16.5.2024 | Svátek má Přemysl


Diskuse k článku

EVROPA: Bezpečnost, nebo byznys?

V poslední době se množí názory, že vystoupení naší země z EU není možné z důvodu naší ekonomické a hospodářské provázanosti se zeměmi EU.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Moravcová 27.7.2016 14:26

Re: Souzním, 1***. Naprosto.

to ale v případě paní Netzer nefunguje. Bohužel.

J. Fialová 27.7.2016 9:32

Re: Souzním, 1***. Naprosto.

A co byste, paní Netzer, řekla na tento článek?

http://www.welt.de/regionales/nrw/article157308562/79-Jaehrige-auf-Friedhof-vergewaltigt.html

(40-letý azylant z Eritreje, který žije v Německu od roku 2013, znásilnil v neděli na hřbitově 79-letou ženu.)

Momentálně je na Die Welt v chlívku Nejčtenější články. J. Fialová

R. Langer 27.7.2016 14:37

Re: Souzním, 1***. Naprosto.

No co by pátá kolona říkala, frustrovaný přistěhovalec prostě potřeboval ženskou společnost... ;-)

K. Frauknecht 27.7.2016 8:27

Ano.

Souhlas. Navíc argument o ekonomické nevýhodnosti v případě opuštění EU je naprosto mimózní. EU je politika a ekonomika se politikou dá jen pokřivit (jak vidno), ale nelze ji zrušit.

Jinak samozřejmě páně Bábišovy obavy chápu. EUdotace jsou jeho významným "business" plánem :-))).

P. Lenc 27.7.2016 8:56

Re: Ano.

Trošku jste mně předběhl, vidím to podobně.Souhlas.

M. Valenta 27.7.2016 9:35

Re: Ano.

Pánové, až budete stát zase tu vytouženou frontu při odbavování na hranicích ( tedy jestli vůbec dostanete povolení vycestovat), tak tam už se předbíhat nebude.

L. Popovský 27.7.2016 9:48

Re: Ano.

Opět používáte stejnou metodu. Podsouváte nám řešení, které se nám nelíbí a které tady rozhodně neprosazuji. Co se týče mě, tak odjet by si mohl kdokoliv. Co se týče příjezdu do naší země, to už by byla jiná.

K. Frauknecht 27.7.2016 9:50

Re: Ano.

Ale jděte. Postojím hoďku na čáře a potom 4 v koloně na mnichovské A8. To je život. A předbíhat se nemá :-)).

M. Moravcová 27.7.2016 14:23

Re: Ano.

přesně tak

V. Vaclavik 27.7.2016 5:17

Uz v tom vyctu chybi jen

'kdyby to melo zachranit jeden jediny zivot'...

Ale vazne, vidim to tak, ze si nechame na zadech drivi stipat, stejne jako si jej uz nechavaji stipat Nemci... konec koncu, co je par mrtvol proti ztrate toho byznysu. Pro gros si prece nechame koleno vrtat, zajiste zbohatlici jako Neff si nechaji, o jeste vetsich zbohatlicich ani nemluve.

Z. Lapil 27.7.2016 18:39

Re: Uz v tom vyctu chybi jen

Zrovna pana Neffa bych z vrtání grošů nepodezíral. Nechci se vyjadřovat k tomu, jak a ke kolika penězům přišel, ale vím, že napsal a vydal(!) nejednu knížku, a že vydávat českou sci-fi literaturu fakt není výdělečný byznys. I když jsem slyšel, že v nakladatelství Netopejr (to fakt existuje: www.netopejr.cz) byla velká oslava: už je to dávno, ale opravdu se prý tehdy vrátily náklady na vydání jedné české fantasy knížky.

Z ještě větších zbohatlíků osobně znám jen Pavla Tykače. O něm si myslím, že by proti vrtání kolena pro groš celkem nic neměl, nebude-li to jeho koleno, ale naposledy jsem ho viděl jako spolužáka - gymnazistu v dobách hluboce předlistopadových. A možná šel do sebe, protože podle Wikipedie přispívá na školní obědy. (On jistě rozumí, ostatním do toho nic není; taky bych nebyl rád, kdyby někdo rozebíral MOJE školní léta.)

L. Popovský 27.7.2016 21:54

Re: Uz v tom vyctu chybi jen

Jediný český autor sci-fi a fantasy, který se uživí psaním knih, je Jiří Kulhánek. Je to hobby, ne výdělečná činnost. Náklady knih jsou malé a napsáním knihy autor stráví stovky hodin.

P. Sulc 27.7.2016 3:34

Souhlas, pane Popovsky, jako vzdy

Jen bych malicko dodal: Evropa muze resit souziti s muslimy stale dokola. Problem je, ze muslimove to resit nebudou, oni o zadne souziti nestoji. Vladnout musi jen a pouze Islam, krestane budou jen trpena mensina. Ona take ta terminologie je ustupkarska, kapitulantska a muslimum napomaha: valka s terorismem. Nic takoveho prece neni, terorismus neni nepritel, je to pouze taktika , kterou nepritel pouziva. Je to politicko korektni nahrazka spravneho vyjadreni, ktere ovsem politici v ramci ''lidskych prav'' odmitaji vyslovit; jsme v surove a bezohledne valce s Islamem.

L. Popovský 27.7.2016 5:29

Vidím to stejně. Otázka je, jak naše poznání můžeme zprostředkovat lidem venku, mlčící většině. Čtenáři NP podle mě nejsou typičtí občané, jsou to lidé, kteří o věcech přemýšlejí a jsou zvyklí si dělat vlastní názor na věc.

Z. Rychlý 27.7.2016 3:33

100 % souhlas.

Co se týká integrace, nepodařila se ani integrace cikánů a to jsou prosím lidé mnohem bližší našim způsobům života, než kočovníci z Arábie řídící se šílenou a nenávistnou ideologií.

P. Sulc 27.7.2016 3:38

Re: 100 % souhlas.

Bohuzel, neni v Evrope kocovniku s Arabie, ale pakaz ze Syrie, Afganistanu, Egypta, Pakistanuatd, kteri jsou, bohuzel, technicky vyspelejsi nez velbloudari a tudiz nebezpecnejsi.

J. Kanioková 27.7.2016 2:38

Naprosto souzním, 1***

Závěr pro mě: netahat sem muslimy. Muslim = potencionální terorista, protože díky Islámu mu na životě nezáleží! Islámský terorismus má za cíl maximalizaci počtu obětí i brutalitu svých útoků. Cílem je násilí samo o sobě.

Kde je evropský pud sebezáchovy ?

J. Fialová 27.7.2016 8:35

Re: Naprosto souzním, 1***

Mám dojem, že panu Babišovi by se mohl ten pud sebezáchovy vrátit. Četla jsem, že jeho žena a dcera se vrátily z dovolené v Nice pouhý den před tamním masakrem.