Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

JP

Proud je v amperech , volty jsou jednotky napětí ( odborně)

HR

Žasnu, co všechno dovede autor přečíst, komentovat a zajímavě popsat. Asi má jeho den 48 hodin, nevím jak to dělá.

MP

"... Bohumínem jezdila - ještě začátkem dvacátého století - parní tramvaj „Komarek“, ale existují tramvaje alternativní. V hornatém San Francisku vznikla „kabelová dráha“ a ve švýcarském Bernu tramvaj na stlačený vzduch. V Německu jezdila na svítiplyn (1896) a další dík benzolovému motoru (1914). Americký inženýr Connely vytvořil tramvaj na petrolej a pokusně motor poprvé užili v brooklynské nadzemní dráze (1890); ale vozy startovaly „jako pitomé“, ztěžka, byly hlučné a ani nemluvíme o extrémním množství výfukových plynů. ..."

Báječní muži na létajících strojích

https://www.google.com/search?q=trailer+b%C3%A1je%C4%8Dn%C3%AD+mu%C5%BEi+na+l%C3%A9taj%C3%ADc%C3%ADch+stroj%C3%ADch)&oq=trailer+b%C3%A1je%C4%8Dn%C3%AD+mu%C5%BEi+na+l%C3%A9taj%C3%ADc%C3%ADch+stroj%C3%ADch)&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUyCQgAEEUYORigAdIBCjI1Nzc0ajBqMTWoAgiwAgE&sourceid=chrome&ie=UTF-8#fpstate=ive&vld=cid:32aabfbf,vid:fr3kdiKl0FM,st:0

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz