1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

PIVO: Milované venkovské čtyřky

Slušná holka nepije pivo a nechodí sama do hospody, říkávala moje matka. Maminky mají vždycky pravdu, a tak jsem ji poslouchala, dokud řídila můj život. Pak jsem dospěla a objevila, že i matky se někdy mýlí. Naštěstí – jinak bych nikdy neobjevila moje milované čtyřky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Krejčí 9.4.2022 6:16

Za půl století co podobná zařízení navštěvuju jsem neviděl, že by si někdo odplivl na podlahu. Kdy byly ty zaplivané hospody ?

V. Mokrý 9.4.2022 6:47

R^

V. Mokrý 9.4.2022 6:13

Takto popsané hospody, jsou vlastně - národní kulturní památky a podle toho by měly být chráněny i s tím kouřením.

R. Langer 9.4.2022 6:22

To měly.

J. Jurax 9.4.2022 13:30

Ano.

J. Jurax 9.4.2022 3:19

Jo, venkovské čtyřky ... zákaz kouření jim uštědřil tvrdou ránu a covid je dorazil ... teď na vsi uvidíte venkovské čtyřky tak leda v plavkách v létě u rybníka ...

J. Šebek 9.4.2022 4:21

R^R^:-):-)

V. Mokrý 9.4.2022 6:11

Nebo v garážích, pře zimu.

J. Jurax 9.4.2022 13:21

Ale tam jsou ty venkovské čtyřky v tlustých svetrech ... :-)

R. Langer 9.4.2022 6:23

Jo jo, bohužel...:-(

L. Hančar 9.4.2022 8:58

Vždy jsem byl rebel! A proto o Velikonocích otevírám na zahradě pivovarský kiosek napojený na můj nový minipivovar. A sousedi už se nedočkavě ptají: už to bude? Pivovar Libor Hančar Počátky. Přijďte pobejt!

P. Dvořák 9.4.2022 9:06

Tuším to nebude nic podobného čtyřce, o kterých je článek.

Z. Lapil 9.4.2022 10:21

Přinejmenším to vychází ze stejné tradice. Dejte lidem záminku, a oni se sejdou. Místní pivo, je zatraceně dobrá záminka, řekl bych.

Z. Lapil 9.4.2022 10:19

Asi budete mít kus pravdy, ale naše místní hospoda kupodivu během covidu vysloveně pookřála. Fakt je, že kromě nového majitele má i víc cílových skupin než dvacet štamgastů s pár pivy týdně. Podařilo se jim velmi slušně rozchodit "obědy pro pracující", samozřejmě především s sebou, a hospoda je i důležitou zastávkou na cyklostezce. A protože máme co by kamenem dohodil krajské město, jezdí cyklisti každý trochu slušný víkend, ne jen o prázdninách.

Že se tam příležitostně zpívá, a to tak, že jsem onehdy zjistil, že celé hospodě pěju Černé oči, jděte spát za doprovodu violoncella a houslí - inu, už se staly divnější věci.

Asi že vždycky záleží spíš na lidech. Náš ObÚ (bývalá pastouška) dostal novou zastřešenou pergolu a zatím v úzkém kruhu testujeme "Tematické pátky aneb přijďte na pivo se starostou". Tématem je pokaždé jiné pivo.

Čímž sice vznikne jakoby konkurence té hospodě, ale to se dá čekat, protože - jinak to asi nejde - obec je rozdělena na dvě části. Nikoliv "horní" a "dolní", ale starousedlíci stále vědí, kdo koho rozkulačoval.

J. Jurax 9.4.2022 13:43

No, ono to dost záleží na poloze dědiny, v níž ta hospoda je. Když tam nejsou turisti nebo chatová oblast a není dobře dostupná pro zákazníky stravenkových obědů, místní ji prostě neuživí. A lahvové z hypermarketu vypité v garáži je dvakrát, ve slevě až třikrát levnější než točené v hospodě a dá se tam kouřit.