20.6.2024 | Svátek má Květa


Diskuse k článku

GLOSA: V podpalubí voda!

Tento článek píši v reakci na interpretace volebních výsledků z pera zřejmě zajištěných, víceméně akademických komentátorů převážně z Prahy, která se ekonomicky dost vymyká zbytku ČR.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Machala 20.10.2012 15:41

Ale KSČM nezískala víc voličů, jen o trochu od ČSSD

Při pohledu na čísla vůbec není vidět, že by KSČM volil někdo jiný, než obvyklí voliči KSČM plus pár procent se přelilo od ČSSD. Takže není to tak, že by voliči ODS a TOP přecházeli ke komunistům, ale tak, že prostě nepřišli k volbám, protože ty strany dělají opak, než slibovaly. To je přece logické. A procento stabilních voličů KSČM vzrostlo právě proto, že celkově voličů ubylo. To je taky logické. Z toho nevyplývá, že počet komunisticky myslících roste, protože neroste.

Co je jediné nepochopitelné, že když chtěli "nevoliči" potrestat vládní strany, udělali to tak, že nepřišli k volbám. Nebylo lepší volit prostě jiné strany, aby ta rudooranžová záplava nebyla a vládní packalové stejně dostali na frak?

Jinak článek je skvělý - přesně tak to je, vláda, která tvrdí, že šetří, ale přitom financuje různé pitomé projekty, prostě lže. A která v době utahování šroubů navíc plánuje dvě velké rozhazovačné akce - výhodné akorát pro penzijní fondy a církve, tedy opět pro menšiny na úkor většiny...