30.9.2023 | Svátek má Jeroným, Ráchel


Diskuse k článku

RECENZE: Když teoretizuje snílek

U osobností jako on vám to vždycky připadá jaksi neuvěřitelné. On sám… a tak mlád? Je to možné? Nesmíme pouze? On Neila čas ještě nepozřel a nesnědl? Mně to aspoň neuvěřitelné přijde. Měl by být… nejméně staletý, přece.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pokoutný 26.9.2022 8:56

Nicméně teď Gaiman možná trochu blbne - když (populární) TV seriál Sandman skončil po jedné sérii (!), nechal se Neil slyšet, že to je kvůli "toxickým" fanouškům - ti totiž kritizovali, hlavně na Twitteru, jednak POC-washing zavedených postav, gender-washing týchž a pak také velmi rozdílnou úroveň jednotlivých epizod.

J. Jurax 26.9.2022 16:37

Co rozumíte termínem POC-washing v souvislosti s literaturou? Vševědoucí gúgl mi nabídl něco o praní a kartáčcich na mytí ...

A na gender washing vypadlo ve strojovém překladu toto: V době, kdy se tolik zaměřujeme na to, jak jsou ženy zadržovány a jak se s nimi nespravedlivě zachází, korporace utrácejí několik milionů za to, že nám říkají, co dělají pro posílení postavení žen a dívek. Když se díky tomu zdají být k ženám přátelštější, než ve skutečnosti jsou, je to známé jako gender wash.

L. Žaloudek 26.9.2022 17:51

POC je zkratka slov Person of Colour (nebo taky proof of concept). POC wahing tedy znamená "přehánění POC", když např. v dětské partě je povinný mix ras a podobně.

J. Jurax 26.9.2022 17:52

Díky :-)