24.10.2020 | Svátek má Nina


Diskuse k článku

GLOSA: Dobojováno

Kdysi dávno, ještě za časů rudých máků, srpů a kladiv, hovořívával Vladimír Iljič o užitečných idiotech. Zdá se, že konečně byl tento stratég komunistické revoluce pochopen a jeho taktika byla někým chytrým použita.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
radim 15.2.2008 14:14

jak to vidím já

Přání je otcem myšlenky. Já zas vidím bílé vozidlo a docenta Chocholouška, jak říká, že se nemají brát úplatky. A pak přijdou silní mužové, naloží  ty, co berou úplatky, tím pádem jistému kandidátovi ubývá větší množství hlasů. Štíhlý muž přijímá gratulace a modrá pomalu přechází do bledé a zesinává  a zasinává. A jistý Novák začíná přemýšlet.

novaz 15.2.2008 9:26

Trapná Bobo.

Komunisty určitě dobře zaplacená, zcela trapná, bez kousku cti a morálky v těle,vyšumí Bobo z prvních stránek novin. Zaleze do Bruselu, a nastanou všední dny, strávené spřádáním dalších způsobů a možností vlastního zviditelnění a realizace. Husa, kráva i slepice mají jednoho společného jmenovatele.

lucina (pes) 15.2.2008 10:17

Re: Trapná Bobo.

Kdepak, je to chytrá paní bez skrupulí. Takhle má další europoslanectví v kapse, stačí jí rudá knížka, a to už je jen formalita. Možná, že ji komouši daji na kandidátku i jako "nezávislou;-D;-D;-D".

3směsi 15.2.2008 11:25

Re: Trapná Bobo.

Proč by byla placená komunisty? Dostane lukrativní post od pana Klause, vždyť mu vyhraje volbu!

xxx Kubeš 15.2.2008 11:59

Re: Trapná Bobo.

Jen bych dodal,že husa, kráva i slepice jsou zcela nevinné.

Facír 15.2.2008 8:53

namísto Libuše bude tu Bobuše

voli vystoupili opět zpět ze své skály, Přemysl po dobré svačni na převrácené radlici začal zase orat celé Česko, rozlobení zemani se dále hádají. Jedinej problém nastane co  bude věštit Bobuše.  ;-D 

Netřeba 15.2.2008 9:14

Re: namísto Libuše bude tu Bobuše

Ale na její přání přijde nějaký Bivoj, zaloví si v kalných českých vodách a zplundrovaných lesích a na Hradě bude po dlouhé době zase pořádný kanec! :-)

VLK 15.2.2008 10:05

Re: Re: namísto Libuše bude tu Bobuše

Vám je náš současný president v tomhle směru málo? Je si vzpomeňte, jak po něm v 93 všechny ženské jely! A ono se to za těch 15 let sice trochu zestárlo, ale nevytratilo. Kdo si myslíte, že mu dělá pořád největší popularitu ze všech státních institucí? Ženské!

Netřeba 15.2.2008 11:23

Re: Současný prezident

je mi v tomto směru opravdu málo. To, že po něm ženské jely, ještě nedokazuje, že byl opravdu pořádný kanec.  :-) A za těch uplynulých 15 let se to dohonit nedá. Jak všichni víme, lepší to už nebude. Škoda :-(

Přeji příjemný víkend.

VLK 15.2.2008 10:11

Re: namísto Libuše bude tu Bobuše

No to je mi skutečně problém. Co jsem ji včera slyšel, tak z toho průřezu hlášek od konzervativně pravicových až po téměř komunistické, by si i Sibila vybrala. Prostě ať se stane cokoli, ona měla pravdu. Od Švejnara se podstatně liší. To, co neřekl on, to řekla ona. Ať už z jednoho nebo druhého konce spektra politických názorů. Víc takových kandidátů bychom už nesnesli, neboť by se nutně začali opakovat. Více líbivých názorů bez konkrétního obsahu už prostě neexistuje.

NP 15.2.2008 8:52

Nejásejte předčasně.

Zkuste i jiný scénář.   Co v případě že to ten štíhlý vyšší pán neudělá.  Za rok byste se mohl porozhlédnout po těch Holešovicích a poreferovat, kdo tam běhá s kuframa.  

VLK 15.2.2008 10:13

Re: Nejásejte předčasně.

Heleďte, jestli Švejnar do roka vystrnadí Paroubka z čela ČSSD, tak kvůli tomu zkousnu i pád současné vlády a odchod Topolánka.

Lagron 15.2.2008 7:32

Nováku

to je bordel, viď. Tvůj upocený Roco opět "vyhraje", tentokrát pouze třetí cenu:-DNováci Nováci, vy ani tu televizi neumíte dělat kloudně.:-(

Vlastimil 15.2.2008 7:22

Poněkud krkolomná konstrukce

Daleko pravděpodobnější scénář bude, že komunisté budou volit Bobošíkovou a v 1.kole vyhraje v senátu i poslanecké sněmovně Václav Klaus. Ve druhém a třetím kole se pak už bude volit jen Václav Klaus. To bude pro ODS ještě výhodnější a jednodušší. Já si myslím, že komunistům manévr s Bobošíkovou pomůže nepřímo zvolit Klause a současně mít i alibi před svými voliči. Klaus jim nejspíš vadí méně než Švejnar. 

Netřeba 15.2.2008 7:09

Zajímavé, zajímavé.

Reálné to pravděpodobně nebude. Ale rozhodně to není nemožné!

Kateřina Jau Jau by asi zezelenala a nechala by se od někoho poškrábat gumovým pendrekem. :-)

jf 15.2.2008 6:05

na něco jste zapomněl

Při veřejné volbě by část komunistů, která prohlašuje, že jejich cílem je , aby nebyl zvolen Václav Klaus, pravděpodobně nepodpořila paní Bobošíkovou (Dolejš, Černý atd), protože by tím popřeli to, co hlásali předtím. Pak by hlasy ODS pro její zvolení nestačily. Pouze při tajné volbě může ODS Bobošíkovou protlačit. Dobojováno tedy pravděpodobně není. Bude se  urputně bojovat o to, zda bude volba tajná nebo ne. Je však možné, že v určitém okamžiku Paroubek pochopí, že prohra je neodvratná a bude souhlasit s tajnou volbou. Pak bude  až do příštích parlamentních voleb hlásat, že Klaus zůstal presïdentem díky kupčení s hlasy a mnoho lidí na to uslyší.

Václav 15.2.2008 9:39

Re: na něco jste zapomněl

Pri tajne volbe nepotrebuje ODS vubec nijak taktizovat. Tam ma zvoleni Klause jiste v prvnim kole.

marv 15.2.2008 1:01

Kupecké počty

jsou základem demokracie, i když se to mnoha "humanitně" vzdělaným soudruhům nelíbi, že každý houmlesák má stejný hlas jako univerzitní profesor, je to tak! Bohužel, anebo spíš naštěstí, jak piše Paul Johnson v posledním odstavci své knihy "Intelektuálové": tucet lidí náhodně vybraných na ulici poskytne přinejmenším se stejnou pravděpodobností rozumné názory na morální a politické problémy jako průřez inteligence. Konec citátu. Jestli tady někdo vystupuje jako užitečný idiot tak je to  pan Petr Novák v barvách extrémistické skupiny Pravdy a Lásky.

Petr K. 15.2.2008 7:06

Re: Kupecké počty

"... v barvách extremistické skupiny Pravdy a Lásky"? Co je to za hloupost? Četl jste to vůbec? Pokud ano, jak jste na takový nesmysl přišel? Vždyť Petr Novák právě pro ty kupecké počty horuje. Když tak čtu vaši reakci, mám pocit, že kromě užitečných idiotů je internet plný také těch neužitečných.

kpt 15.2.2008 7:32

Re: Kupecké počty

možná spíš jako neužitečný idiot

Mard 15.2.2008 0:41

Docela legrace

Ale pane zapomněl jste, že se dá při veřejné volbě hlasovat tak, že se dá hlas více kandidátům. Tedy (hlasuje se dle abecedy), nejdříve dostane paní Bobošíková přes 100 hlasů a pak dostane Klaus téměř 100 hlasů (ve sněmovně).

Mishule 15.2.2008 0:27

Kéž by na to měla ODS odvahu,

umlátila by je jejich vlastními prostředky.

Mišák 15.2.2008 0:47

Re: Kéž by na to měla ODS odvahu,

To si pište, že pak by Bobo v druhé volbě určitě dostala všechny Švejnarovy hlasy a možná ještě nějaké další. O Klause jde jenom ODS, většina ostatních má zájem opačný, Švejnar, Bobo nebo Marťan, hlavně ne Klaus.

Öman 15.2.2008 9:36

Re: Re: Kéž by na to měla ODS odvahu,

Tak černě bych to zase neviděl ;-P... Dát hlas případnému komunistickému kandidátovi by se mohlo eklovat části komunismu ne příliš nakloněných voličů antilklausovské koalice.