22.3.2023 | Svátek má Leona


Diskuse k článku

GLOSA: Slovo "kmotr" je v ODS tabu

Místo, aby příčiny ztráty důvěry voličů analyzovala a začala je konečně řešit, ODS o nich opět zakazuje mluvit. Problém kmotrů, podle Nečase "osob z příšeří, které nemají jakoukoli politickou odpovědnost" ODS vyřešila tím, že je z příšeří povolala na světlo, předala jim svůj nejdůležitější orgán, Výkonnou radu a udělala z nich své místopředsedy a ministry.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Písařík 1.8.2012 13:41

Když na kmotr tak teda STREJDA ?

S. Ševeček 31.7.2012 22:29

Re: Pane Haasi

Paní Varadinková, přisámbohu, že jsem si nejprve přečetl text pana Haase a pak sjel na diskusi, abych se pokusil vyjádřit můj dojem, že autor je stále v žoldu Topolánka.

A v tom Vy !

A. Reček 31.7.2012 21:24

Re: Já bych jen doplnil

Rád bych s vámi pane souhlasil, jenže bohužel ODS je od svého založení na oněch kmotrech závislá.  Dělají jejich místní organizace nějaké veřejné akce v místech svého působiště něco, aby si přivydělaly na svou činnost?  A nebyly závislé na sponzorech ?  Různé spolky v obcích tak činí, tancovačkami počínaje atd.  Věřte, půjdeli to s něma tak dál, jak nynější trend napovídá, ODS čeká ústup ze slávy stejně podobně, jako páně Mečiarovou HZDS.  Podzimní volby hodně napoví!

V. Ondys 31.7.2012 20:38

:))))))) Zbožné přání snad ne

pokud by si ho plátci daní měli zájem vynutit bez rozdílu v politické orientaci, fakticky jsou to jenom oni, na kom stojí celý stát, ať se to líbí nebo nelíbí komukoli... Vidím v tom jedinou šanci, jak se vyhnout nezvladatelným zvratům s nepředvídatelnými následky v blízké budoucnosti.

J. Ráž 31.7.2012 19:27

Re: JO.

Jo,jo pravdu díte...existují různé formy politické sebevraždy ale takovou hromadnou sebevraždu jakou provádí ODS asi poltická historie nepamatuje od propadáku britské Labour Party v době panování Neila Kinnocka. Ta ovšem měla štěstí, že včas se zjevil Blair a po drsném vyčistění jejího vedení postavil Labour Party opět na nohy. Má ODS svého "Blaira"? Silně pochybuji! Zatím nikde není vidět, protože  být lídrem "osvoboditelem"  znamená v ODS mít povahu a energii takového Heydricha. Schopný organizátor a drsný kat a to v pravém slova smyslu. Bez toho aby nový vůdce poslal polovinu současného vedení ODS "do tepláků" se návrat na politické výsluní nikomu nepovede.

J. Kadeřábek 31.7.2012 18:41

Je to sice jen zbožné přání, ale

je zcela legitimní dát možnost rozhodovat nepřímo o daních jejich plátcům. Takže plátci daní, řádní studenti a starobní důchodci, kteří mají odpracováno předepsané penzum let. Možná to není dokonalá mllyšlenka, ale mě vždy děsí, že na jeden můj hlas je deset cikánů, kteří nikdy na práci nemákli a ještě si je kupují.

M. Prokop 31.7.2012 17:52

Re: Je spousta lidí, kteří ODS střílí do zad.

Na tisk bych to nesváděl. Ten, ať je v jakýchkoliv rukách, píše co chtějí lidé číst, nebo zaniká.

M. Prokop 31.7.2012 17:50

Já bych jen doplnil

že by to chtělo oboje, o "kmotrech" méně mluvit, tam má Drobil pravdu, a něco proti nim dělat, tam má zase pravdu pan Haas.

M. Varadinková 31.7.2012 15:18

Pane Haasi

kdysi, než jste "ztopolánkovatěl", jsem Vaše články četla ráda. Dnes už Vás považuje jen za blábolila.

Hlavní škůdce ODS byl Topolánek, to on je kmotr No.1, to on je zloděj, který křičí "Chyťte zloděje". A Vy jste ho v tom podporoval. Takže ten pokles voličů je i Vaše práce.

 I já jsem kdysi byla voličem ODS, dnes už dávno nejsem. Dokud nenastane v ODS nějaká opravdová sebereflexe ohledně působení Topolánka a topolánkovců (Tluchoř a spol.), tak se k ní její bývalí voliči nevrátí. Nečas na to nemá buď chuť, nebo sílu, nebo obojí. Zřejmě pokládá za pragmatičtější řešení ty topolánkovsko-kalouskovské lumpárny, jako třeba CASA, raději dál krýt než opravdu rozkrýt. Viz jeho atak na policejního prezidenta, viz jeho blahosklonnost k počínání Kalouska, když se Kalousek snažil zastavit vyšetřování.

A. Nováček 31.7.2012 12:33

Slovo kmotr je v ODS tabu.

Povedený příměr, oni si už prostřelují hlavu, koleno nestačilo. Řítí se do záhuby a přidávají plyn.

J. Forman 31.7.2012 12:24

JO.

Pravda pravdoucí.

V. Ondys 31.7.2012 11:22

:)))))) Při evidentní nestydaté diskriminaci všech plátců daní

kteří fakticky umožňují funkční stát, vidím jediné východisko: V zájmu zachování nedokonalé demokracie by měli mít právo výběru vybírat z politických uchazečů jenom ti, kteří se můžou prokázat schopností se uživit a ještě řádně dotovat systém, snad by se mohli chovat odpovědněji vzhledem k vynaloženým financím a případné nutnosti důslednější i neformální kontroly, jak s nimi zacházejí státní zaměstnanci, když ve skutečnosti je to jenom daňový poplatník, kdo jim vytváří současné podmínky myslet po našem především na zájem :)))))) vlastní rodinky.

J. Matuška 31.7.2012 10:21

Je spousta lidí, kteří ODS střílí do zad.

Nikde na světě nejsou politické strany altruistickými anděly. Politika je hodně tvrdé řemeslo. Přesto z ODS se stal fackovací panák. Strana, která nešla lacinou cestou demagogie a populismu. Domnívám se, že existují mocné síly, které pomocí tisku, který je v německých rukách /i ten regionální/ mají zájem na oslabení a nakonec i zničení této strany. Není totiž eurohujerská, dokonce Petr Nečas mluví o nutnosti REFERENDA s otázkou EURO ANO či NE. To je velká hrozba pro další nezbytnou integraci, bez které euro půjde ke dnu. Hraje se o hodně. Tak aspoň to chápu já, rád bych se mýlil. Epimédia vykládají skutečnost podle svého. Před časem Roman Jurečko se neobešel bez přízviska KMOTR. Během kauzy kolem Jiřího Pospíšila jako mávnutím kouzelným proutkem už to byl pouze Roman Jurečko, který stavěl premiéra do latě. Kdo chce vidět vidí, kdo chce slyšet slyší.

J. Mannheim 31.7.2012 8:52

Drobil si prostřelil koleno tím,

že chtěl vyvést peníze z eráru do stranické pokladny, to ať si laskavě uvědomí - a ostatní ódésáci si prostřelili koleno tím, že si ho zvolili jako volebního manažera

P. Kolář 31.7.2012 8:11

Také jsem si všiml,

že od té doby,co si ODS prostřelila koleno, tak kulhá.A stává se pro stále více lidí nevolitelnou.Chybí jí osobnosti.Nečas sice umí dávat silná prohlášení,ale nic nedotáhne do konce.