26.10.2020 | Svátek má Erik


Diskuse k článku

EVROPA: Stále mezi Západem a Východem

V zemi reprezentované mistrem špatných bonmotů neuškodí připomenout jeden dobrý jakkoliv otřepaný - ten o historii coby učitelce s nejhoršími žáky. Ačkoliv nás technický rozmach nesrovnatelný s čímkoliv, co tu bylo dříve, vede k přesvědčení, že jsme se tentokrát už skutečně naučili dělat věci lépe než předkové, v mnoha ohledech je to jen klamavý přelud

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Chaloupka 12.3.2016 13:51

Evropa se buď vrátí k jednotnému hospodářskému

prostoru a nechá národní státy, ať si dělají, co chtějí, nebo se rozpadne v konfliktech, proti kterým bude tzv. krize z r. 2008 jen taková rýmička. Pokud přežijeme tak jen jako ostrůvky soudržných rodin.

F. Pavlis 12.3.2016 13:48

Mám pro

autora pochopení. Nicméně, z puberty člověk - většinou - ? vyroste, ale z politického marazmu bývá nejčastějším východiskem marazmus inovovaný. Stačí se ohlédnout po minulém století. Žel. To jen technologie moci se o několik řádů vyšvihla výš.. Autor UTOPIE by mohl vyprávět.

D. Nowodny 12.3.2016 11:47

Píši

jedna ! Ale "babo rad", asi to vždy musí dopadnout až na "dno" plus " generační cykl". Žádná "Tisícíletá Velkoříše" nemůže nikdy existovat. Lidé se nepoučí z minulosti, která se navíc nyní nemá připomínat.

( ŠKODÍ Humanismu a porozuměni mezi národy !! )

P. Vaňura 13.3.2016 11:07

Řím vydržel 1200 let, pokud to počítáme od jeho

možná fiktivního založení r. 753 před Kristem, 1000 let ale vydržel určitě. Jako veleříše (tedy od Caesara) vydržel 500 let, jako Byzanc o 1000 let déle!

P. Götze 12.3.2016 11:03

RE

Cesko proste ceka na novou ceskou politickou elitu. Mozna se nekde uz nekdo rodi, lide, kteri budou mit zodpovednost a sebevedomi se toho chopit. Dnesni cesky establishment je mrtvy kun. Madarsko ma Orbana, v Polsku se rysuji nove poradky. Na Slovensku panuje chaos, ktery je ovsem predikovatelny a snad z nej neco vzejde, co je posue. Nas ten velky tresk teprve ceka. Zatim maji politici hlavy v pisku jako pstrosi a trousi milionkrat omlete nesmysly o tom, kolik ze jsme vycerpali penez na dotacich a ze se starame o deti, svobodne matky a duchodce. Nic jinyho krome samozrejme mraky buzerace jsem od nich uz dlouho neslysel.

L. David 12.3.2016 10:11

Přesně tak.

Takže kdy a jak už konečně vypudíme z premiérského křesla neschopného Sobotku spolu s jeho kumpány, majícími samé vlastizrádné úmysly s přijímáním muslimských čmoudů?

Kdy už konečně národ pochopí, že vír z potápějícího se Titaniku strhne do hlubin všechny, kdo se zavčas neodpoutají od smrtelně choré Brusele?

K. Janyška 12.3.2016 10:01

EU stojí na zcela mylných základech, které plodí zločin !

Zda úmyslně nebo jen z nevzdělanosti je otázkou. Každopádně je to nástroj k destrukci rostlého spontánního řádu lidského světa v Evropě a likvidaci jejich národních států. Právě tady se rodí zločin,, který Evropa ještě nezažila. EU není náhradou a posílením ničeho. Je oslabením a oslabováním síly evropských států a to v době, která nás čeká, je prostě katastrofa. Musí okamžitě pryč nebo přejít na negativní smlouvu pro rychlé zorganizování států Evropy pro účely přírodních katastrof a vnějšího napadení. Jinak však musí zůstat národní státy svobodné. Teď nejsou... Dzp.

F. Lesniak 12.3.2016 11:32

Re: EU stojí na zcela mylných základech, které plodí zločin !

Janyško, nástup na léčení! Psp

K. Janyška 12.3.2016 17:12

Re: EU stojí na zcela mylných základech, které plodí zločin !

Občůraný psychologu ? Dzp.

A. Richter 13.3.2016 5:23

Re: EU stojí na zcela mylných základech!

Lesniaku, a ty tam už jsi?

.... *8-D

J. Kanioková 12.3.2016 0:43

Naprosto perfektní článek, až na poslední odstavec..

"EU se mění a pod tlakem okolností bude muset měnit a je jasné, že se nás tyto změny dotknou, ať si přejeme nebo ne. Není pro nás výhodné ji opouštět či potápět"..

Stačí si uvědomit, jakou převahu mají v Evropě levicové strany a taky pravdoláskovní, křesťanské.. Nevadily by mi, kdyby jejich preference nebyly tak nakloněny zvyšování státních výdajů - všelijaké sociální programy, lecjaká "ochrana" různých skupin občanů, vše ze státních rozpočtů. Nestaví proti neustálého ujení zákonů, předpisů, nevadí jim nárůst státní moci nad jednotlivci.

EU se NEZMĚNÍ, dokud se nezmění evropští voliči.. půjde jen ke dnu a nemá cenu doufat, že by se v Bruselu změnil trend.

EU jen ničí podnikatelské prostředí a možnou prosperitu Evropy.. Její předpisy a trendy kazí kdeco, i vzdělávací systém vnucováním předpisů k "lidskoprávním" nesmylům. Brusel je už dávno za svým zenitem, tam se už dávno nic neřeší pravidly zdravého rozumu.

Pro běžné lidi je už Praha vzdálená, kdyby už náhodou chtěli nějak projevit svůj nesouhlas, odpor k čemusi projednávanému. Natož Brusel.. Je to naprosto odlidštěná politika, v podstatě o nás, bez nás.. A jako malinká země, s pár europoslanci, jsou naše zájmy, problémy absolutně nevnímané.. A byrokrati nic k lepšímu nezmění, jejich sesle je pro ně jediným, co je snad "trápí"..

J. Schwarz 12.3.2016 9:52

Re: Naprosto perfektní článek, až na poslední odstavec..

Naprosto souhlasím s vaším nadpisem, paní Kanioková... EU netřeba potápět, potopí se sama pokud bude sledovat stávající kurz a posádka nevymění neschopného kapitána a vůbec osazenstvo můstku, které loď neřídí ale poslouchá blábolení pasažérů první třídy. ČR by měla vybudovat něco jako národní gardu coby obranu teritoria, když se už naše armáda změnila v expediční sbor nasazovaný v rámci akcí NATO kdesi po všech (_._).

V. Kain 12.3.2016 12:20

Re: Naprosto perfektní článek, až na poslední odstavec..

A proto aby si vybraná skupina socialistů zajistila sesle i v příští vládě a nebo v poslaneckých lavicích,tak si sofistikovaně zkorumpovala dost velkou část voličů s příslibem dalších valorizací.Pokud jde o důchodce kterých je také dost velký počet,tak ti zapomenou na 40Kč.Nic bych za to nedal,že jim bude hozena příští rok samozřejmě před parlamentními volbami další ohlodaná kost.