18.1.2020 | Svátek má Vladislav


Diskuse k článku

GLOSA: Politik Stráský, protipól Klause

Vzpomínám, že silvestr v roce 1992 končil tím, že jsme já a předseda slovenské vlády v televizi o půlnoci popřáli občanům a tím vše skončilo. Odjel jsem pak na Šumavu, takže ten den už byl sám o sobě sympatický a příjemný. Po půl roce intenzivního boje, který se vedl o další osud Československa...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Skála 12.11.2019 10:15

S Janem Stráským jsem párkrát mluvil na chatě na Libínském sedle, kam jsme jezdili s kamarády na běžky. Šumava byla pro něj druhým domovem a je škoda, že mu nebylo umožněno ji zachovat tak krásnou jak bývala. Třeštění pitomců, přivazujících se ke stromům, bylo silnější.

Sečtělý, moudrý muž, na kterého je možno vzpomínat jen v dobrém.

Š. Hašek 12.11.2019 20:27

Souhlas ..... s výjimkou!!!!

Šumava je stále krásná!!!!!

Pan Stráský byl chytrý muž, politik, ........ ale stran Šumavy jednal přísně technokraticky. Pokud pečujete více jak čtyřicet let o kus země, půdy, vidíte hory alesy mírného pásma (já jo), tak máte jiná měřítka, než tehdy měl pan Stráský z titulu své funkce. A z titulu volebního období. Zkráceno.

Nevztahuje se nijak k přivazování se ke stromům.

J. Skála 13.11.2019 0:06

Pane Hašku, asi by to chtělo méně zkrácenou diskusi. Ale jen heslovitě: i/ Šumava se nikdy neměla stát národním parkem. ii/S kůrovcem se musí bojovat. iii/Šumava je ještě krásná, ale nebude. iv/Možná, že v lepších časech zase bude, ale my už tady nebudem.