30.4.2024 | Svátek má Blahoslav


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Patrik 13.12.2009 12:26

Re: ...Ježkovyzraky, Vy jste srandovní!...

Snad nechcete srovnávat W.Churchila a Karlem?To si snad pán Churchil nezaslouží.

šakal 13.12.2009 12:35

..No,...

...alespoň názorně vidíte, kam až ty adorace mohou zajít. Je to jako v těch Haškových povídkách...

...Můžete být klidně hulvát, ale lidi o vás řeknou, že jste "přímočarý". Můžete se namazat a lidé řeknou, že jste jen trochu "veselej". Můžete být vlastizrádce, ale podle některých máte na naši státnost jen "jiný názor"...

...Stačí jen takové to tetelivé polechtání na duši, když si můžete s dotyčným podat ruku a s pocitem jakési důvěrností ho oslovit "pane kníže". To se hned našinec cítí být sám taky povýšen! ...Ten plebejskej komplex je děsná věc :-/

éolo 13.12.2009 12:42

Re: ..No,...

 Jediní ,kteří neustále masturbují s titulem a oslovením "pane Kníže" jste vy. Já řeším jak jte si mohl všimnout, důležitější aspekty.

éolo 13.12.2009 12:57

Re: ..No,...

 Ty hulváty a vlastizrádce si nechte pro Vaše kreatury, které jste nám dosadili za dráby na 40let. Jmenovitě Hulvát a vlastizrádce Vasil Bilak, Alois Indra, Hoffmann a celá plejáda jiných kolaborantských kreatur.

šakal 13.12.2009 13:05

...Ale ale,...

...to je mi rozruchu! Vy se tváříte, jak že o mně něco víte...;-)

éolo 13.12.2009 13:19

Re: ...Ale ale,...

 Usuzuji z vašich názorů.

šakal 13.12.2009 13:34

...Hm,...

...tak to usuzujete blbě...

...Ale proč mě to vlastně vůbec nepřekvapuje? ;-)

Vodička-sapér 13.12.2009 12:43

Re: ...Ježkovyzraky, Vy jste srandovní!...

Jenže , W. Churchil, tehdy mnohem starší, se vyčerpával,  na př. námahavým  přesunem na jiné kontinenty při návštěvě bojujícich Britů  v Africe, či lezením přes trosky vybombardovaných londýnských ulic ve čtyřicátém roce min.stol. Pan K. Schw., je  v míru obklopen přepychem a může si žít jako v bavlnce. Vaše  srovnávání min. předs.VB tehdy ve válce,j s poměrně pohodlným životem nynějších českých politiků. kulhá na všechny čtyři. Dávejte si, s argumenty , víc záležet!

éolo 13.12.2009 12:53

Re: ...Ježkovyzraky, Vy jste srandovní!...

 Když bylo Churchillovi  80 a přišel mu blahopřát Lord Beaverbrook s novináři v patách, jeden novinář  položil Churchillovi otázku, na podobné téma. "Jak je možné Sire, při tak velké zátěži a vaší životosprávě, že jste se dožil tak vysokého věku ?" Churchill pravil: " Neb jsem nikdy nestál,když jsem mohl sedět a neseděl,když jsem mohl ležet." Tolik k tématu.

Vodička-sapér 13.12.2009 14:00

Re: ...Ježkovyzraky, Vy jste srandovní!...

Ano , dovolte mi, prosím , ještě malou poznámku.Jesliže se toto životní krédo Sira W..CH., stalo  příkladem i pro předsedu  TOPu 09 knížete K.Schw. ,, pak by měl pan místopředseda této strany,  náš nejlepší exministr financí všech dob Kalousek,  jeho kancelář, urychleně a především,  vybavit(výběrové řízení?) válendami a pohodlným kanapem.

Klokocka Bohumil 13.12.2009 16:44

Re: ...Ježkovyzraky, Vy jste srandovní!...

sapere Vodicko: Ty jsi fakt format....;-D;-D

Gaston 13.12.2009 10:33

Jak typicky české

Když se nekdo  v Česku chová slušně - je kamenován a vysmíván. Když je někdo úspěšným gaunerem a hajzlem - je obdivován. Když je někdo hrdinou - je vyhoštěn, zavřen anebo zavražděn. Zde máte naši národní povahu "na talíři".

čech 13.12.2009 9:51

a máme tu důkaz

jak vrána k vráně sedá.Někdo zdegeneroval, aby udrželi majetek a jiní zdegenerovali z lezdořiďství. Je pravda, že ti poslední ve vývoji za to mohou nejméně, ale o to více jsou chudáci postiženi.Kníže Karle a vaši příznivci, jste přežitek a pouze jen k politování.Až to pochopíte, uleví se vám,ale asi to ani nezaregistrujete.

Kudela 13.12.2009 8:34

Co je to všechno platné,

když v očích levicového póvlu jsou takoví lidé nežádoucí. Čest nebo poctivost se ve spodních patrech společnosti nenosí! Tam je unáván levicový žvanil a slibotechna.

berkowitz 13.12.2009 9:43

Re: Co je to všechno platné,

Srdečně zdravím "horní" patro společnosti. Schláfenberg občas používá slovník dlaždičův a o čestnosti, by se dalo pohovořit, jak se "čestně vyrovnal s Čunkiádou, že ?

čech 13.12.2009 9:59

Re: Co je to všechno platné,

Koudelka je také šlechtic,nebo jim chce být?Lehká pomoc ,při transfuzi žádat modrou krev, která ovšem nemá žádný vliv na kvalitu a množství neuronových propojení v mozečku.A bez toho povlu milý Koudelko, se budeš muset živit prací sám.

éolo 13.12.2009 11:26

Re: Co je to všechno platné,

 Z Vaší poznámky soudím, že žijete v omylu.  Podle Vás,  snad  ten levicový póvl někoho živí ?  Natož nás. Probuďte se!

ceskej Honza 13.12.2009 8:25

to by mne zajímalo

co má nemecké "Schlacht" spolecného s ceským "slechta" ?

Podle mého zde není príbuznost v nicem a pan autor mele.

Jojin 13.12.2009 9:50

Re: to by mne zajímalo

Učiňte prosím pokus ... nahrajte si na záznamové zařízení slovo Schlacht a šlechta ... pak si to pusťte ... poznamenám že se to německé slovo vyslovuje"šlacht" ... a ještě jednu poznámku, slovo Schlacht též znamená jatka!!

ceskej Honza 13.12.2009 22:03

Re: to by mne zajímalo

hloupejsí vysvetlení být nemuze.

Anton 13.12.2009 11:19

Re: to by mne zajímalo

Včera už se tím diskutující zabývali, je to vzadu v diskusi.

Slovo šlechta pochází od německého "geschlecht" čili pohlaví nebo rod.

Autor zřejmě studoval linkvistiku v Plzni.

Matouš 13.12.2009 7:48

karel je bůh

a stejně jako bůh je v rukou svých pozemských vykladatelů - v tomto případě od moci odstaveného odpadu z KDU - ČSL. Ustavující jednání TOP-09 to řeklo zcela jasně - tomu spolku vládnou ex lidovci se vším špatným co k tomu patří a k tomu potřebují modlu - Karla a nevědomé ovečky plné obdivu ke Karlu-bohu. Kdo si toho nevšiml v televizi ať zamíží do kterékoliv krajské či místní organizace TOP-09.

V čele zkušený politický plejer s vazbou na Kalouska, který do stavu příjímá jen nadšené bezvědomé ovce a nemilosrdně likviduje členství kohokoliv, kdo má trochu ponětí o skutečné politice a nedej bože ctí demokratické principy. To podpořeno Kalouskovým výkřikem - pozor derou se k nám vyžírkové. Bezvědomé ovce tomu nadšeně aplaudují a nemilosrdně vyřazují ze stáda kohokoliv na koho ukáže svatá ruka regionálního boha. 

A co Karel? Spí nejen když se kecají blbosti - proto prospal skoro celé ustavující shromáždění TOP-09, ale spí i když jeho bezesporu čistý štít zneužívají ti, jejichž špatně skrývaným motem je - na jazyku bůh a láska, v hlavě moc a majetek, tj. odvěkým motem lidovců.

A co bude s bohem-Karlem. Až splní svoji medvědí službu skončí jako před 2 tisíciletími jistý Kristus. Jeho nejblžší spolustolovníci, kteří ho do poslední chvíle chválili se ho zbaví. Nebo se snad Karel probudí a vyžene černoprdeláče z TOP-09 jako jeho předek Turky od Vídně? Tato země by to moc pozřebovala. A tak zoufale volám Karle vzbuď se, vzbuď se!!!!

akela 13.12.2009 7:46

znovu platí

jaké vyznání má pán takové jeho lůza takže ty na panství schvarzengů nezklamte svého pána jinak se za jeho zjevem skrývá klasická nemoc šlechty de--------t kterou si malodušní vykládají jako odušovělost pravda je že on už kráct nemusí za něj to provedli předkové to samé bude říkat mladý krejčí kožený atd tak nevěřte tomu co mluví vždy de jen o prachy a sudetáci ty by ho volili hned zadělejte si na problém?

Karel 13.12.2009 0:38

šlechta?

Jenom takovou malou poznámku. Šlechta není překlad ze schlachten, je to odvozeno od šlechetný. V němčině je to Adel. To jenom na vysvětlení.

Etymologický Slovník 13.12.2009 10:19

Re: šlechta?

V diskuzi už to bylo níže - šlechta od německého slova pro náš - rod -  ve středověku geslehte, dnes jako Geslecht, proto v češtině urozený, rodový . urozeného rodu jako náhražka slova šlechta atd.

Etymologický slovník 13.12.2009 10:24

Re: šlechta?

Oprava - das Geschlecht

S.T.K. 13.12.2009 0:12

Exkrementy

Je opravdu podivuhodné, že na knížete vrhají lejna ti hoši zprava i zleva. Ale není to nepochopitelné. Nějak jim kníže vadí ve vytrvalém a tradičním házení exkrementů. zleva doprava a zase naopak.  Mohl by totiž být překážkou pro jejich "překvapivé" spojení po slavných volbách.

Jenže: Ať vrhají čímkoliv, nic na knížeti neulpí. Smůla, hošani, na vás to zato drží. ;-D

éolo 13.12.2009 0:27

Re: Exkrementy

 Pánové S.T.K. a Klokočko ,musím Vás podpořit, aby zde neplkala jenom blbá lůza ,jejíž cenu stanovila sama, t.j. 30 Kč, to i nejprofláknutější coura se hodnotí výše. Na Schwarzenberga plivají jenom lokaji, protože jim nastavuje zrcadlo, které jim ukazuje křivé huby.

kam 12.12.2009 23:54

Musím říci,

že takovou přemíru otrocké poníženosti jsem už dlouho nečetl. Je vidět, že ta staletí feudalismu nesou ovoce dodnes. Jinak to přece není možné, vždyť Schwarzenberg kromě toho, že nesrozumitelně blekotá a všude okamžitě usne, nic jiného nepředvádí. No, snad předvádí, viz taškařice s Čunkem, nebo jeho přeběhlictví. No a ty jeho restituce ! Nadarmo nebyl hned po převratu kancléřem u Veškrny, a tedy přímo u lizu..To se to restituovalo ! Jinak si myslím, že tyto články jsou součástí dlouhodobé cílené manipulace.Autor přece nemůže být tak zpozdilý.

Kačka 13.12.2009 2:58

Re: Musím říci,

R^