9.12.2021 | Svátek má Vratislav


Diskuse k článku

JUSTICE: Světská sláva, polní tráva Ivo Ištvana

Anebo jinak: Pýcha předchází pád. Dvě přísloví, obě pravdivá. Každé z nich popisuje vzestup a blížící se pád tohoto ambiciózního státního zástupce, který přecenil své schopnosti. Chtěl být lepší než doktorka Bradáčová, žel, zůstalo jen u přání.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 17.11.2013 15:15

Pokračování

Ve "válce" státních zástupců, která s jeho případem souvisela, tedy přes dočasné a oprávněné odstavení pana Ištvana nakonec zvítězila ta strana, která právo přinejmenším v jeho případě pošlapávala! Příčinou zuřivé masmediální a policejně soudní štvanice na pana Čunka nemohla být pouhá osobní nevraživost (např. pana Kalouska). Šlo o to, aby politické korektnosti se vzpírající, např. pozitivní diskriminaci kritizující J. Čunek nemohl svést s EU-hujerských pozic lidovou stranu a stát se mluvčím mlčící většiny našich občanů. A to se podařilo!!!

Velice málo se pan Ištvan chlubí svými nespornými zásluhami na švýcarském "soudu" s privatizací MUS. Protože tento bezprecedentní soud nad českými občany za hospodářská provinění spáchaná na našem území není pochopitelně u nás platný a na jeho základě nemůže být nikdo do Švýcarska vydán je nutno ho označit za šaškárnu, v níž má Česko posloužit jako fackovací panák pro lživý důkaz toho, že Švýcarsko to s praním špinavých peněz celého světa, navzdory stále platnému zákonu o bankovním tajemství, myslí vážně. Vzhledem k tomu, že Švýcarsko si hodlá (nezákonně) ponechat polovinu údajně nám ukradeného majetku je i jeho finanční motivace na odsouzení obviněných značná a jeho vděčnost panu Ištvanovi nebetyčná. Zlatá korýtka svým věrným ovšem dává i "Brusel". On se opravdu bát o sebe nemusí.

http://www.reflex.cz/clanek/komentare/52146/dusan-sramek-mostecka-uhelna-proces-s-dopredu-rozdanymi-kartami.html

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Na-svycarskem-uspechu-mame-podil-i-my-chlubi-se-Istvan-A-vysetrovat-chce-dal-289202

B. Rybák 17.11.2013 15:03

Pan Ištvan se ničeho bát nemusí

Protože případ paní Nagyové není přes opakované sliby st. zástupce Ištvana ukončen, najdou se patrně lidé, kteří stále ještě jsou ochotni věřit tomu, že bezprecedentní obsazení úřadu vlády (paralýza vlády a vojenské tajné služby), bylo skutečně motivováno stíháním oněch (dosud neobviněných) "kmotříčků", že jím stíhané "trafiky" tří poslanců nejsou v rozporu se všude na světě respektovanou nekriminalizovatelností politiky (oddělením moci soudní a politické a politickou imunitou poslanců) a že ze státně bezpečnostního hlediska zcela bezvýznamné sledování (chránění?) manželky pana premiéra (paní Nagyovou?), bylo dostatečným důvodem pro zatýkání našimi i zahraničními vyznamenáními ověnčených generálů tajné(!!!) služby (takřka v TV přenosu) a že pan Ištvan nás ohromí vyvrácením hlubokých pochyb o jeho zuřivé "spravedlnosti", která se očividně EU-hujerům vyhýbá, jako čert kříži.

Zcela ukončený je ale zřejmě jeho případ Čunek. A to nakonec tak, že pan Čunek, byl postupně zbaven všech obvinění a navíc bylo zjištěno, že zákon v jeho neprospěch porušila policie, policií podplacený znalec, někteří státní zástupci... Státní zástupce Salichov to zhodnotil slovy: "Tak tendenčně a jednostranně vedenou věc, směřující k závěru o vině jsem ještě nezažil...Policisté sbírali jen ty "důkazy", které mluvili v neprospěch J. Čunka. Ty, které mu mohli pomoci záměrně opomíjeli". Nejdůležitější soud nad ním vynesli občané Vsetínska, kteří ho r. 2012 zvolili znovu senátorem nemluvě o jeho úspěchu v krajských volbách ve zlínském kraji!!!

http://www.novinky.cz/domaci/180386-pri-vysetrovani-kauzy-cunek-byl-porusen-zakon.html

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cunek-chtel-aby-znalec-pykal-za-jeho-pripad-Bohuzel-promlceno-201442

B. Rybák 16.11.2013 12:13

Re: Blábol

Problém byl v tom, že ono podání se týkalo několika st. zástupců, kteří to společně zahráli do autu a kryli pochybení jednoho z nich. Vzhledem k tomu, jak velkoryse jste přehlédl nenávistnou Ištvánovu likvidaci st. zástupce Coufala (za naprosto banální přestupek) a všechna ostatní fakta o (zlo)činnosti pana Ištvána by Vám asi nepomohlo, ani kdyby jste si to přečetl znovu.

Ono je totiž velmi pravděpodobné, že blábolem je výtvor Váš.

J. Krejčí 15.11.2013 22:02

Blábol

To je zase blábol.

Docela by mě zajímalo, co bylo obsahem toho autorova "trestního oznámení". Ono je totiž pravděpodobné, že to byl nějaký kompilát vyjadřující nespokojenost autora avšak neobsahující konkrétní tvrzení o konkrétním trestném činu. Nasvědčuje tomu i to, že za trestně odpovědné označuje více st. zástupců (jejichž názor byl odlišný od názoru autora).

Je to problém. Státní zastupitelství velmi přitahuje určité typy lidí, kteří sepisuje své zhusta nesmyslná podání. Nejsou-li vyřízena podle jejich představ, následují ona "trestní oznámení". Pořád dokola.

V této zemi má mnoho lidí představu, že se vše dá řešit prostředky trestního práva. A tak se činí podání. Na obchodního partnera, který mi nedoplatil fakturu, na souseda, s kterým vedu spor, na kohokoliv, kdo mi není po vůli. Státní zástupce je pak tím filtrem. A nevyhoví-li, je zločinec.

Pokud ten st. zástupce Krobot podání autora vyřídil sám, je zřejmé, že o skutečné trestní oznámení na jeho samého nešlo. V tom případě by se skutečně vyloučit musel, navíc by pravděpodobně nebyl příslušný. To podání bylo zřejmě nějakým kompilátem vyjadřujícím nespokojenost autora s vyřízením nějaké věci bez tvrzení o skutečnostech, které by mohly být trestným činem. Jinými slovy, pokud by v podání bylo, že např. státní zástupce vzal úplatek, ukradl rohlík, někoho zavraždil apod., bylo by s ním jako s trestním oznámením naloženo.

F. Navrátil 15.11.2013 18:08

Re: Ištvánovi pomník

Pane Maleček do vaší hlubokomyslné úvahy se vám vloudila malá chybička. V době kdy se jak říkáte " ta banda" dostala k moci, byl státní dluh pouze nepatrně nižší než 1,5 biliónu. Nenávist není dobrým rádcem. Pro lidi, kteří jsou schopni logicky uvažovat, vypadáte jako dement.

M. Varadinková 15.11.2013 17:03

Re: Ištván je slouha

Napadá Vás snad někdo jiný? Kdo jiný by mohl mít zájem zlikvidovat Čunka? Překážel nejvíc Kalouskovi. A o tom, že Tluchoř pekl  s Kalouskem proti Nečasovi, je poslední zmínka také v odposleších Nagyové . Tuším předevčírem to bylo na aktualne.cz. Tluchoř chtěl totiž mít premiérem Kalouska, ne Nečase. I Kočí, která pekla s Tluchořem na rozvrtávání veverek (potažmo Nečasovy vlády),  mluvila o nabídce, kterou dostala od Kalouska. Nečas jako premiér prostě eurohujerům překážel, stejně jako předtím Kalouskovi překážel u lidovců Čunek (až když se mu nepodařilo zlikvidovat u lidovců Čunka, tak si Kalousek se svým křídlem založil TOPku).

A. Sekanina 15.11.2013 16:57

Ištvan

coby slouha hradního slouhy ruského imperialismu složil vládu kvalifikovaně. Proto nehrozí, žeby byl do příštích voleb vyštván.

J. Krob 15.11.2013 16:38

Co se dá dělat,

když tady máme občany rovné a rovnější? Doufejme jen, že ta banda vykuků dojede na svou zpupnost jinak - i když oni jsou to "muži spravedliví v očích Hospodinových"...

P. Han 15.11.2013 16:28

Re: Trochu chaotické,

To by mohl. Případně i na jakýkoliv jiný post, který se rozhodne pokládat za "trafiku". Samozřejmě kromě skutečných trafik, tedy prodejen kuřiva a tiskovin. Ti lidé v nich opravdu pracují, i když pro zřízení provozovny občas museli dát úplatek.

Ale pořád to není dokonalé, Ištván sice jak se zdá může připravit o místo a nechat zavřít koho si zamane, ale pořád ještě nemůže vytáhnout kriminálníka z lochu a na lukrativní post ho dosadit. Chtělo by to dotáhnout do konce.

P. Zeman 15.11.2013 15:54

Re: Trochu chaotické,

Už by mohl mrknout třeba na velvyslaneckou trafiku v Bratislavě ;-)

L. Novák 15.11.2013 15:34

Re: účel světí prostředky ??

Jo, jo. Bilionový tunel OZE (zák.180/2005 Sb.) Dílo Bursíka a sjednocené levice prohlasované proti odporu ODS. A teď jí to zelenorudí tuneláři spočítali.

L. Novák 15.11.2013 15:32

Re: Ištván je slouha

Varadinková, neleze vám ten Kalousek na mozeček? :-)

P. Kmoníček 15.11.2013 13:28

obsah

Ze začátku vtipné,ale při podrobnější četbě úděsné.Kdo s nimi dokáže zatočit?

M. Prokop 15.11.2013 11:25

Trochu chaotické,

ale doufejme, že na rodící se vládě Ištvan zapracuje včas. :-P

M. Varadinková 15.11.2013 10:52

Re: Ištván je slouha

Souhlas.

Ale čí je Ištván slouha? Dle mého názoru Kalouskův. To Kalousek šel po krku napřed Čunkovi, pak Nečasovi.

K. Janyška 15.11.2013 10:18

Ištvan se jeví nezodpovědným psychopatem. Kolik takových

ještě u prokuratury, soudů a policie slouží ? Jde z toho hrůza... Dzp.

J. Slanina 15.11.2013 10:15

Co bychom vlastně od prokurátorů mohli chtít?

http://data.idnes.cz/soubory/domaci/68A110107_KOT_SEZNAM_STATNICHZASTUPC.PDF

M. Vondráček 15.11.2013 9:51

účel světí prostředky ??

To už v historii bylo mockrát :-)

P. Lenc 15.11.2013 8:52

Na osvěžení paměti:

"Vytvořil jsem odvážnou právní konstrukci", Ivo Ištvan v tomto roce.O rolích st.zástupců Zemana a Bradáčové jsem psal již dřív.Že se článek nebude mnoha lidem líbit je samozřejmé, pravda bývá někdy těžko stravitelná.

V. Běhal 15.11.2013 8:31

Ištván je slouha

Ištván jen plní to, co mu přikazují. O všem samozřejmě věděl Zeman a Bradášová. Ty dosadfil do funkcíé Pospíšil. Vše zašalo už v kauze Čunek, když Ištvám, protiprávně přeložil jeho stíhámí do Přerova profláklému Obstovi. Když ten nebyl schopen Čunka obvinit, protože šlo o vylhanné obvinění, za účelem odstranění nepohodlného politika a případ Obstovi byl odebrán, tak Bradáčová spustila pokřik. Šlo tu o právo státních zástupců porušovat zákony. Teď se to politikům, kteří k tomu mlčeli vymstilo. Nečas Pospíšila odvolal pozdě. Jako vždy novináři stojí na straně darebáků.

P. Maleček 15.11.2013 6:48

Ištvánovi pomník

Ta banda, kterou Ištván přes Nagyovou zbavil vlivu na vládu státu (či aspoň výrazně oslabil)vydojila jen v poslední desítce let ze státu cca 1,5 bilionu Kč, tj. částku na úrovni státního dluhu. Ať to udělal jak to udělal, už teď by se mu měl stavět pomník.

J. Mrázek 15.11.2013 6:13

Tohle se nedá číst bez nabíjení kulovnice...

O tom, že podniky, které ČNB  znehodnocením koruny podpořila dostanou pro "nedovolenou podporu" od svých zahraničních kolegů pokutičky, které jim naopak hospodfaření ještě mnohem zhorší. Vkrádá se otázka po definici "páté kolony".....

J. Sinnreich 15.11.2013 1:44

Istvan byl vystvan

Dalsi osudy naseho hrdiny doporucuji shlednout na: http://www.youtube.com/watch?v=C8Qwu_okvgQ