14.5.2021 | Svátek má Bonifác


Diskuse k článku

GLOSA: Jak se vyrábí viník

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Urban 11.4.2021 9:29

Faltynkuv denik toho az tak moc nedokazuje, pokud jde napr. o nejake trestnepravni konani. Dokazuje vsak, ze ANO neni jine nez ostatni partaje, jak se vsem snazil a snazi Babis nalhat. ANO je uplne stejne. I zde ma vrchni mag sveho mourenina na spinavou praci - PARDON, NA BYZNYS, jako mel Zeman Sloufa, Topolanek Dalika, Necas Nagyovou. A spojovat muze c.2 v ANO s muzem c.1 v ANO? No to by snad nikoho ani nenapadlo;-D;-D;-D

S. Sedlák 11.4.2021 2:31

Odkud jste spadl???

Babiš že se nedá spojit s Faltýnkem, který byl pro něj ten, který pro něj dělal po léta špinavou práci? Že není horší, než Švachula, když ty lumpárny v Brně řídil?

Ale bez obav. Toho se Babiš nezbaví, to neriskne.

J. Jurax 10.4.2021 17:23

Ale no tak to víte, pane Fialo, to je politika a tedy boj o koryta a moc, a to je vždycky svinstvo ... :-)

J. Ptáček 10.4.2021 13:56

Mně se líbí formulace významného levicového francouzského spisovatele, dramatika a režiséra, Marcela Pagnola:

"Viníci se nevyhledávají, viníci se vybírají".

J. Jurax 10.4.2021 17:30

V případě potřeby je třeba viníka vyrobit, aby nebyl postižen ten, kdo za průser opravdu může, aby nás to politicky nepoškodilo. Furt je před volbami!

Politicky, Halík, politicky ...

J. David 10.4.2021 11:30

Není ten venerolog Arenberger k zulíbání? Zákon něco neumožňuje, vydáme tedy metodický pokyn. Ad absurdum, zákonný trest smrti neexistuje, ale dle metodického pokynu můžeme věšet. Kde se takovýto "matroš" furt bere? Pan profesor by si měl hledět půpínků, kapavky, příjice a filcek, tam je odborník. Ale žel, jako vrtošivý stařík podlehl volání lůna, zvaného "politikum", v partě dobrodruhů a ilusionistů. Profesionalita se v politice rozplyne, zvostanou jen jalové komunální žvásty (a metodické pokyny). Nakonec panu ministrovi zbude jen ten Salvarsan (je venerolog). Teplota, tlak a rosný bod na ministerstvu zdravotnictví, toť zajímavé veličiny. Furt nějaký "micro beards", jen nějakého echtovního virologa nalézt, sisifofská práce. Nyní máme "Kůži", od gonokoka jsem obrněn, ale jak on ty viry RNA, odliší od spirochet s DNA? Jo, metodickým pokynem. Ševče, drž se svého kopyta.

J. Uzel 11.4.2021 1:45

Možná je to od věci, ale všimli jste si . kolik je ve sněmovnách MUDr.ů ?

J. Urban 11.4.2021 9:32

Kdyz mu StB dala kryci jmeno podle jeho odborneho zamereni, dopadl jeste dobre. Mohl byt taky Kapela nebo Syfl.

J. David 11.4.2021 11:49

Nebo Jitro veselého šviháka. Ono to krycí jméno "Kůže" je tak přízemní. Nic proti jeho odbornosti, zajisté si umí s pohhlavními pauchy salvarsanem poradit, filcky zapudí zinečnatým tekutým pudrem (na vojně jsme užívali kerosen, jako mazadlo). Profesorovi v ministerské sesli káplo na karbid. Vir s RNA vnímá jako spirochetu s DNA. Venerolog, dříve hematolog, jak u blbejch na dvorku. Bude ještě veselo, čím větší profesní fall, tím větší a tvrdší lockdown (čím větší blb, tím větší opatření). Kdyby se Arenberger věnoval pohlavním pupínkům, udělal by lépe, než ministrovat.

P. Hatina 10.4.2021 9:29

Bohužel, zásadní chyba zmíněné úvahy "..V podstatě se užil způsob, jakým postupuje každý ..vedoucí: "je v tom, že se v ní prezentuje Babiš jako vedoucí - a Blatný jako nějaký podřízený řadový pracovník, který měl oddřít všechnu práci a pak si zaplakat, že nevděk světem vládne.

Jenomže, ve skutečnosti to bylo tak, že Blatný byl sám vedoucí, totiž totiž ministr - celého ministerstva. Tudíž -i jeho práce byla v tom, že měl tu práci delegovat na své podřízené a taky pak kontrolovat zda tato práce je kvalitní. Popřípadě tedy, ty špatně pracující (aspoň na úrovni náměstků) odvolávat, aby se ta práce na ministerstvu rapidně zlepšovala. A pokud by toto činil, byla by tím kvalitní jeho práce, a Babiš by neměl důvod ho odvolávat, naopak se s tím sám pyšnit...

Což tedy Blatný očividně nečinil, a většina současného chaosu a nespokojenosti lidí je daná právě chaosem na ministerstvu zdravotnictví.

J. Jurax 10.4.2021 17:25

Ministerští náměstci jsou političtí, nikoliv odborní, ty odvolávat nelze ... :-/

S. Ševeček 10.4.2021 8:02

problém se jmény

Arenberger Němec

Blatný do louže

Prymula jaro byznysu

Svatý Vojtěch

P. Han 10.4.2021 15:39

Co je to proti Rubášovi.

T. Kohout 10.4.2021 2:08

Jak se vyrábí "mantra" nebo "mediální vlna":

"Vybral se ten jediný, který to byl ochoten vzít (takže vlastně o žádný výběr nešlo)." - fakta ukazují, že to je hloupost, přestože to různí inteligenti tolik opakují. Když si pan nový ministr vybral ty 2 nové náměstky, ukazuje se, že výběr by byl docela široký. Úplný opak toho, co se nyní tolik papouškuje, totiž, že to byl jediný, co byl ochoten atd...

J. Vorlický 10.4.2021 10:16

Všichni jsme teď na nebo v nějaké vlně, jednou kovid, pak média, pak média i kovid, britská řecká a brazilská, no a loni to měla být ,,vlna" sucha, kterou naši prapředci nezažili (Brabec, Právo, 30.4.2020). Ona to vlna nakonec nebyla, nevoda se nevlní, ale jako vlna možná/jistá do doby opravdového kovidu (to Brabec 20.4. ještě nevěděl) a deště dobře sloužila.

Co mne překvapuje nejvíce, že vůbec někdo je ochoten s panem Babišem vstoupit do bot ministra zdravotnictví, tedˇ, když ještě nemáme zdravotnictví přejmenované na nemocnictví - konečně nemáme zdravotnice, ale nemocnice. Až budeme všichni úředně nemocní, ministr nemocnictví nebude muset nikdy rezignovat nebo býti zbaven svých propůjčených bot a moře se konečně uklidní a budeme, jako v té pohádce, šťastně žít až do . . . dalšího očkování. Prý se už možná/asi/snad našla ta kouzelná lavička, kterou si kovář u Ježíše vyprosil (K.J.Erben), byť to zatím pan Babiš nepotvrdil - Blatný prý musel být vyhozen - ne kvůli Sputniku, ale protože prý aktivně sabotoval její hledání - zlí jazykové dokonce tvrdí, že ji už našel, ale zase schoval??!! Ježíš - nebo čert?, aby se v tom vyznal! Vůbec, co to Ježíše napadlo, takovou věc slibovat?! Akorát teď máme ty vlny. Měli bychom ho postavit před Boží soud (hlavně, aby mu - soudu - nepředsedal Rychetský. To by byla asi potopa, a pak bychom museli být vděční za každou vlnu, na které bychom se udrželi. )

J. David 10.4.2021 0:59

Státní stavba. Všici se tumlují, glajcha, státní delegace, kapela, stříhání pásky. Hudba zahraje tuš, bubeník bouchne do bubnu. Stavba se zhroutí. Hledá se vinník. Samozřejmě je to bubeník, moc třísknul do bubnu.