28.11.2022 | Svátek má René


Diskuse k článku

BRUSEL Tento týden v EU (40)

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ś. Svobodová 6.10.2022 14:58

Jen tak cvičně jsem si přeložilakousek návrhu směrnice o odpovědnosti za vady a hned perla: hospodářský subjekt není odpovědný za škodu způsobenou vadným výrobkem, pokud prokáže že vada je způsobena tím, že výrobek vyhovuje závazným předpisům vydaným veřejnými orgány. Motoristé. těšte se! ;-D

T. Hraj 6.10.2022 15:05

Samotný obrat "vada je způsobena tím, že výrobek vyhovuje závazným předpisům" je šílený? Směrnice tedy zakládá veřejným orgánům pravomoc závazně předepisovat vady u výrobků?!?8-o

T. Hraj 6.10.2022 14:47

U Timmermansova projevu se člověk ptá, jestli Rudé Právo nevycházelo v překladu i v holandštině. Tohle přeci nemůže být podobnost čistě náhodná:

"I want to say that the first and foremost challenge we need to face now, we are facing, is Putin's threat. He has a plan to recreate the Russian Empire. He has a plan to weaken our democracies. He has a plan to divide Europeans with his lies, with his propaganda, with his agents all over the European Union"

J. Hejduk 6.10.2022 9:01

Vystoupil zde mimo jiné sám muž č. 1 Zeleného údělu, místopředseda Komise Frans Timmermans. Ve svém projevu uvedl, že pokud dokáže (o výhodách zelené transformace) přesvědčit Čechy, dokáže přesvědčit každého.

Delam v nemecku a mame tu zimu. Spolupracovnice tu sedi v kabatech. Takze mam pocit, ze za chvili nepresvedci ani Nemce.

T. Hraj 6.10.2022 14:59

Myslím, že pan Břicháček Timmermansovi významně pomáhá dokončovat věty/myšlenky. Timmermans totiž doslova řekl:

"...Because Czech people are, as lots of other ones told me, I want to get nature, show us and then we will believe it."

Je tu někdo, kdo tomu rozumí? Co myslel tím "I want to get nature"? Je to Euroenglish v akci? Nebo to jsou už ta "komplexní řešení komplexních otázek", o kterých mluví Timmermans výše? A nebo je to možná je to nový pozdrav. GET NATURE! Do češtiny volně přeložitelné jako ́drž hubu ́!

M. Juraška 6.10.2022 7:40

Brusel prasil tentot týden jako každý jiný.EURv

M. Krátký 6.10.2022 6:22

Pomatenci celého světa ( USA/EU/CZ ) polibte nám zadel !!A Putin se tetelí blahem jak bude dál šroubovat ceny plynu a nafty - až se z nás bude kouřit. Jen pitomec vede válku proti prakticky monopolnímu dodavateli těchto komodit !! Ty zbraně, které dodáváme na cizí přestřelku nás v zimě nezahřejí !!!!!!

R. Langer 6.10.2022 7:19

Jo jo, proto si přece vyhodil do vzduchu sám sobě plynovod, aby ten plyn nemohl dodávat a mohl jenom šroubovat ceny. ;-D

P. Brecík 6.10.2022 14:54

Jo, Rusové jsou dobří. Viz. 17. zastavení jara. SSák Štirlitz, jinak hrdinný sovětský rozvědčík, dělal pro vítězství SSSR i nemožné. Kdyby mělo Rusko možnost jmenovat vedoucí představitele EU a dát jim "zadaču", volili by přesně současné představitele. "Lepší" ničitele EU už asi nenajdeme. A Máša bez medvěda - to je ta světová / naše Grétka.

R. Langer 6.10.2022 5:48

"Brusel Maltě dlouhodobě vyčítá schéma pro udělování víz cizincům bez vazby k tomuto státu výměnou za platby či investice (“tzv. zlaté pasy“)."

Ano, bolševici z Brusele totiž požadují pro každého parazita z Afriky bez vazby k jakémukoliv státu EU vydávat pasy povinně a zcela zadarmo.;-€

J. Jurax 6.10.2022 21:14

A ti zlotřilci na Maltě na tom chtějí vydělávat a ještě berou jenom prachaté, a ten neprachatý zbytek zbude na Německo wir schaffen das - to se jim musí skrze EU zatrhnout!