29.5.2024 | Svátek má Maxmilián, Maxim


Diskuse k článku

GLOSA: Může za to Babiš a jeho vláda

Tak zní název publikace, kterou na sjezdu ANO představil zakladatel tohoto hnutí Andrej Babiš. I když to pan Prchal myslel nejspíše ironicky, trefil lidově řečeno kozla.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kuhaj 17.2.2022 12:27

je to ještě horší - Kuhaj nevěří, že je u nás oznamovací povinnost trestných činů. Kuhaj totiž před drahně lety hleděl do zákonů, a tak si pamatuje, že oznamovací povinnost se vztahuje na taxativně vybrané trestné činy (taxativně, pane Valento, znamená úplný výčet činů, které je nutno oznámit. Tedy žádný další.). Oznamovací povinnost při podezření na okrádání Bruselu tam fakt není. Takže dobrý pokus, chlapci, ale pirátské udávání je opravdu jen obrazem jejich morálky, ničehož více.

M. Valenta 17.2.2022 13:02

O povinnostech se tu nepřeme.

L. Netolická 17.2.2022 14:15

Je mně navýsost trapné odpovídat na tak samozřejmé věci, které babišovci nechápou. Jaké udávání do Bruselu? Babiš nedodržoval zákon o SZ a tím si z ČR udělal dojnou krávu. To vám nevadilo, že premiér podváděl a okrádal i vás?8-o

V. Kuhaj 17.2.2022 16:23

Oni taky zažalovali Evropskou komisi, protože podle nich nešla po Babišovi dost rychle. Jo, a taky se jim nelíbilo, že Komise jedná v rozporu s Lisabonskou smlouvou a neodpověděla na výzvu Pirátů. No nezažalujte je! ;-D

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/pirati-zaluji-evropskou-komisi-kvuli-necinnosti-v-kauze-babi/r~ff7f4668789111e9ad610cc47ab5f122/

Š. Hašek 17.2.2022 10:56

Docela "mě potěšilo", že netřeba soudů, ale "že už jste to oddiskutoval". Kde, s kým? To je bezva! To máte z televize? Na pohovoru s StB byl kdekdo, víte kulové.

Víte, kdy Andrej Babiš dostal tu dotaci? Víte čí podpisy (schvalovací) jsou pod ní??? Nevíte, víte kulové. Jinak byste takhle hloupě nepsal.

L. Netolická 17.2.2022 14:21

Jednak všude měl Babiš své lidi, kteří mu přednostně vše hlídali, aby o nic nikde nepřišel a jednak nevíte, že třeba pokud jde o jiné podvody, tak úředník mohl být uveden v omyl, třeba tím, že se firma schovala za anonymní akcie a vydávala se za malou firmu.

R. Langer 17.2.2022 10:58

A teď jde stát KAM? 8-o

L. Netolická 17.2.2022 14:31

Teď se vláda snaží po Babišovi udělat alespoň trochu pořádek, abychom po čase nemuseli státu vracet polovinu důchodů a aby ti, kdo dnes pracují a platí řádně daně, aby se jednou nějakého důchodu dožili. Babiš vše dělal kvůli sobě, aby ho hlupci volili, tak je korumpoval a oni si ve své hlouposti myslí, že to jde stále. Vůbec jim nevadilo, že zatímco jim přihodil stokoruny, tak sobě neoprávněně miliardy. Tetelili se blahem a nemají žádnou sebeúctu.

L. Písařík 17.2.2022 11:49

Kakraholte, vy jste štvanec, kde jste pramenil?

Š. Hašek 17.2.2022 9:27

Kdys, nevím kdy, asi lezli Babiš s Vodvářkou na obecní třešeň. Vodvářka slít, chytili ho ............

Jinak si to neumím vysvětlit.

Vodvářkovi skromně doporučím, aby si někde vyštrachal seznam výrobků (a souvislostí) Agrofertu. A jedl jen avokádo z Maroka a vepřové z Portugalska.

Nepomohlo by to, asi. Pan doktor nemá problém se žaludkem. Bude to vejš.

J. Farda 17.2.2022 9:41

To se Vám to pane Hašku s koupěmi lebensmittelu Vodvářkovi radí, když Vy chodíte za pokupkami v Magazin ... :-)

V. Kuhaj 17.2.2022 10:38

Kritik Vodvářky larvovaný Rus? No tak to mě musíte pasovat nejmíň na člena politbyra...!

R. Langer 17.2.2022 11:00

A kampak chodíte nakupovat vy, to by mě zajímalo?

P. Sura 17.2.2022 9:17

Zatím to tu vypadá, že všichni "debatéři" až na V.Chadima žili 15 let někde jinde, nebo kradli s Babišem.

J. Moravec 17.2.2022 9:21

Vy asi nevíte pane Suro, že všichni kradou. Tady až na Vás.

P. Sura 17.2.2022 9:35

Kradou ti, kdo jdou s Babišem. On sám to říkal .... "Všeci kradnú.." a jiné než ty své nezná.

V. Kuhaj 17.2.2022 10:46

Jdu s Babišem. Takže dle vás kradu. No, to je takový velmi demokratický přístup k lidem s jinými názory. Gratuluji. Budete asi demokrat, že? Bojujete za demokracii, protože pohrdáte diktátem, viďte?

Ne, neposmívám se. Spíš jsem zděšen, že Orwellův doublething opravdu funguje.

P. Sura 17.2.2022 11:23

Funguje, ale vy jho chápete tak, jak se vám hodí. Ano, pohrdám diktátorem, protože bez všech nohsledů by byl jen pouhé nic u cesty. Tedy pohrdám i nohsledy, protože mají na vzestupu diktátora největší podíl.

V. Kuhaj 17.2.2022 12:33

Co vám diktoval? Kvóty na migranty? Emisní povolenky? Co smíte říkat, a co už ne? Elektromobily?

J. Moravec 17.2.2022 8:52

Větší blábol, než tento páně Vodvářkův jsem již dlouho nečetl.

J. Nevrkla 17.2.2022 8:50

Jsem zvědav, kdy se autor začne konečně zabývat někým relevantnějších nez Babišem, třeba Petrem Fialou.

Š. Hašek 17.2.2022 9:30

Autor na tohle nemá, "teploměr mu měří pouze od 11 do 13 st.C".

V. Wagenknecht 17.2.2022 8:43

"Pomiňme fakt, že v čele ANO opět stanul jedinec, pro nějž je pravda neznámá entita" - to jsem netušil, že Vodvářka v čele ANO vystřídal Babiše. Jinak dobře, že mi to Vodvářka připomněl, abych si dotyčný elaborát pořídil.

F. Navrátil 17.2.2022 8:26

Za tři měsíce udělal vláda Pětikolky pro opětovné zvolení ANO a Babiše více, než všechny Prchalovy reklamní akce dokromady. Někteří amatérští politologové s klapkami pohřební hajtry na očích to zatím nepochopili.

R. Meišner 17.2.2022 8:17

...těžce skrývaná autorova obsese jménem Babiš. ---a vzhledem k minimu diskutujících se zřejmě většina pousměje a jde si číst něco rozumnějšího. a to je dobře.8-o

P. Sykora 17.2.2022 18:15

Mitrofanov , Pehe, a autor tohoto vypotku mě k tomu vždy přinutí. ..

P. Dvořák 17.2.2022 7:34

Ale jistě že někde lze donekonečna jíst kaviár a pít šampaňské, když kapsa jiných stačí na guláš a pivo.

To, že porce guláše bude menší a pivo jen malé, zatímco kaviáru a šampaňského (když ho rovnou nebude více) ubývat nebude, pan Vodvářka přehlédl.

J. Tulejová 17.2.2022 6:51

Pane Vodvářko, proč tak dlouze vypisovat? Stačilo napsat: "Babiše fakt nemám rád".

P. Beneš 17.2.2022 8:24

R^

Š. Hašek 17.2.2022 9:47

R^