1.4.2023 | Svátek má Hugo


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Toman 18.3.2023 21:30

Tarzana jsem si koupil od vydavatelství Paseka, 15 dílů, poslední nedokončený, nalezený někde zapadlý v trezoru. Velmi pěkné vydání, vázané. Pak začala vydávat i tu sérii z Marsu, ta už nevyšla celá. Kromě řady jiných oblíbených knih, "braků" mám i šestnáct dílů Nobodyho od Roberta Krafta, také porevoluční vydání. První díl vyšel kdysi v sešitovém vydání v edici Karavana, okolo roku 68. Díky za hezký článek. Potěšil.:-)

I. Fencl 19.3.2023 10:08

Podle mě je série z Marsu česky celá, pane Tomane: má to 11 svazků a v posledním jsou 4 příběhy. Taky Tarzan má těch dílů víc, to si doplňte. O to stejně nejde. Základ je hlavní.

I. Fencl 19.3.2023 10:09

Pošlu Vám seznam svazků s Tarzanem, jak je mám, když uvedete e-mail.

R. Toman 19.3.2023 10:36

Díky za reakci pane Fencle, v tom případě máte s tím Marsem pravdu, svazků mám jedenáct, akorát už jsem ty poslední nečetl, už mi to moc nebavilo. A tak mi to uteklo. S Tarzanem, Paseka tenkrát uváděla, že jsou to ty samé, které za první republiky vydal T&M. Tedy těch čtrnáct. U toho posledního patnáctého bylo v předmluvě o tom nálezu nedokončeného dílu v trezoru atd. Samozřejmě budu rád za další informace, miranda13@email.cz. Díky předem, hezkou neděli.

I. Fencl 19.3.2023 17:39

Pak jsem na to koukal ve Wikipedii, v české to někdo solidně zpracoval. Vlastně nejde říct, kolik má Tarzan dílů, protože některé svazky obsahují dva nebo i čtyři, je tam sbírka povídek... Řada autorů v psaní knih s Tarzanem pokračovala. Přiznávám, že jsem to podrobněji zkoumal teď prvně. Souhlasím i s tím, že zvlášť od určitého věku nebo zkušenosti už to někdy jde číst ztuha:-).

R. Toman 19.3.2023 18:35

Díky, mrknu se na tu Wiki. Jo, vše chce svůj věk. Jako kluk jsem přečetl i pokračování Tří mušketýrů, po dvaceti letech a ještě po deseti letech-vikomt de Bragellone (deset dílů :-)). Dnes bych to nedal. Bohužel o velkou část zážitků z knih ve správném věku mi připravili komunisté. Něco jsem chytl (tedy táta, který mi knihy svého mládí kupoval) okolo roku 68, a pak z rodinné knihovny. Po roce 89 jsem si z nostalgie většinu z těch "neznámých" pořídil, děti už o ně neměly většinou zájem, a vnoučata už vůbec. Budu se těšit na váš další článek.

I. Fencl 19.3.2023 19:45

Po dvaceti letech bavilo, ty další díly už méně. Taky jsem po převratu hodně knih koupil a už se do toho "nevžil".