Diskuse
DEMOKRACIE: Končíme, zavíráme!
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
J12i17ř56í 84N71o71v97á42k
Co bude s miliony voličů AfD? Tak na to už přece mají němečtí sociální inženýři vyzkoušený recept.
J42i92ř92í 65Š59a80m55á37n86e67k
Míníte konzentrationslager? Tradice by tam byla ... nesprávně myslící müssen radiert aus werden!
J59a47r11o30m72í42r 30T34i41c12h60á24č28e91k
Měl bych pár výhrad.
Ale jen opravdu drobných. Řekněme na úrovni dohadů, pod jakým úhlem mat být broušen nůž na zeleninu a pod jakým na maso.
A pak jednu zásadní výhradu: Nemyslím si, že jsou pro úspěšné řízení společnosti nezbytné tzv. kultivované elity. Mám totiž pocit, že ty nejúspěšnější společnosti během historie vždy vybudovaly party agresivních, nevzdělaných vágusů. Ty kultivované elity to pak převzaly a přivedly na buben.
J22i43ř17í 59Š69a33m15á82n81e55k
Ehm ... nesouhlas.
Agresívních snad někdy ano, nikoliv však v kontextu doby nevzdělaných. A je rozdíl mezi vybudováním a řízením již vybudovaného.
A pro úspěšné řízení společnosti jsou nezbytné tzv. kultivované elity. Otázkou však je jednak náplň pojmů "kultivovaný" a "elita" a jednak, když se na té náplni dosáhne shody, jak takové nalézt a vyzvednout je, případně donutit je k tomu řízení. Volby se k tomu jak patrno moc nehodí. Ani ty demokratické - nebo možná právě ty přímé rovné demokratické.
P94e84t22e 14B79r26i94c35h
Smutně pravdivé. Gentlemanství je veteš minulých století.
K53a25r72e94l 67F63i62l76i64p
Výborně napsáno. Německo už dávno bohužel není náš vzor.
V77l20a22d59i63m52í98r 66C66h13r68a45s87t55i56n93a
Bylo by to od autora článku poněkud vtipné, kdyby to bohužel nebyl holý fakt. A tu starou na mnoho rozličných způsobů zneužitelnou demokracii není čím nahradit, snad jen spravedlivým diktátorem, ale kde takovou vzácnou osobnost vzít? A když už by se vyskytla, ona už se z iniciativy různých snaživých demagogů najde nějaká účinná metody, jak ji odstranit. Tož tak
M65i89r71o18s67l36a57v 87Š73e23j79n67a
Je potřeba si pamatovat zdejší diskutéry, kteří označují některé naše politiky za kriminálníky, kteří patří do tepláků.
To jsou ti hrobaři demokracie.
M60a30t73e36s 98H27o54b96l68í26k
Náhodou - Fiala s Rakušanem v teplákách při fotbálku na vězeňském dvoře je velice lákavá představa!
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz