12.8.2022 | Svátek má Klára


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Čumil 1.2.2006 15:50

Inu, co neznám, je vždycky špatné... :-))

jhm 1.2.2006 13:56

očkování

Já sem proti vzteklině taky očkovanej, takže nyní žádné známky u psů nehledám. Doufám ale že se nebudu muset nechat očkovat znovu. Takže se nebojte, když teď někoho kousnu vzteklinu ode mě nechytne.
Lenka 1.2.2006 12:15

Re: :-))) líbí se mi představa

Náš Míša má veterináře rád :-)), naposled jsme byli v pondělí, protože ten pes blbý vysklil okno a pořezal si packy. Sice měl být raněný a deprimovaný, nicméně nebyl. V čekárně se chtěl přátelit s jednou pěknou fenkou zrovna v tom zajímavém období, ale krkavčí páníci nedovolili,  ( přece jenom váhový rozdíl baj voko třicet kilo se mi zdál trochu moc ), paní veterinářku olízal, ňamku kterou mu dala pohodil zhnuseně na zem, při injekci ani nepípl a s pocitem, že je král světa odkráčel domů :-))).
Hela S. 1.2.2006 10:24

:-))) líbí se mi představa

jak Iris "zapustila kořeny z tlapek" :-)) Jo, to naše psina se při vstupu do ordinace akorát tváří, jako by šla na popravu. A to si s panem doktorem rozumí! Ale cavyky se prostě dělat musí, i kdyby to měli být jen smutné oči. Čeká nás očkování tento týden, tak si je zase užijeme ;-)
kočka:
Veterina je hned u zastávky autobusů, jde se do dvora a vzadu je úhledné, pěkně omítnuté a OLÍČENÉ stavení a tam je naproti dveřím váha a vedle dveře do ordinace.
Nebojte se, žádné šifry, zatím ;-)
smolda 1.2.2006 10:07

Re: Re: Olíčené?

Tomuhle příspěvku dávám jedničku.
A k tomu "olíčené". U nás se po jaru líčí chalupy celá staletí.
kočka 1.2.2006 9:43

o čem je to řeč?

Já se omlouvám za dlouhé vedení,ale přečetla jsem článek o Iris 2x a zaboha jsem nenašla slovo olíčené ani žádný odkaz naněj.Pokud jte tajná společnost a mluvíte v šifrách tož to je jiná
SarkaN 1.2.2006 9:20

Re: Olíčené?

Možná Aston mluví, jak mu zobák narostl, ale písemný projev je něco jiného. Snad mu znělo "olíčené" tak nějak poeticky a případně doplňovalo obraz Iris s bušícím srdcem. 
klon 1.2.2006 7:37

kurňa

naše baby se ode mě naučily říkat kurňa, když jsem skoro japato copato. Sjednocování Evropy mě děsí. Tož pome, děcka, do tej Evropy.
M.Slon 1.2.2006 7:31

Re: Olíčené?

Nejsme tolerantní, copato? Máme víc nářečí, to neni žádná betálná fligna. Můžeme se stěhovat, tuž to je taky fajne. Rozšiřujeme si slovní zásobu, to sedí jak pérdel na hérnec. Někomu se to nelíbí, tak kóká jak Valach s móchó na repáku. Jen je nechte, ať mluvěj, jak chtěj.
Kanuk 1.2.2006 2:53

Re.: olíčené

Lidé nemluví tak, jak jim zobák narost, ale tak, jak se to naučili od rodičů. Já jsem byl upozorněn, že mnou použitý výraz "kdesik", nebo "kamsik" je tvar používaný v okolí Bystřice pod Perštýnem, odkud pocházel můj dědeček. Můj otec již byl Brňák.
rejpal 1.2.2006 2:11

Olíčené?

Neopakujete, vážený autore, takřka denně při líčení svého strastiplného dětství pronásledovaného vyhnance, že jste je trávil na Slapech? Za svůj šedesátiletý život jsem se tam nesetkal (s výjimkou  rekreantů) s výrazem "olíčené". Jak se to říkalo vždycky u nás v Čechách  "mluv, jak ti zobák narost"?  Jeden můj, nepříliš duchem nadaný známý, původem z Pardubic, oslovoval okolí "tož děcka" a připadal si děsně světácky, a to do té doby, než dostal od jednoho bodrého Hanáka po pysku, protože v něm vzbudil dojem, že se za svoji rodnou Moravu stydí, když jinak mluví česky (vokno, hale, viď, blbej atd.).Ne, že bych Vás litoval.