Středa 17. června 2026, svátek má Adolf

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

SFR

S. REHULKA

8. 4. 2010 8:27
co s armádou ?

 Pane Šlechto, velice zajímavý článek, analyticky propracovaný, až na závěrečný odstavec.    Tam je řečeno : zpravodajská kooperace -celozápadní (tedy asi myšleno NATO), plus Rusko plus Čína, plus Indie.  OK, dovedu si představit zpravodajskou kooperaci s Indií, i když jsou to bordeláři, zmítaní kastovními problemy, ale obchodně (výzbrojí) závislí na Rusku (tak, jako dříve na SSSR). Ale sebevražedná kooperace se (stále rudou) Čínou, nebo stále imperialistickým (kvasirudým) Ruskem, to si Západ rovnou může "hodit kšandu" !                 Dále z článku vyplývá, i když je to cudně skryto, že celosvětovým nepřítelem a nebezpečím č.1 - je Islám !  Ano, i když většina současných politiků a jejich hlásných trub stále mektá a žvaní o tom, "že většina muslimů je dobrých, jen zanedbatelná část je špatná" ! Ptám se, kde jsou ti dobří ?  Všichni se radují, zahyne-li Izraelec, všichni tančí (v Gaze, v Kahiře, v Jakartě atd.), všichni nenávidí Židy a ve své propagandě používají  nacistické argumenty. I ta Amerika je pro ně jen ten Velký Satan .  Ve Vaší analyze, nebylo zdůvodnění, jak by bylo možno zkoordinovat zájmy těchto různorodých útvarů a zemí.  Vim, hlavní otázkou byl vývoj AČR, ale k tomu je jasná odpověd : Česká republika nevstoupila do NATO, ale byla tam přijata !  S výhodou bezpečí, jsou spojeny i povinnosti, tedy i ty zahraniční misse -  už snad nejste Švejci ?!   Moje děti sloužily (v RAAF) v obou válkách v Gulfu a slyšet nějakého australského levičáka nazvat je žoldáky, (ano, i takovou komunistickou a zelenou chamrad máme v Austrálii), tak mu dám do zubů, i když už jsem pensista.....

0 0
možnosti
MM

M. MATOUŠEK

8. 4. 2010 13:52
Re: co s armádou ?

Imperialistické jsou především U S A.Jdou tak daleko,že v celém světě diktují jaké má být složení vlády,jaké je správné zřízení a ekonomickou silou si vynucují výstavbu základen na všech kontinentech.Kde je ropa,tam je nepřítel dokud ji nemají ve své moci americké kartely.Do Somálska USA vyvézt demokracii nemíní,není tam nic zajímavého,tam se mohou vyvraždit ale o iráčany měly U S A maximální starost.

     Co se týče armády,nikdy jsme ji nevyužili k obraně,jen ji draze platíme z daní.Proč při prognóze že v Evrpopě nehrozí po nejbližších 20 let válka,jsme si pořídili cca 250 pandurů?K čemu potřebujeme velkokapacitní obří přepravní letoun?Těch několik tisíc našich žoldáků by náš stát neuživilo a branná povinnost u nás byla "demokraticky" zrušena.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz