30.11.2021 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

GLOSA: Jak vytěsnit Zemana

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Hoblík 17.10.2021 17:49

Zeman už dozlobil a měl by abdikovat! Kdyby byl při smyslech a byl schopen rozumně uvažovat. Jenže Ovčáček by přišel o prima kšeft...

J. David 17.10.2021 17:02

Tak nevím. Tatíček Masaryk se při své poslední inauguraci nebyl schopen do listiny podepsat a odblábolil zmatený ztěžka přísahu. Nu, byl zvolen presidentem. Mekta Beneš, dementia senilis, ale sám abdikoval. Syfilityk Gottvald s butylkami schovaných po hradních hajzlících, po kterých první dáma Marta slídila, jako bachna po bukvicích. Intermezzo o dalších presidentech vynechám, začnu Havlem, koloběžky na Hradě, a pak přehršel hospitalizací a nepřítomnosti ve výkonu funkce. I se "válel" v Rakousích u prof. Bodnera v Innsbruku, zatím co Zeman se "válí" v UVN (?) ve Střešovicích. Takže co, jak se to má relevantně posuzovat? Historicky nechali i v KuK dožít stařičkého mocnáře Franziho Seppiho, byť ho prý nemohli spustit z dohledu, aby jim nepodělal Schönbrunn.

J. Vrabec 17.10.2021 15:39

No co, nepricetneho prezidenta nema nikdo. Aspon v necem je Cesko unikum.

A. Renjascu 18.10.2021 9:34

Už jste slyšel jméno Joe Biden?

P. Sura 17.10.2021 11:48

Ještě bych to zjednodušil-

Teď je na tahu pan prezident, tak ať táhne.....! (nechme ho táhnout)

J. Ptáček 17.10.2021 9:32

Miloš Zeman není a nikdy nebyl můj favorit. Volby vyhrál, byl můj prezident a přeji mu uzdravení. Dejme mu pokoj. Naproti tomu Mynáře, Nejedlého, Ovčáčka a veřejnosti další méně známé exoty jsem nevolil, ani to nejde. Potřebují jen rozkazovat a hrabat. Jak tuto pakáž (rusky: svoloč) odvolat a obžalovat a pokud porušují zákony dostat za katr to nevím. Začal bych u této odporné verbeže. Byl by to první krok k nápravě naprosté prezidentské ostudy. Poradí nám někdo? A Zeman by, po vyléčení, mohl mít úplně jiné, asi trochu lepší, poskoky.

P. Čech 16.10.2021 19:10

Na Hradčanském náměstí momentálně vyřvává a ukazuje stupidní plakáty asi 20 přitroublých demonstrantů. Dokonce bez toho, že by na patřičných místech demonstraci oznámili. Dva z nich jsou očividně z jedné z menšin. Paní si zase plete ústavní činitele s kanceláří prezidenta, nejméně tři z protestujících jsou zneužité malé děti. To je tedy demonstrace k smíchu!

H. Paculová 16.10.2021 16:49

Informace o zdravotním stavu prezidenta by měl po domluvě s pacientem sdělovat ošetřující lékař. Podle prof. Pafka jím však není ředitel Ústřední vojenské nemocnice Miroslav Zavoral, jak se tvrdí.

P. Čech 16.10.2021 19:12

Ošetřující lékař dozajista informace o zdravotním stavu prezidenta sdělil lidem, kterým je sdělovat může. Tedy manželce prezidenta a jeho dceři. Ostatním do toho nic není a politické žvásty na tom nic nezmění.

J. Poláček 17.10.2021 7:36

To máte pravdu. Ale ovlivní nezanedbatelně příští volbu hlavy státu. Vedlejší produkt, který se neztratí. Holt zas tá politika. Dveřma vyhodíš, oknem se vrátí.

P. Čech 17.10.2021 8:19

Příští volbu prezidenta to neovlivní. Jde totiž o přímou volbu, kde rozhoduje nadpoloviční většina. To nejsou volby podle zásad poměrného zastoupení, kde obvykle rozhodují Pražáci. A to je mnoha lidem, zejména politikům a novinářům trnem v oku. Ovlivňovat takové volby je velmi těžké.

F. Zrcek 16.10.2021 15:03

Lví podíl na té trapné taškařici má hradní kamarila. Ovčáček by měl provést další kajícnou pouť, tentokrát pěšky na Svatý kopeček. A měl by se nechat vyzpovídat od Jeho Eminence Dominika, toho v půtkách tuženého kardinála od dominikánů. Třeba by mu poradil (nebo by ho trklo samo), jak z té šlamastyky co nejlíp vybruslit. Jinak fakt hrozí, že bude pan prezident co nepříčetný opravdu odstaven a on i s panem kancléřem na hodinu vyhozen. A hloubkový audit bych jim opravdu nepřál.

P. Čech 16.10.2021 19:15

Zásadní podíl na této trapné taškařici mají především novináři ze všech médií a potom politici politických stran a hnutí STAN. Lidé z KPR až potom!

L. Beneš 16.10.2021 13:47

Je pozoruhodné, že do debaty o tom, zda nemocného Zemana zbavit, byť dočasně, jeho prezidentských pravomocí, se dosud veřejně nezapojil onen lékař hnízdící kdesi na západ od Prahy, který se tak vehementně snažil o odebrání prezidentského úřadu v případě exprezidenta Klause.

P. Čech 16.10.2021 19:17

To není debata, pane Beneši. Jde o trapné žvanění a neméně trapnou volnou soutěž politických stran podle čl. 5 ústavy. Volnou soutěž, která u nás probíhá nepřetržitě a neustále a paralyzuje efektivní fungování státu jako takového.

J. Kudrnová 16.10.2021 11:13

Je to hnus co nám ti noví deroucí se po moci tady předvádějí. Ještě se moci nechopili a už se nám z nich chce zvracet. Čiší z nich veliký strach , aby jim to třeba náhle se uzdravený president nezkazil. A u ČT mám pocit, že kdyby se něco s presidentem stalo, tak už mají připraveny fanfáry.

P. Čech 16.10.2021 19:20

Máte pravdu. Je to ústavou (čl. 5) podporovaný hnus a trapné zviditelňování se politiků politických stran a hnutí STAN. O nic jiného totiž nejde.

J. Nevrkla 16.10.2021 8:39

V úpěnlivé snaze petikolky zbavit prezidenta pravomocí se názorně zrcadlí jejich ubohost, nemorálnost. Je to varovné.

J. Koutský 16.10.2021 10:29

Přečtěte si Ústavu ČR!!:-P

J. Nevrkla 16.10.2021 10:39

A co zásadního bych se tam dozvěděl? Pamatuji, že prezident Havel byl třikrát celé týdny kvůli zdravotnímu stavu neschopen úřad vykonávat a nevzpominam si, že by ho někdo chtěl zbavit pravomocí, každý mu jen přál uzdravení. Někteří jedinci od té doby morálně evidentně upadli. Smutné.

F. Navrátil 16.10.2021 7:51

Prezident není balvanem, který brání průběhu standardních procedur, jak tvrdí autor. Ústava zcela jasně říká, jak postupovat v případě, že prezident není schopen vykonávat svoji funkci. Pokud ovšem zákonodárci pouze pokřikují, pošklebují se a nekonají, není to vina prezidenta, kterého by sněmovna měla suspendovat až do doby, kdy bude moci opět svoji funkci zastávat. Zákonodárci jsou prostě zbabělí a chovají se jako smečka kňučících hyen kolem umírajícího lva.

A. Renjascu 16.10.2021 8:08

A vy když jste někdy onemocněl, tak vás zaměstnavatel ihned zbavil funkce?

F. Navrátil 16.10.2021 8:32

Nezbavil. Ale ležel jsem doma v posteli, nepracoval a pobíral nemocenskou. Nezbytné pracovní výkony, které nesnesly odkladu, za mě prováděli zaměstnanci, kteří k tomu dostali pověření. Tím, že jsem ležel v posteli se chod firmy nezastavil. Až jsem se uzdravil, vyřídil jsem resty a pokračoval v práci. To je normální. A u prezidenta se nejedná o zbaven funkce, ale o suspendování do doby, kdy bude moci svoji funkci vykonávat v plném rozsahu. To je také normální postup podle ústavy!

A. Renjascu 16.10.2021 14:31

To by samozřejmě platilo, pkud by nyní bylo třeba, aby prezident učinil nějaké ústavní kroky. Všichni se ovšem shoduji, že nyní to třeba není, takže se v klidu může počkat jak se situace vyvine.

A. Renjascu 16.10.2021 7:00

Osobně považuji způsob komunikace o zdravotním stavu prezidenta za nešťastný, ale to jak rychle se vynořily různé hyeny a různí supi považuji za mnohem horší, protože způsob komunikace vypovídá něco o okolí prezidenta, ale reakce na zdravotní stav vypovídá něco o našem národě a není to moc lichotivé a povzbudivé. Nejvíce mě dojímají Vystrčil s Gazdíkem a spol, kteří mají hlavně tak dojemný zájem o prezidentovo zdraví a přitom na něj celá léta plivali. Prezident momentálně k ústavním krokům ještě není potřeba a tak není nutné dávat najevo tolik údajného zájmu o jeho zdravotní stav ze kterého čouhá jak sláma z bot obyčejná touha konečně se tomu nenáviděnému Zemanovi pomstít a zbavit se ho. Taktéž mnozí zástupci masmédií mají dvojí metr a někteří lidé se tváří, že to nevidí jen proto, že ta delší část připadla na jejích oblíbence a ta kratší na ty s kterými nesouhlasí. Že je tím naprosto deformovaná demokracie jim zřejmě nevadí, asi se domnívají, že podpora politickým subjektům je jako fandění svému fotbalovému týmu.

T. Kohout 16.10.2021 10:50

Vždy, když si vzpomenu na pana Vystrčila, tak se musím začít smát. To je snad největší klaun, co tu kdy byl.

Z. Lapil 16.10.2021 12:26

Celá tahle situace obnažila jeden velký průšvih: nikdo nikomu nevěří, takže se nenajde nikdo, ideálně příslušný šéflékař, kdo by řekl "Pan prezident je na JIPce a má dost starostí sám se sebou. Nechci a nebudu říkat proč, ale existuje slušná šance, že za 14 dní(???) bude natolik pohromadě, že začne zase pracovat. Víc budu vědět příští týden touto dobou." A - pozor - byl brán jako nezpochybnitelná autorita.

Jak píšete - politická situace zatím nevypadá, že by se bez Zemana neobešla a budou-li Babiš a Fiala ohledně příštího premiéra srozuměni, je demise akt čistě formální a na jednání o sestavení vlády prezidenta vlastně nikdo nepotřebuje. Neboli realisticky vzato, Zeman má na uzdravení ještě dobře měsíc čas. Zvlášť jestli chce nechat za sebou čistý stůl v tom smyslu, že jmenuje vládu a 28. října předá vyznamenání. Obávám se ale, že to předpokládá víc noblesy, než má pan Zeman k dispozici.

L. Beneš 16.10.2021 13:50

Je pozoruhodné, že do debaty o tom, zda nemocného Zemana zbavit, byť dočasně, jeho prezidentských pravomocí, se dosud veřejně nezapojil onen lékař hnízdící kdesi na západ od Prahy, který se tak vehementně snažil o odebrání prezidentského úřadu v případě exprezidenta Klause.

I. Lyčka 16.10.2021 19:13

Připomeňte mi ho, prosím. Paměť už mi neslouží.

A. Renjascu 17.10.2021 7:11

https://www.euportal.cz/Articles/7706-kompletni-rekonstrukce-toho-jak-chteli-psychiatri-odstranit-klause.aspx