24.1.2020 | Svátek má MilenaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


CÍRKEVNÍ RESTITUCE: Střelba na špatný terčŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 23, poslední: 20.9.2013 21:48, přehled diskusí

Ale oni nemusí:
Autor: J. Vintr Datum: 20.9.2013 21:18

rušit nebo měnit zákon o restitucích. Nemusí s tím udělat vůbec nic. Jim jenom stačí, když si to dají do předvolebních hesel a blbci je budou volit o sto šest. A vůbec je nebude zajímat, jestli je to reálné - IQ většinového voliče je schopno pochopit jen informaci v rozsahu jedné věty na billboardu ...

V USA jsou VŠECHNY církve finacovány soukromými:
Autor: P. Vaňura Datum: 20.9.2013 20:49

subjekty. A dokonce se brání tomu, aby byly označeny za "státní," i když jsou většinové.

Církev by měly od státu dostávat peníze jen na sociální činnost, která je v obecném zájmu.

Re: V USA jsou VŠECHNY církve finacovány soukromými:
Autor: O. Kadlec Datum: 20.9.2013 21:48

Této situace bych se rád dožil.

Stát byl zatím celý můj život proti, a to co se děje teď, je první krok. Okamžitě je ale vzedmuta nevůle národa, takže to není jednoduché. Na to, co bylo kdysi v USA uzákoněno, a co platí dodnes, musí být politická vůle.

NAOPAK, komunisté by jen uvítali, kdyby Ústavní soud:
Autor: P. Vaňura Datum: 20.9.2013 20:43

majetek církvím vydal. Byl by to neocenitelný propagandistický materiál do příštích voleb.

Žasnu, že autor si toto neuvědomuje!

Nu, což...:
Autor: J. David Datum: 20.9.2013 19:22

Kdo komu to co církevně k 25.2.1948 co mohl ukrást. Nebudu to profesně hodnotit, vím své,"hubu netřeba pchať" do již uklohňaného "schweinerei". Data, která jsem měl možnost použít, pod pláštíkem mlčenlivosti, něco vypovídají. Co mohu jenom říci, z hlediska Národních účtů, měla ŘKC ČR 2003 5360 ha lesních pozemků při vstupu do EU relevantních residuí k 25.2.1948. Dle KN, RES a LHE. Buď jsem blbej já, nebo je někdo "vychcanej".  Fráterníci, ještě za Tomáška se dušovali, že je "finito". Najednou zírám, Franta Duka, vinař Graubner, "canis lupus" Msgre Vlk, všichni preláti touží po majetku. Najednou touží po nějakých 150000 ha. Hoši prelátní. Na Broumově to zkouší, Benediktini, parta tam skrývala "hajláky", Benešovými dekrety byl klášter vyvlastněn, tedy prolomení roku 1948. Nu, co dělat, jít zase na ofěru ŘKC. Nevím jak Vy, ale budu proti prelátům bojovat, i když se moje příbuzenstvo na Velehradu bude v orgasmu. Mohu se vyjádřit? Pokud ano, katolíci neopruzujte a nesrte se do jiných.

Kdo nekrade není Čech!:
Autor: J. Vydra Datum: 20.9.2013 16:48

V dojemné shodě nám levice i pravice zase někoho okrade... Nejlepší cesta k celosvětové propagaci ČR a pozvání pro investory - tak maximálně od mafie nebo rusáků. To se nám tu bude krásně žít!

Levice?:
Autor: M. Freiová Datum: 20.9.2013 13:21

Vyžádala jsem si stanovisko k církevnímu narovnání od Svobodných - a ejhle: shoduje se s pozicí komunistů. Státní příspěvek ukončit okamžitě. V situaci, kdy většina staveb je poničená, lesy pokácené atd., lze takové stanovisko vystihnout volebním heslem: Křesťany a Židy svléknout donaha a vyhodit na mráz.

Re: Levice?:
Autor: O. Kadlec Datum: 20.9.2013 13:38

Nevím proč brát Svobodné na úroveň komunistů. Ti komici vědí že poslanci nikdy nebudou a podle toho hovoří.

Re: Levice?:
Autor: A. Reček Datum: 20.9.2013 16:02

Také neberu SSO na stejnou úroveň s komunisty, ale ve vztazích k náboženství se liberálové nápadně shodují s něma a nejen u nás. Kupodivu křesťanství jim překáží nejvíce, viz Velká Británie.

Což takhle partajím:
Autor: J. Schwarz Datum: 20.9.2013 9:31

jejich "recept" vrátit a uspořádat všelidové referendum o tom, jestli partaje mají nebo nemají inkasovat od státu příspěvky za volební výsledek, za mandát poslance, senátora... ať si to hradí z členských příspěvků a poslanci ať poslancují z čirého entuziasmu, po práci, nanejvýš s refundací doby ztrávené zasedáními parlamentu...

Re: Což takhle partajím:
Autor: P. Gabriel st. Datum: 20.9.2013 10:50

Pane Schwarzi, jste si vědom toho, že právě váš recept je faktickým akcelerátorem korupce a rovněž nefunkčnosti parlamentu, protože při zaměstnání nemá nikdo tolik času aby na náležité úrovni zvládnul takový rozsah práce, který práce poslance, je-li dělána poctivě, představuje. To, co navrhujete, tak fungoval parlament za bolševiků. Přivezli je, řekli jim, co mají odhlasovat, pak vyfasovali diety, poběhali po obchodech a zase jeli domů. Nemám nic protitomu, aby poslanci byli dobře placeni. Ale s podmínkou, že budou pečlivě a usilovně pracovat na zákonech,, včetně toho, že budou neustále i mezi voliči ve svém obvodě a budou jim vysvětlovat věci jak a proč se dějí. Nebudou čachrovat, intrikovat a nebudou připravovat korupci a věnovat se soukromým kšeftům.

Re: Což takhle partajím:
Autor: O. Kadlec Datum: 20.9.2013 11:04

Pane Gabriel - víte že lidé tohle budou dělat vždycky, když se jim to dovolí. Jejich voličům je to jedno, a dovolí jim to, protože sami ze chovají podobně a ještě jim to pak dává oprávnění nadávat a posmívat se. Ten systém, jak tu funguje, nemá z hlediska těchto lidí chybu. Jeho základem je politická lenost a často i zbabělost obyvatelstva. Kolik znáte lidí, kteří by chtěli to co vy? Já mám kolem sebe jen pár jednotlivců, kteří jsou ochotni v politice, byť jen komunální, hnout aspoň prstem nebo otevřít klapačku. A těch pár jednotlivců je každý jiné barvy.

Je ale daleko více třeba!:
Autor: P. Gabriel st. Datum: 20.9.2013 8:25

Než se donekonečna vracet k takovýmto jinak perfektním analýzám, které ale nepřivedou nikoho z levice k tomu, aby uznal, že církve mají právní i morální nárok na svůj majetek a provedené vyrovnání je jednou z možných, férových, a racionálních variant, zatím, co varianta navrhovaná levicí - majetkový fond pod kuratelou státu, jak ostatně prokázali jak komunisti, tak v KSČ nalezlí socdemáci, kteří proticírkevní politiku KSČ přímo řídili a prováděli, je neživotná. Je třeba zabývat se tím, proč se snaží levice (socdem, SPOZ a KSČM) neustále mávat restitucemi, jako rudým hadrem před očima voličů! Důvod není jenom v tom, že jsou to založením bezskrupulózní etatističtí pragmatici, kteří se chtějí za každou cenu opět dostat k moci. Hlavní problém je v tom, že potřebují odvést pozornost voličů od toho, že nejenom v současnosti neumí a nemají , zvláště nižší střední vrstvě voličů, která je tradičně volí, co nabídnout, ale že jsou pachateli skutků, které jsou proti zájmům a potřebám těchto voličů! Jako příklad lze uvést, např. to, že počátkem a přímým pachatelem současných problémů horníků a obyvatelů hornických bytů v Bakalově hájemství je předseda ČSSD Sobotka.  že současná vláda s většinou SPOZ, chystá omezení příspěvků na zaměstnávání zdravotně postižených., že tato vláda SPOZ i ČSSD, kteří nechtějí možnými racionálními prostředky zabránit zavření dolů s nejkvalitnějším koksovatelným uhlím a tím zřejmě nenávratně poškodí naše hutnictví, se současně připravují v tichosti překročit těžební limity v SHU! Od těchto, již provedených, nebo připravovaných přešlapů, potřebují naši levičáci odvést pozornost. Proto mávají neustále rudým hadrem církevních restitucí! JE TŘEBA NESEDNOUT JIM NA LEP, NEDISKUTOVAT DOKOLA O JIŽ VYŘEŠENÉM PROBLÉMU, ALE TVRDĚ A NEMILOSRDNĚ UVĚDOMOVAT  VOLIČE LEVICE, CO NA NĚ PÁNI LEVIČÁCI V KALOUSKOVSKÉM STYLU CHYSTAJÍ!

Nás ne.:
Autor: O. Kadlec Datum: 20.9.2013 0:22

To by ohrozilo národ.

Ale to už tak bejvá, že některé národy dělají i sebevražednou politiku. A v tomto případě to sebevraždou nehrozí, jen by to prostě poškodilo národ.

To je něco vzdáleně podobnýho tomu, jako když polští sedláci skandovali "nechceme evropskou unii, neberte nám naši polskou chudobu". Anebo jako když se v Černé Hoře hlasovalo o národní nezávislosti a polovina voličů k referendu nepřišla.

Proti tomu stojí nedávná impertinentní poznámka Putina o malém ostrově Británii. Ta na glóbu přehlédnutelná země je veliká a mocná protože se po staletí rozhoduje správně. Narozdíl od gigantického Ruska.

Re: Nás ne.:
Autor: E. Sevrát Datum: 20.9.2013 8:39

Opravdu můžeme poděkovat GB za správné rozhodnutí při Mnichovské dohodě.A takových státu jako ČSR,které mohou "poděkovat" GB jsou desítky.

Re: Nás ne.:
Autor: P. Gabriel st. Datum: 20.9.2013 10:54

A ještě bych dodal, že již v době, kdy Hitler porušil Mnichovskou dohodu a obsadil zbytek ČR, tak GB na Hitlerův popud pomáhala rozprodat naše mněnové zlato  v GB uložené, aby měl Hitler na zbraně, kterými pak smetl celou západní Evropu a dal co proto i Britům. Dodnes nám to GB dluží! Hold, není nad správná rozhodnutí!

Re: Nás ne.:
Autor: E. Sevrát Datum: 20.9.2013 10:59

Dobrá poznámka a ještě dodám,že ze zbytku zlata ČR, které v GB zůstalo musela ČSR (tedy exilová vláda) uhradit náklady na naše vojáky,kteří bojovali u RAF apod.Nic zadarmo nám neposkytla i ten pobyt exilové vlády byl uhrazen z tohoto zlata.

Re: Nás ne.:
Autor: O. Kadlec Datum: 20.9.2013 11:11

Správná rozhodnutí - to není že neuděláte chybu. To je, když uděláte chybu, že se z ní rychle poučíte. A to je přesně případ Británie za války. Jiné národy jsou schopny své chyby sto let obhajovat a ještě zapracovat do národního dějepisu.

Československé zlato do toho nepleťte, jistě víte, že rozhodnutí, která činí některé národy velkými, bývají často sobecká a bezohledná. Proto vítězná. Britská zahraniční politika po staletí vyrůstala na tom, že byla pouze probritská. Co bylo výhodné pro království, to bylo správně. Málokdy se zmýlili.

A proto jsem je zmínil. Mluvíme totiž o slibech politiků, jejichž splnění sice uškodí "království i jeho lidu", ale vyvolá potlesk hloupého lidu. Jestli to těm politikům ve vládě dojde a změní názor, tak nejsou tak hloupí jak se obecně má za to.

Re: Nás ne.:
Autor: E. Sevrát Datum: 20.9.2013 11:53

Z toho tedy plyne,že jinými slovy co dělalo a dělá Rusko je správné,protože to je pro ně výhodné.Zajímá logika jak zdůvodnit správnost nějákého rozhodnutí

Re: Nás ne.:
Autor: E. Sevrát Datum: 20.9.2013 11:54

Zajímavá logika.

Re: Nás ne.:
Autor: O. Kadlec Datum: 20.9.2013 12:06

Jó, kdyby to tak bylo, nebylo by Rusko tam kde je. Jenže Rusko je dobrým příkladem země, která se často rozhoduje špatně, to jest škodí si, a pak na těch špatných rozhodnutích lpí, anebo je přinejmenším nereviduje.

Re: Nás ne.:
Autor: V. Venc Datum: 20.9.2013 12:56

Ad Kadlec

Jak Vy dokážete posoudit, jaká špatná rozhodnutí dělá Rusko?

To si sice dovolil i senátor John McCain, (také náš kníže - exministr) ale že by to Rusy nějak dojalo?

Vašemu tvrzení lze těžko věřit! Hovoříte o jedné z největších mocností na světě!

Re: Nás ne.:
Autor: O. Kadlec Datum: 20.9.2013 13:29

Podívejte se kam se diskuse odchýlila.

Použil jsem Rusko jako příklad země, která často dělala špatná, někdy likvidační rozhodnutí. Vůbec nemluvím o Putinovi! Mluvím o průběhu staletí.

Vtip je v tom, že některé národy prostě nepoznají, co vede k úspěchu, dokonce ani když to mají před očima. Proto se dějiny národů tak dalece liší.