30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
vera 13.12.2009 6:38

Re: Musím říci,

Konečně rozumná řeč.

yorik 13.12.2009 8:12

Re: Musím říci,

Asi ji měl jak vidle. ;-)

jirka.s. 13.12.2009 11:44

Re: Musím říci,

Zajímavé, že to staletí staré ovoce feudalismu je stále poživatelné, oproti padavkám starým pouhých 40 let, ale smrdících už na stromech hned v osmačtyřicátém!!! ;-(

BTW: Nemusím snad přesněji určovat, KAM bys asi měl jít, že?

Barbora 12.12.2009 23:51

Ani se mi nechce věřit

Pan Schwarzenberg, pokud mi pamět´ dobře slouží , doléčoval na jaře svoji operaci blízko Mnichova ve společnosti sudetských Němců. Po projevu Anděly Dvořákové k výročí 28. října prohlásil, že každý, kdo ztratil majetek, se o něj hlásí, že je to přirozené. Tím jasně myslel majetek sudetských Němců. Jak mohl tento člověk zastupovat naši republiku v zahraničí a hájit její zájmy.

jirka.s. 13.12.2009 11:49

Re: Ani se mi nechce věřit

Jó, copak soudružka anděla dvořáková ! Ta se vůbec "projevuje" ráda a hlavně často: http://www.korunaceska.org/aktuality.asp?soubor=And%C4%9Bla%20Dvo%C5%99%C3%A1kov%C3%A1.txt

Mortimer 12.12.2009 23:22

Schwarzenbergové

nejsou česká, ale německá šlechta, která se v českých zemích usadila (resp. jedna její větev) až v druhé polovině 17. století - v rámci drancování českých zemí po třicetileté válce. To, že v 19 a 20 století byli někteří představitelé rodu "českými vlastenci" je také mýtus, byli představitelé hnutí ke zrovnoprávnění Českého království v rámci rakouské monarchie, a to je něco docela jiného. Schwarzenbergové vždy podporovali nejreakčnější politiku v rámci rakouské monarchie.  Jediným jejich positivem je to, že odmítli spolupráci s nacisty.

Sven Australan 13.12.2009 10:01

Re: Schwarzenbergové

Že Schwarzenbergové nekolaborovali s nacisty, je podle mně hodné právě českého šlechtice. To, ovšem, čeledín, který  kolaboroval s nácky a potom i s bolšány, nepochopí.....

éolo 13.12.2009 11:04

Re: Schwarzenbergové

 Pokud vím , ve druhé polovině 17.stol. byly země české ve stavu dokonaného vydrancování svými husity. Tento úpadek skončil právě příchodem mimo jiných ,Schwarzenbergů. Tito se nejen osvědčili, stali se zemskými vlastenci ,ale hlavně svěřená území zvelebili pod dobrou a efektivní správou. Byli to právě i Schwarzenbergové, výsledky jejichž práce se milý levičáci chlubíte dodnes, Hluboká, Orlík ,Schwarzenbergský palác a mnoho jiných památek vás naplňuje pýchou a dojetím. Srovnejte vaše výkony, když ste byly jedinými pány v Čechách a pochlubte se jaké hodnoty jste zde dalším generacím zanechali Vy. Je to k pláči,ty vaše výsledky.

. 13.12.2009 11:13

Re: Schwarzenbergové

R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^R^

Jakub S. 13.12.2009 12:57

Re: Schwarzenbergové

V zásadě pravda, éolo, tak zhruba se to dá shrnout. Rozhodně bližší pravdě než opak.

Klokocka Bohumil 12.12.2009 22:29

Kouzlo osobnosti....

Pan Karel Schwarzenberg je osobnosti u nas nevidanou. Protoze vetsina ceskeho povlu zije a prijima mravni bahno jako normalni zivotni standart, nedokaze tuto vyjimecnou skutecnost ani rozpoznat. Emocialni prujmy, zivene zavisti a vlastni nemohoucnosti jsou dokladem toho, jak snadne je manipulovat lidi populistickymi sliby o socialni spravedlnosti, nebo dokonce rovnosti. Lidska luza svou neschopnosti, primitivnim myslenim a touhou po jistotach a peci, kterou si neni schopna sama zajistit ceka na mesiase. Pan Karel Schwarzenberg neslibuje, nenadeluje, nezongluje jako pan ing.Paroubek, ale klade duraz na poctivost, vuli, pracovitost, slusnost  a odpovednost, tak jak to byvalo zvykem u dvora. Kdo u dvora poctive slouzil mel se dobre. Ovsem to je dnesni generaci obcanu cizi. Osobne jsem nikdy k volbam nechodil. Pristi rok udelam vyjimku. Pujdu volit pana Karla Schwarzenberga a jeho stranu TOP 09. Preji vsem u voleb chladnou mysl a odvahu se rozhodnout.... a nezapomente ...nebat se a nekrast...;-D

piják vody 12.12.2009 22:37

Hloupá reklama od plivajícího ubožáka předstírajícího morálku

Co přijde teď, ukázka jak správně ohnout hřbet před černoprdelnickou sebrankou, která si do čela zvolila senilního óbrzloděje s vylhanou aureolou svatosti?

Klokocka Bohumil 12.12.2009 22:43

Re: Hloupá reklama od plivajícího ubožáka předstírajícího morálku

Pijak vody: Zacal jsi soudruhu pit tu vodu pozde a nebo ti tam chybi "k"...nezapon na slova Leninova...Proletariat nikdy neohyba hrbet... Proletarial je avantgardou delnicke tridy...;-D

piják vody 12.12.2009 22:54

Nechte si soudruha od cesty, proletáři.

Vaše "znalosti" jsou nepoužitelné.

Klokocka Bohumil 12.12.2009 23:49

Re: Nechte si soudruha od cesty, proletáři.

Klokocka Bohumil K.B. Consulting & Special Services. Bohumilice v Cechach p. Vimperk.

To pevne doufam! Bodet by jsi jim rozumel jako predstavitel luzy...Ja verim, ze navrat diktatury proletariatu uz ve sve zemi nezaziju, navzdory vsem pijakum vod(k)y, Paroubkum, Zaoralkum, Rathum a jinym exotum...;-D

éolo 13.12.2009 0:29

Re: Hloupá reklama od plivajícího ubožáka předstírajícího morálku

 Vy se to učit nemusíte, vy to máte celoživotně nacvičené.

Vodička-sapér 12.12.2009 22:55

Re: Kouzlo osobnosti....

Pane Klokočko Bohumile, malá předvolební vzpomínka - připomínka , specielně a jedině pro Vás, česká národní: "U panského dvora , náš Vitoušek orá. Až pole doorá, na mne si zavolá, on mě již zdaleka zná!" Jestlipak tuto písničku , kdysi hojně zpívanou, ještě_znáte, statečný hochu?

Vodička-sapér 12.12.2009 23:09

Re: Kouzlo osobnosti....

Strakaté volečky má, jsem vynechal úmyslně , aby, kvůli nim, zde nedošlo k nějaké neslušné diskuzi.

Klokocka Bohumil 12.12.2009 23:21

Re: Kouzlo osobnosti....

Vodicka-saper:

Vodicko, Vodicko...stale kvokas.....;-D(Y)

Vodička-sapér 12.12.2009 23:54

Re: Kouzlo osobnosti....

Vážený pane Klokočko, já jsem správně předpokládal,v tom jsem se nemýlil , že jak se jen drobátko  zmíním o strakatých volečcích , že si to, pardon,  velice oprávněně , vztáhnete  na sebe. 

Klokocka Bohumil 12.12.2009 23:52

Re: Kouzlo osobnosti....

sapere Vodicko

: Vidim, ze dokazes hyrit vtipem, to mne skutecne tesi....;-D;-D;-D

Natascha 12.12.2009 23:12

Re: Kouzlo osobnosti....

Jdi do p®dele, Klo Kočko ;-D

Klokocka Bohumil 12.12.2009 23:19

Re: Kouzlo osobnosti....

Natascha: Taky se k vam podivam....;-D;-D;-D

akela 13.12.2009 8:01

Re: Kouzlo osobnosti....

předek lupičů káže o morálce mečem a ohněm pokatolizovali tuto zem a potomci trpících jim lížou ruce český národ hloupne a dějiny se převrací a maskují blbost a heslo nebát se a nekráct paradox volají zloději ty už nakradeno mají za ně to už provedli předci!!

Vodička-sapér 12.12.2009 21:19

Dle B.Doležala, mumie?!

Velmi zajímavý  je drobný, pravda, úplně  zanedbatelný nesoulad v názorech dvou autorů článků na Nev. psu. na osobnost  K. Schw. A sice, zatímco dnes, nám jej psychiatr Příhoda nádherně vybarvil , jako bezkonkurenčně  urozeného, čestného muže bez bázně a hany, tradičně skvělé šlechtické i politické pověsti, vitálního pána , který ví přesně , kdy si může bezostyšně  dát šlofíka a  dokázal se, hravě,  znovu oženit z lásky s  bývalou manželkou, tak v uplynulém týdnu, se zde, o tomtéž panu knížeti zmínil  stroze ,  bez sebemenší úcty,  známý renomovaný novinář , zde vůdčí hafan B. Doležal, jako o mumii.   

Noe 12.12.2009 21:15

Až příliš mnoho chvály

o knížeti. Jaksi uniká, že i jeho myšlení je poznamenáno věkem a mívá období, kdy nejenže spí, ale je schopen vyjadřovat se více méně jen holými větami. Jeho obhroublost zžejmě souvisí s potížemi s češtinou. To všechno je ovšem špatná kvalifikace pro funkci ministra zahraničních věcí.

A jako ministr zklamal na celé čáře. Vzpomeňme jen, že uznal nezávislost Kosova, byl všemi deseti pro radar a nic jej nezajímalo veřejné mínění. V době předsednictví navštívil po konfliktu Gruzii- ale jaksi všechno viděl jinak, než jak se později prokázalo. Navštívil i Izrael aniž by viděl izraelská zvěrstva v Gaze

Inu- zřejmě člověk konformní. Rodové heslo hlubocké větve - Nil nisi rectum - pošpinil definitivně.

.

Klokocka Bohumil 12.12.2009 22:36

Re: Až příliš mnoho chvály

Ano soudruhu Noe:

Pohled pana knizete byl skutecne jiny nez pohled soudruha Lubomira Zaoralka a ing. Jiriho Paroubka...a jak se ukazalo byl i pohled pana ing. Paroubka na radar spravny. Volte proto CSSD a KSCM...volte strany s odlisnou vizi nez ma predstavitel slechty...;-D

tomfuk 12.12.2009 21:10

Podle diskuze....

Podle diskuze a příspěvků různých šulinů a mariet se domnívám,že internet zavedli již všude.Šlechta úhlavní třídní nepřítel komunistů ,v panu knížeti značí symbol nezničitelnosti slušnosti,dobrých zásad a vlastenectví. Zdar panu knížeti.R^

piják vody 12.12.2009 22:27

Hezky ukazuješ jednoduché myšlení slouhy, tomfuku

Ohni hřbet, cháme a nepleť se mezi svobodné občany.

Klokocka Bohumil 12.12.2009 23:34

Re: Podle diskuze....

tomfuk:

Velice s vami souhlasim, dnesni luza zdegenerovana pulstoletim vlady komunistu i jejich mladi pohrobci jez zde prokazuji svou nemohoucnost nemaji tuseni o tom co symbol dobrych zasad je. Volani po socialni rovnosti je vyjadrenim neschopnosti, nemohoucnosti a primitivismu tech, co nikdy nebudou schopni se o sebe postarat. Volaji po zabezpeceni od statu, vlady a rozhodovani parlamentu na ukor schopnych, samostatnych a uspesnych lidi. Luza nedokaze pochopit, ze schopnejsi ma narok na vic nez je rovnost luzy ....;-D