27.6.2022 | Svátek má Ladislav


Diskuse k článku

GLOSA: Poprava VV takřka v přímém přenosu

Původně jsem onu šaškárnu nechtěl sledovat, ale dny ukazují, že k tomu přece jen chci něco dodat. Zatím nevím, co vše ještě vyhrabou na "zlosyna" Bártu, ale tušit se dá cokoli. Proces má trvat nejméně týden, ale celé to divadlo by dobrý scénárista dostal do dvou hodin s desetiminutovou přestávkou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 12.3.2012 21:04

Re: Dnes už v tomto případě nejde ani tak o vinu či nevinu,

Ne rezignace, ale poučení. Poučení z toho, že volit někoho, o němž nevíme téměř nic jiného než to, že se např. hlásí k módnímu boji s korupcí, která je v EU-byrokratickém, bývalou komunistickou mafií zamořeném a mohutnými korupčními tlaky ze zahraničí deformovaném prostředí prakticky nevymýtitelná, je cesta k velmi pravděpodobnému politickému debaklu. Na druhé straně způsob, jakým je tato strana likvidovaná naznačuje, komusi velmi vadí a není těžké uhodnout, že její hlavní zločin byl nejspíš ten, že vytlačila z parlamentu z EU placenou stranu zelených (někdo za ty idiotské nahrávky asi dostal dobře zaplaceno a bude zajímavé pozorovat, kdo z nich dostane nějaký velmi lukrativní job u přátel bruselských).

Mirkové Dušínové nejsou a nejspíš nikdy nebyli. Je ale rozdíl, jestli někdo má nevelkou slabost např. pro své "kamarády, či rodinné příslušníky, nebo jestli tím, že si někdo z daní platí své totálně "nepřizpůsobivé" voliče a zelené parazity, nebo zaprodává celou naši zem (budoucnost našich dětí).

Známé zlo je obvykle lepší než neznámé "dobro". Dobro se totiž musí vytvářet trpělivě a promyšleně. Určitě není dobré věřit aférám v "našem" německém, na zničení našeho sebevědomí v zájmu EU pilně pracujícímu tisku. (Nebylo by lepší, kdyby je řešili soudy, než aby se o nich vždy jen chvíli žvanilo?)

G. Zahradníček 11.3.2012 21:29

Jó demokrááácie, jedna špína za druhou.

:)))

V. Vlach 11.3.2012 20:59

Re: Dnes už v tomto případě nejde ani tak o vinu či nevinu,

Stále zvažuji bojkot voleb,ale aktivní.S diskuzemi,v krajním případě Občanská neposlušnost.Ono skutečně není koho volit a rezignovaně přistoupit(jako pokaždé...!)na zákeřnou volbu menšího zla pod vlajkou Volit se musí se mi nechce,obzvláště,když bod č.1 - stíhání a potrestání všech korupčníků za 20 let,včetně obstavení jejich majetků(pozor!žádný komunistický manýr,jak mnozí často hned volají),jistá forma zákazu lobismu,odstavení imunity a zákaz všech výsluh a podobných ne-demokratických "vymožeností vyvolených",dále razantní potírání byrokracie a 40procentní snížení stavu úředníků,atd atp. - nikdo ze stávajících stran včetně opozičních nepředkládá.Nuže,opravdu není koho volit.

J. Kanioková 11.3.2012 16:57

Neslyšela, možná by nebylo od věci dát nějaký odkaz?

Fakt nic ve zlém, ale ráda bych si něco takového přečetla a hlavně, kdo to říká, nebo... nevím..

J. Boleslav 11.3.2012 14:55

Re: Já se klidně přiznám, že nestraním nikomu, ale z VV mi jediný Bárta připadal

A neslyšela jste nic o jeho programu, jak si ze státu udělat filiálku VV? A o morálním kodexu, který říkal, že víc než 10% si VV z veřejných zakázek nemají brát? Ano, Bárta je velmi schopný. Všeho.

J. Boleslav 11.3.2012 14:51

Re: No, komunisti se o to dost snaží,

Parlamentní listy nečtu. Že bych pro jedenkrát udělal výjimku? Ale raději ne, nejsem masochista.

M. Pernický 11.3.2012 10:02

Re: Svatá prostoto !!

  Pane Kubeš, když se VV dostaly do parlamentu a do vlády tak podle vás

 všechny strany předtím  jely na 100 % a VV jím to nabouraly.

J. Veselý 11.3.2012 7:36

Aha

Ta soudruh Bárta je vlastně chudák? Kdyby žil poctivě, tak by kamery nic nezachytily a zvukové nahrávky se dají upravit jen když obsahují něco špatné, jinak je můžete upravovat jak chcete.

J. Kanioková 10.3.2012 22:22

No, komunisti se o to dost snaží,

na parlamentních listech je plno výzev na 15.3., dokonce si ten článek nadepsali - "Komunisté: V našem režimu se nekradl národní majetek. Naopak ho přibylo.." Debilové !

Myslím, že ten titulkář požil...

J. Kanioková 10.3.2012 22:14

Já se klidně přiznám, že nestraním nikomu, ale z VV mi jediný Bárta připadal

jako budoucí dobrý politik. Možná nemám všechny informace, ale měla jsem pocit, že po jeho příchodu na Dopravu se něco začlo pružněji odvíjet.

S těmi půjčkami svým spolustraníkům - no... ambice a snaha udržet stranu ve funkčním stavu a naivita. Ambice nepovažuji za nic špatného a to další.. nevím, nesleduji to, stačí, co slyším či čtu od druhých, jejichž úsudku si vážím.

J. Boleslav 10.3.2012 14:13

Re: A co Pepa z Hongkongu & Co.

Myslíte upřímného Stáňu? Na toho je skutečně těžko zapomenout.

J. Boleslav 10.3.2012 14:11

Re: Dnes už v tomto případě nejde ani tak o vinu či nevinu,

To je otázka. Máte ale pravdu, že těžký omyl s veverkami může rovněž vést lidi k nějakému poučení. Třeba takovému, že by nebylo od věci se zmobilizovat přes Net, jako v Arábii.

O. Mayer 10.3.2012 13:58

Re: Dnes už v tomto případě nejde ani tak o vinu či nevinu,

takže my všichni, co jsme VeVerky nevolili se můžeme cítit jako chytrolíni. Jenom by mně zajímalo co byste těm "mnohým" navrhla jako alternativu byť třeba beznadějnému hledání Mirka Dušína . Rezignace a akceptování stávajících poměrů povede k jedinému, a to znehodnocení demokracie jako takové (což se manifestuje tím že k volbám nikdo nepřijde) a končí to Adolfem nebo Jossifem. Osobně si myslím že i změna k horšímu je lepší než nehybnost, protože otevírá cestu k pozdějšímu zlepšení  Už mnohokrát v děkujinách si lidé mysleli že nemá smysl se pokoušet nic změnit a že hůře už být nemůže, ale ono nakonec vždycky bylo.  

F. Doušek 10.3.2012 13:37

Re: Dnes už v tomto případě nejde ani tak o vinu či nevinu,

Na vaši otázku "co to jsou za lidi, ...." je odpověď nasnadě. Jen to slůvko  "vzájemně" platí snad jen pro jednu stranu. Nebo mi uniklo, že i Bárta si je nahrával?

J. Kanioková 10.3.2012 12:34

Dnes už v tomto případě nejde ani tak o vinu či nevinu,

ale o šokující poznání pro mnohé, že Mirkové Dušínové prostě nejsou a nebudou. Protože mě vždycky znovu překvapují lidi, kteří znovu a znovu s nadšením volí "ty nové, čisté, kteří vyčistí ten augiášův chlív". Víra těchto voličů, že TEĎ to konečně bude ono. Jejich víra v silná předvolební slova a sliby. To přehnané očekávání.. Podobných straniček už bylo, ničím výrazným nezaujaly, nic pořádného nepředvedly a většinou po jednom volebním období vypadly.

Jediné, čím mě tato poslední stranička překvapila je, že proboha, co to jsou za lidi, kteří se navzájem nahrávají ?

To je přehlídka bídy, afektovaná absurdní truchlohra..

L. Kubeš 10.3.2012 12:23

Svatá prostoto !!

Ta oddanost příznivců VV je skutečně zarážející, žádná fakta nezmění jejich představu, že se nad hlavou pana Bárty vznáší svatozář =)).

P. Fiala 10.3.2012 12:03

Strana Věci Veřejné, úspěšná práce

Hodnotím postavení VV podobně. Staly se nepohodlnými v kožichu ODS(+zběhové do TOP09), ale i ČSSD.

O hlasy pro VV v příštích volbách však nemám obavy, dostali 11% hlasů pevně rozhodnutých voličů že věci veřejné je třeba napravovat. Voličů, kteří vnímají jejich práci s výsledky v podáváných zákonech a jejich přijímání, a to díky jimi zavedenému písemnému detailnímu programu koaliční vlády.

Ani propagandistické jednotné mediální kampaně nezabránily jejich konání. A pak se vyjevuje, že i dnešní členové ODS i TOP09 to myslí vážněji, nežli jejich dřívější lídři.

Vnímám, že věci veřejné v ČR se začaly napravovat, což je důkaz, že masa voličů není bezmocná jak se jim snaží "média" namluvit.    Naopak, každý hlas je moc, a masa hlasů je moc lidu. Čím méně hlasujících tím lépe je masa lidu spolu s médií ovladatelná, a jsou ji "odkloňovány" Kč, viz státní dluh, dluh vlád ČSSD od pana Zemana, Špidly, Grose, Paroubka, a Fišera. Položte si, vy masy lidu, jakmnoho jste za těchto levicových vlád "zbohatli"? Každá čtyřčlenná rodina byla "ochuzena" o 600000,-Kč, státní dluh levicovými vládami vygenerovaný činí 1500 miliard Kč, spácíme "jen" úrok 35 miliard (chybí ve státním rozpočtu) a splácení bude trvat asi tak 30 roků.

A teď to nejhorší. Víte, že vám byly vaše úspory v Kč ve finančních institucích vyměňovány předchozími levicovými vládami za "barevné papírky" Státní dluhopis? Víte že předchozí levicové vlády vám mnoho z těch vašich uložených Kč promrhaly či "odklonily"? Vite, že díky zvýšeným daním jsou vám odebírány další Kč, aby jste v těch finančních institucích vůbec něco měli, pokud byste si chtěli své úspory vybrat? A víte, že v těch finančních institucích se "odkloňují" opravdu velké miliardy Kč z toho obchodu s vašimi  vašimi vklady za 1-2% s vládními dluhopisy za 3-7%?

F. Pavlis 10.3.2012 11:21

Zdaleka

už nejde jenom o ABL a pana Bártu. Jde o holý fakt, že lidé tohoto a podobného přístřihu, jak se domnívá autor článku, tvoří legislativu této země. Zda VV budou, nebo nebudou volitelní už není podstatné. Ani jedna ze současných politických stran nemá obecnější kredit. Pouze své fandy a kmotry stejně jako Sparta, nebo Slávie.  O fotbal už tam také nejde jako o sportovní klání. Je to s námi už hodně zlé....

P. Lenc 10.3.2012 8:58

Zajímavé.

Panu aurorovi jaksi ušlo,že se mu zřejmně drazí véčkaři natáčeli navzájem.To,že soud je pouhá tragikomedie je jasné od počátku a dělat z Bárty málem chudáka je směšné.A zakomponovat do toho "zlouše"Nečase by bylo úsměvné,jenže je to jak z dob RudéhoPráva.Jde vidět,za jakou stranu autor kope.

T. Kohout 10.3.2012 8:57

A co Pepa z Hongkongu & Co.

Zapomnělo se na Pepu z Hongkongu či nezapomnělo? Toť otázka. Veleještěr si myslí, že jo, já si myslím, že ne tak zcela.

Na tom je totiž od počátku založen tento systém a stát... Potřebujeme nového Peroutku, aby to popsal v detailu. V grossu si to všichni ještě pamatujem.

J. Štrobl 10.3.2012 8:08

Re: MOnstrproces s Bártou velmi

...a šmoci hýkají blahem.

S. Sedlák 10.3.2012 2:31

Re: Co chtel autor rici ??? ... Vinu ci nevinu pana Barty ...

Tsss...  Ten, kdo nemá v politice co dělat sedí na MF.

T. Pansky 10.3.2012 1:02

Co chtel autor rici ??? ... Vinu ci nevinu pana Barty ...

... necham na soudu. Nicmene, pan Barta je idiot, bud proto, ze rozdaval pujcky parlamentnim kolegum bez jakychkoliv dokladu (tudiz lehce zneuzitelna situace) nebo proto, ze uplacel a nechal se usvedcit. At uz tak ci onak, podobna individua nemaji v politice co delat, at uz patri do jakekoliv strany. ODS a CSSD se samozrejme raduji, nebot oni svych afer maji prehrsli. Ted se je diky VV podarilo na cas schovat. top0625top@live.com

J. Urban 10.3.2012 0:58

MOnstrproces s Bártou velmi

účinně odvádí pozornost lůzy od skutečných problémů a zlodějen v Česku: 12 mlrd. ve švajcu, 500 mega za promopro atd. atd. - vše z peněz daň. poplatníků - to vše bledne ve srovnání s několika neúčelně vyhozenými tisícovkami z Bártovo kapsy. A dav tleská, stádo bučí...