lidí a je odrazem možného, ne vymyšleného, je nulová. Vyměnit to, co člověka udělalo člověkem a co mu umožňuje jako jediné přežít, za nesmysly, vymyšlené v tomto smyslu naivními nevzdělanými, i když mnohdy dobrem nemocnými, lidmi je technicky nerealizovatelné. Vždyť by to, co dělá civilizovaného člověka civilizovaným člověkem musel dobrovolně zavrhnout. Ale jak, když to nejde. Kdykoliv by s tím začal, i kdyby ho někdo poučil, tak by narazil na ostatní jednotlivce a meze svého přežití. Vždyť jsou řízeni úplně všichni žijící pravidly spontánního řádu lidského světa jsoucího.

Úkolem lidstva je pochopit tento nezměnitelný postulát, dobrovolně se mu podřídit a naopak využívat jeho sebepořádacího, sebezáchovného a seberegulačního dobrodiní. Tak složité věci jako interakce spontánních sil, které jsou ve hře tam, kde je lidský život a lidský svět, nebude umět nikdo nikdy rozmotat a vysvětlit. Prostě proto, že lidský rozum je tohoto superreje navždy jen produktem, ne autorem... Dzp.

Z. Lapil 2.4.2018 23:03

Re: Referendum ano, ale jen za předpokladu, že otázku

Na soudy bych v této souvislosti nespoléhal. Proč myslíte, že bude "kauza czexit" vyřešena rychleji, než kauza - řekněme - Rath?

P. Lenc 2.4.2018 9:04

Ač volič

ODS mohu pouze souhlasit.