25.3.2023 | Svátek má Marián


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
C. Berka 18.3.2023 11:23

Ty knihy si pamatuji. Tichá hrůza byl dobrý výběr horrorových příběhů.

Co se týká té těch západoněmeckých televizí, Ochsenkopf měl velmi silný signál a tak se západoněmecká televize dala sledovat dost daleko do Čech ( na Moravě zase rakouská ORF). Televize rušeny nebyly, jen bylo potřeba upravit zvuk na "západní normu". Otec byl televizní opravář, tak jsme měli tv upravenu. V pozdější době to dělal jeden televizák přímo na společných antenách. Ve městě byly téměř na všech domech na společných antenách VKV anteny svisle, aby se dala německá televize přijímat ( my jsme nepřijímali východoněmeckou televizi, protože nám bránily Krušné hory, ale západoněmeckou ano). Pamatuji si, že jsem sledoval Tatort ( Místo činu) se Schimanskim, nějaké díly Bonanzy, A-team...časem jsem se z televize naučil německy a začal sledovat i německou politiku - Monitor, Bericht aus Bonn, nedělní diskusní pořady...a samozřejmě muziku- Beat Club a jednou za půl roku Rockpalast, vysílaný do celé západní Evropy Eurovizí. Pamatuji, jak Ivan Král, který tam byl s Patti Smith z podia zdravil "kluky v Praze" :-) .

I. Fencl 18.3.2023 17:10

mně jako dítěti utkvěly z počátku 70. let z německého vysílání (ARD, ZDF) reklamy s trpaslíky, animované filmy (víc než u nás), americké westerny (daleko víc než u nás), filmy, kde hrál Lex Barker ještě Tarzana, cyklus nočních filmů s hrabětem Draculou, no, ledacos

I. Fencl 18.3.2023 17:23

Šestnáct hororů Tiché hrůzy vybral a pro 45. svazek edice Smaragd (70 tisíc výtisků) přeložil Tomáš Korbař. Svazek rámují povídky Ptáci a Letní hosté od Daphne du Maurier a Shirley Jacksonové. Po dvou textech tam "uskladnili" Ray Bradbury (Zástup, Malý vrah), u nás dodnes neznámý Robert Aickman (Čekárna, Vyzvánění) a Stanley Ellin (Specialita šéfkuchaře, Smrt na Štědrý večer). Aickman věru uměl psát strašidelně, to mi došlo, ale nejvíc mě vyděsila Kuttnerova povídka Byl to démon. Taky tam jsou prózy Johna Dicksona Carra (Muž s kožešinovým límcem) a Roberta Blocha (Plášť), který je omylem prezentován jako Richard.

I. Fencl 19.3.2023 10:10

díky za info..